Kırışıklık kremleri işe yarıyor mu?
Sağlık

Kırışıklık Kremleri İşe Yarıyor mu?

31 Ekim 2017 - 17:56:02

Cildin zaman içerisinde yaşlanması ile birlikte kırışıklıklar meydana gelmektedir. Bu kırışıklıklar kremlerle düzelmektedir.

Kırışıklıklar Nasıl Olur? Nasıl Geçer?

İnsan cildi birçok farklı etki sebebiyle şeklini kaybetmeye başlar. Bazı durumlarda yaşanan doku kayıpları cildin belirli bölgelerinde çökmelere sebep olurken bazı bölgelerde ise kırışıklıklar ortaya çıkmaktadır. Bu durum insanlar arasında yaşlanma belirtileri olarak gösterilirken bu belirtilerin ortadan kaldırılması son derece önem arz etmektedir. Her insan yaşının geçişini durduramıyor olsa da yaşlanma etkilerini durdurmak isteyecektir. Bu amaç için uygulanabilecek olan belirli seçenekler varken bu seçeneklerin avantaj ve dezavantajları yer almaktadır. Kırışıkların giderilmesinde cerrahi müdahale seçeneği kişilere sunulurken bunun yanı sıra kremler ile de kırışıklığın giderilmesi sağlanacaktır. Kremlerin tamamı kırışıklık için ektili olmazken belirli içeriğe sahip ürünler bu amaç için kullanılabilir.

Kırışıklıklar Neden Oluşur? Sebepleri Nelerdir?

Cilt kırışıklarının çok sayıda farklı sebebi olabilmektedir. Bu sebeplerin iyi bir şekilde analiz edilmesi kişilerin cilt kırışıklıklarını ortadan kaldırmak için çok önemlidir. Bu aşamada eğer doğru bir tespit yapılırsa bu yönde yapılan çalışmalar daha rahat sonuç verirken kırışıklıklar da ortadan kaybolabilir. İlk olarak yaşlanmanın genel etkisi şeklinde cilt kırışıklıkları ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında aşırı güneş ışınlarına maruz kalmak ya da çok kuru bir iklimde uzun süre kalmak kişilerde cilt kırışıklıklarına sebep olan etmenlerdendir.

Ciltteki Kırışıklıkların Oluşma Nedenleri Nelerdir?

Beslenme yetersizlikleri ya da zararlı madde kullanımları da kişilerde cildin kırışmasına sebep olur. Bu aşamada kişiler eğer tükettikleri besinlerde düzenli olarak B2 ya da C vitamini alamıyorlarsa bu durumda kırışıklıklar çok daha erken kendisini gösterecektir. Bunun yanında günlük hayatları içerisinde düzenli olarak sigara ya da alkol tüketen kişilerde de kırışıklıklar çok daha erken sürede kendisini göstermektedir. Genel olarak göz çevresinden başlayan kırışıklık durumu dudak çevresine ve yüzün geneline yayılmaktadır. Tedaviler de bu sıra ile uygulanır.

Kırışıklık Kreminin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Yaşlanma etkilerinin ortadan kaldırılmasında kök hücre çok büyük önem taşımaktadır. Kırışıklık olan hücrelerin yenilenmesinde ve güçlenmesinde bu kök hücreler çok önemli bir görev üstlenir. Bu sebeple kremlerin içeriğinde eğer kök hücre bulunuyorsa bu kremler yaşlılık etkilerini ortadan kaldırmakta son derece etkili olacaktır. Bunların yanı sıra içeriğinde B2 ve C vitamini olan kremler de çok etkili ürünlerdir. Bu ürünlerde de kişilerin cildinin çok daha iyi bir şekilde beslenmesi ön görülmektedir. Vücut içerisinde kolajen üretimi yaşlılığa karşı etkiliyken bu üretimi arttıran kremler de her zaman olumlu etkiler sunabilmektedir. Bu içerikleri belirledikten sonra kişilerin en doğru kremleri seçmesi son derece fazla önem taşır. Bu aşamada eğer kişiler doğru içerikli kremleri seçtikten sonra düzenli olarak bunları kullanırlarsa yeni kırışıklık oluşumları engellenmiş olacaktır. Buna ek olarak mevcut gerinin de belirli oranda gerilmesi ve dolması ile birlikte kırışıkların düzeyi de azalmaktadır.

Yorumlar
Filiz Dursun 31 Ekim 2017 - 18:06:02 Göz çevresindeki kırışıklıklar ve alındaki kırışıklıklar için kırışıklık kremi almak istiyorum. 30 yaşındayım daha yeni yeni başladı kırışıklık ama ben ilerlemesini istemiyorum bunun için kullanmak istiyorum. İşe yarar mı acaba bu kremler? cevapla
Yasemiz Özden 11 Eylül 2018 - 14:49:14 Kırışıklık karşıtı sprey ve kremlerler bu görünüm biraz azaltılabiliyor. Kırışıklıklar özellikle 40 yaşından sonra çok belli oluyor. Bunun için öncesinde önlemler almak gerekiyor. Yüze yoga yaparak ve bu kremleri kullanarak önlem alabilirsiniz.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: