Yaşam 06 Nisan 2021 - 09:50:13

Kirpik Lifting Nedir? Zararları Var mı? Fiyatı Ne Kadar?

Kirpik Lifting Nedir? Zararları Var mı? Fiyatı Ne Kadar?

Çok sayıda güzellik merkezinde sunulan kirpik lifting işlemi kadınların çok daha etkileyici bir bakışa sahip olmasını sağlayabilmektedir.

Kirpik Lifting Nedir, Ne Demek?

Basit bir şekilde tanımlanması gerekirse kirpik lifting işlemi, kirpiklerin daha uzun ve daha hacimli gözükmesini sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. Makyajlarını yapan kadınlar, bunu özel makyaj malzemeleri ile gerçekleştirebilmektedir. Ancak güzellik salonlarında uygulanan bu yöntem çok daha uzun süre kirpiklerin bu şekilde kalmasını sağlamaktadır. Yalnızca doğal kirpiklere uygulanabilen bu yöntem bazı kaynaklarda kreatin bakımı olarak da isimlendirilmektedir. Bu uygulamanın tamamen hijyenik bir ortamda yapılması gerekirken kirpiğe ya da göze zarar verecek kimyasal ürünlerin de kullanılmaması gerekmektedir. Doğru bir şekilde uygulanırsa gözün için zararlı olan hiçbir madde işleme dahil edilmez. Genel olarak bu uygulama için 45 dakika süre ayrılması gerekmektedir.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır? Hangi Durumlarda Uygulanır?

Bu uygulamanın yapılabilmesi için ilk olarak kirpik uzunluklarının belirli bir sınıfa ayrılması gerekmektedir. Kirpik uzunluğuna göre S, M ya da L olarak üç farklı ped boyutundan birisi seçilerek yapıştırılır. Bu işlemden sonra cımbız ile birlikte kirpiklerin tek tek ayrılması gerekmektedir. Birbirinin içerisine geçmiş olan kirpikler birbirinden ayrıldıktan sonra kıvrık bir hale getirilmektedir. Bunun ardından bakım ürünü kirpiklere sürülerek 15 dakika kadar beklenmektedir. Bekleyişin tamamlanmasından sonra da kreatin işlemine geçilmektedir. 20 dakika boyunca pedler gözde kalırken sonrasında nazik bir şekilde ped çıkarılır ve gerekli bakım ürünleri uygulanmaya başlanır. Böylece işlem tamamlanmış olacaktır.

Kirpik Liftinginin Zararları Var mı? Kirpik Döker mi?

Güzellik merkezlerinde uygulanan bu yöntemde gözlerin ya da kirpiklerin hiçbir zarar görmedi belirtilmektedir. Bu konuda yapılan araştırmalar, her işlemde bunun doğru olmadığını gözler önüne sermektedir. İlk olarak kirpik lifting işlemi uygulanırken kimyasal maddeler kullanılıyorsa bunlar göze çok ciddi zararlar verebilmektedir. Bu zararlar bazen geçici olurken bazen de kalıcıdır. Bunun yanı sıra göz üzerinde yapılan bir işlem olduğu için çok büyük riskler taşımaktadır. Cımbız gibi sivri malzemeleri ile göze yakın bir şekilde çalışılması herhangi bir sorunda çok büyük sonuçları doğurabilmektedir. Son olarak bu işlemin kirpikleri çok daha cılız bir hale getirdiği ve dökülmelerine sebep olduğu belirtilmektedir.

Besleyici Kirpik Liftinginin Fiyatı Ne Kadar?

Bu uygulamanın yapıldığı merkezlerin konumu ve uygulamayı yapan kişilerin ustalığına göre fiyatlarda ciddi değişiklikler olabilmektedir. Genel bir araştırma yapıldığında bu işlemin 50 TL ile 300 TL arasında değişen fiyatlara yapıldığı gözlemlenmektedir. Uygulamanın kalitesi, ilk etapta görünümün ne seviyede etkileyici olduğunu gözler önüne sererken sonrasında uzun süre kalmasıyla kendisini göstermektedir. Doğru araştırmalar sonrasında yapılması ve sürekli olarak tekrarlanmaması gerekmektedir. Kadınların çok fazla tercih etmeye başladığı kirpik lifting işlemi güzelliklerine güzellik katarken belirli seviyede zarara da sebep olabilmektedir.

  • kirpik lifting
  • kirpik lifting nedir
  • kirpik liftingin zararı
  • kirpik liftinginin fiyatı
  • kirpik lifting nasıl yapılır
Yorumlar
Yeliz Şenol Yaklaşık 3 ay önce kirpik lifting yaptırdım. Daha önce ipek kirpik de yaptırmış ben o biraz dökülme yaptı ama lifting uygulamasında dökülme gibi sorunlar olmadı. Aksine bu uygulama besleyici oluyor diyebilirim. Kirpiklerim daha düzgün duruyordu. İşinin eli olan yerlere yaptırırsanız kötü bir sonuç almazsınız. cevapla
yorum yaz
Zayıflama Çayları Hangileridir? Zayıflatan Bitki Çayları İsimleri