Yaşam 20 Ekim 2021 - 15:41:11

Kirpik ve Kaş Uzatma Yöntemleri Nelerdir? Bitkisel Serum ve Yağlar Hangileridir?

Kirpik ve Kaş Uzatma Yöntemleri Nelerdir? Bitkisel Serum ve Yağlar Hangileridir?

Kirpik ve kaş uzatmak için uygulanan yöntemler, kıl köklerinin beslenmesini ve beraberinde gürleşmesini, kalınlaşmasını da sağlamaktadır.

Kirpik ve Kaş Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Yüz ifadesi için oldukça önemli olan kirpik ve kaşları uzatma ve gürleştirme için birtakım yöntemler bulunmaktadır. Öncelikle bilinmelidir ki dökülme ve seyrelme problemlerinin önlenmesini sağlamak için kıl köklerinin nefes almasını önleyecek durumlardan kaçınmak gerekmektedir. Bunların başında makyaj gelmektedir. Makyaj yaptıktan sonra eğer ki düzgün bir şekilde temizlenmezse kalıntılar kıl köklerinin nefes almasını engelleyerek dökülmeye neden olabilir. Kirpik ve kaş uzatmak için evinizden çıkmadan birtakım doğru yöntemler uygulayabilirsiniz.

Her gün bir kirpik fırçası ile kirpiklerinizi tarayınız. Aynı zamanda kaş fırçaları ile de kaşlarınızı tarayınız. Bu yöntem sayesinde kıl köklerinde kan akışının hızlandırılması sağlanır. Böylece kaşların ve kirpiklerin uzaması sağlanabilir. Bu işlemi uygularken fırçaya birkaç damla E vitamini damlatabilirsiniz. Kirpiklerinizin günlük bakımını bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Pek çok kişi tarafından kullanılan ve tercih edilen kirpik kıvırıcılar kirpiklerin seyrelmesine ve dökülmesine neden olmaktadır. Özellikle kirpikleri kıvırıp daha sonra maskara kullanmak daha çok zarar vermektedir. Makyajınızı temizledikten sonra kulak çubuğuna biraz vazelin sürüp kaşlarınıza ve kirpiklerine sürebilirsiniz. İçerisinde yer E vitamini kıl köklerinin beslenmesini sağlar. Ayrıca makyajı temizledikten sonra yeşil çay uygulaması da sağlayabilirsiniz. Bu da kirpiklerdeki ve kaşlardaki kalıntıları temizler. Bununla birlikte kıl köklerini arındırır ve daha gür olmasını sağlar.

Kirpik ve Kaş Uzatan Bitkisel Serumlar

Doğal içerikli bitkisel serumlar kaşların ve kirpiklerin beslenmesini ve daha gür olmasını sağlar. Evde doğal bir şekilde hazırlayacağınız basit tarifler ile kimyasal içerikli olmayan bitkisel bir serum elde edebilirsiniz. Kirpik ve kaş serumu için gerekli olan malzemeler aloe vera jeli, organik içerikli doğal hint yağı ve E vitamini kapsülüdür. Hazırlamak için öncelikle bir kabın içerisine 2 çay kaşığı hint yağı, 1 çay kaşığı aloe vera jeli ve 2 adet E vitamini kapsülünü koyup güzelce karıştırınız. aloe vera bitkisinden jel koymanız çok daha etkili olacaktır. Doğal olması kirpiklerin beslenmesi konusunda daha faydalıdır. 1 pamuk yardımı ile kirpik ve kaşlara bu serumu güzelce uygulayınız. 3 gün boyunca uyguladığınızda etkisi gözle görülür şekilde olacaktır.

Kirpik ve Kaş Uzatan Yağlar Nelerdir?

Bitkisel içerikli olan zeytinyağı kirpik ve kaşların beslenmesi için oldukça etkilidir. Bir pamuğa birkaç damla zeytinyağı damlatıp daha sonra kirpik ve kaşları uzatmak için direkt şekilde sürünüz. Sürdükten sonra yaklaşık olarak 5 dakika bekleyiniz. Sonrasında ılık su ile yıkayınız. Bu yöntemi 4 hafta uygulayınız. Bu süre sonrasında kirpik diplerinin beslenmesi sayesinde hem kirpiklerin hem de kaşların uzadığını fark edebilirsiniz.

Jojoba yağı bir başka doğal yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Kirpiklere ve kaşlara kökten uca doğru uygulayabilirsiniz. Nemlendirme özelliği bulunan kuşburnu yağı, kirpiklerin güçlenmesi için oldukça etkilidir. Bunların yanı sıra badem yağı, hint yağı, hinditan yağı gibi yağlar da tercih edilebilmektedir. Bunları bir fırça ya da maskara yardımı ile uygulayabilirsiniz.

Kirpik ve Kaşların Dökülmemesi İçin Ne Yapmalıyız?

Birçok kadında meydana gelen kirpik ve kaş dökülmesini önlemek için bitkisel ve doğal yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Stres, hormonal değişimler ya da makyajın tam temizlenmemesi gibi durumlar dökülmeye neden olmaktadır. Kirpik ve kaş bakımınızı doğal ve etkili şekilde yapmaya özen gösteriniz. Ayrıca makyajınızı her zaman düzgün bir şekilde temizleyiniz.

  • kirpik ve kaş uzatma
  • kirpik ve kaş uzatma yöntemleri
  • kirpik ve kaş uzatan bitkisel serumlar
  • kirpik ve kaş serumu
  • kirpik ve kaş uzatan yağlar
  • kirpik ve kaşların dökülmesini önlemek
  • kirpik ve kaş dökülmemesi için
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Kuşburnu Çekirdeği Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Kullananlar ve Yorumlar