Yaşam

Kirpiklere Ne İyi Gelir? Ne Sürülür?

07 Nisan 2021 - 20:31:37
Kirpiklere Ne İyi Gelir? Ne Sürülür?

Kirpiklerin daha güzel ve güz olması için bazı bitkisel yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Kirpikleri uzatmak istiyorsanız, daha etkileyici bakışlara ve dolgun kirpiklere sahip olmak için kirpiklere ne iyi gelir gelin birlikte bakalım.

Kirpiklere Ne İyi Gelir?

Doğal ve besleyici yağlar, kirpik köklerinin güçlenmesini sağlayarak hızlı uzamasına yardımcı olmaktadır. aynı zamanda besleyici özelliği olan bu yağlar, dökülen kirpiklerin yeniden çıkmasını da desteklemektedir. Kirpikler için hangi yağlar kullanılır diye bakacak olursak eğer;

Zeytinyağı: Cilt ve saç sağlığı için sıklıkla tercih edilen zeytinyağı aynı zamanda kirpik ve kaşlarda da etkilidir. Kirpiklere zeytinyağı sürmek, kirpiklerin daha kalın gözükmesini sağlarken aynı zamanda güçlü olmasını da sağlamaktadır. Az miktarda zeytinyağını ısıtıp normal bir sıcaklıkta iken kirpiklerinize sürünüz. Gece bu şekilde yatınız ve haftada 3 defa bu yöntemi tekrarlayınız. Bu şekilde kirpiklerinizin nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

Jojoba Yağı: Kirpiklerin doğal bir şekilde uzamasını ve büyümesini sağlayan jojoba yağı, bir pamuk ya da maskara fırçası ile kökten uca doğru sürülmelidir. Etkili sonuç almak için bunu her gece yatmadan önce tekrarlamanız gerekmektedir. Bu yağ hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı ile karıştırılabilir. Bu şekilde de kullanım sağlayabilirsiniz. Jojoba yağı kirpik için kullananlar etkilerinden memnun kaldıklarını belirtmektedirler.

Hindistan Cevizi Yağı: Orta zincirli yağ asitleri, antioksidanlar ve gerekli olan mineraller içeren bu doğal yağ kirpikleri güçlendirirken aynı zamanda hacmini artırmaktadır. Gece yatmadan önce hindistan cevizi yağını sürünüz. Durulamadan bırakınız. Dilerseniz makyaj temizleyici olarak da kullanabilirsiniz. Bu şekilde kirpiklerin güçlenmesini ve daha iyi uzamasını sağlayabilirsiniz.

Kirpiklerinizin daha gür gözükmesi için makyaj yapıyorsanız eğer gece temizlemeden uyumayınız. Her ne olursa olsun, kirpiklerinizde makyaj kalıntısı kalmayacak şekilde temizleyip uyuyunuz.

Kirpiklere Ne Sürülür? Kirpik Uzatan Yağlar Nelerdir?

Günümüzde -zeytinyağı ile kirpik uzatanlar bulunurken aynı zamanda bunun farklı yağları ve yöntemleri de deneyenler bulunmaktadır. Genel olarak besleyici yağlardan yararlanmak kirpiklerin doğal olarak uzamasını sağladığı için zarar vermektedir. Kirpik uzatan yağlar hakkındaki detayları sizler için şöyle betimleyebiliriz:

Badem Yağı: Kirpikleri güneşten ve toksin maddelere koruyan bu doğal yağ yüksek oranda antioksidan barındırmaktadır. İçerisinde bol miktarda A, B, E vitaminleri bulunmaktadır. Badem yağı kirpik uzatır mı diye merak ediyorsanız eğer, kirpik diplerini besleyen bu yağ aynı zamanda onların sağlıklı bir şekilde büyümesini de desteklemektedir. Ufak bir pamuk topunu badem yağı ile nemlendirip kirpiklerinize sürebilirsiniz. Sonrasında bu şekilde uyuyunuz. Yatmadan önce her gece kullanabilirsiniz.

Kuşburnu Yağı: İyileştirme ve nemlendirme özelliği bulunan kuşburnu yağı, kipik köklerini güçlendirir ve dökülmesini engeller. Makyajınızı temizledikten sonra gece uyumadan önce bu yağdan sürebilirsiniz. Parmak uçlarınız ya da bir makyaj fırçası ile uygulama sağlayabilirsiniz.

Hint Yağı: Alternatif kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılan hint yağı, içerisinde doğal yağ asitleri barındırmaktadır. Kirpikleri nemlendirmek ve uzatmak için kullanım sağlanabilir. Kirpiklerinize güzelce sürüp gece b oyunca bu şekilde bekletiniz. Dilerseniz biraz zeytinyağı ile karıştırabilirsiniz.

Kirpik uzatıcı yağlar sürerek kirpik bakımınızı sağlayabilirsiniz. Fakat buradaki bir başka detay kullandığınız makyaj malzemelerinin kalitesidir. Başkasının makyaj malzemelerini asla kullanmayınız. Kullandığınız ürünlerin son kullanma tarihlerine mutlaka dikkat ediniz. Ayrıca her ürünü değil, kaliteli ve zarar vermeyen içerikleri tercih ediniz.

Kirpiklere Vazelin Sürmek İyi Gelir mi?

Birçok kişi vazelin kirpik uzatır mı diye merak etmektedir. Bu konuda etkili sonuçlar alınabilir fakat oldukça dikkatli bir şekilde uygulamak gerekmektedir. Öncelikle kullanılan vazelin markası iyi olmalıdır. Çünkü göz çok önemlidir ve gözle temas eden ürünler zarar verebilir. Kulak çubuğuna bir miktar vazelin alıp, kirpik diplerine ve göze temas etmeyecek şekilde sürmek gerekmektedir. Uygulama gece yatmadan önce ve haftada en az 4 defa yapılmalıdır. Fakat her gün kullanmak yan etki de yapabilir. Kirpik diplerine çok fazla sürmek daha fazla kirpik çıkar anlamına gelmemektedir. Bundan dolayı az sürülmelidir. Bazı insanlar vazelin ve zeytinyağı karışımı da uygulamaktadır.

Kirpiklere Yağ Sürmek Göze Zarar Verir mi?

Uzmanlar kirpiklere sürülen yağların göz için zararlı olabileceğini belirtmektedir. Genel olarak kirpik dipleri tam temizlenmediği zaman dökülmeler meydana gelmektedir. Bebe şampuanı ile kirpiklerin hafif bir şekilde temizlenmesi önerilmektedir. Bitkisel yağların kirpik uzatma etkisi bilimsel olarak kanıtlanmadığı için dikkat edilmesi gerekildiği belirtilmektedir. Kirpiklere yağ sürmek bu açıdan zararlı da olabilir. Dikkatli uygulanmalıdır. Göz ile teması sağlanmamalıdır.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: