Yaşam 28 Mart 2021 - 21:22:19

Klitoris Nedir? Klitoris Nerededir?

Klitoris Nedir? Klitoris Nerededir?

Kadınlarda en hassas cinsel organ olarak bilinen klitoris, vajinanın üstünde yer almaktadır. Cinsel ilişki sırasında bu bölgenin uyarılması kadınların cinsel ilişkiden zevk almasını daha da arttırır. Erektil cinsel olarak bilinen bu bölge dış dudak kısmının birleştiği yerde ve hafif kabarcık şeklinde yer almaktadır. Klitoris tıpkı erkek cinsel organı olan penis ile benzerlik göstermektedir.

Klitoris Nedir? Yapısı Nasıldır?

Kadınların cinsel hazzının uyarılması için klitorisin yapısı erkek cinsel organı ile benzerlik gösteresinden dolayı 8000 sinir ucuna sahiptir. Erkeklerde meni ve idrar yolu aynıdır fakat kadınlarda ise döl yolu ve idrar yolu çıkışı ayrıdır. Penise benzerliği ise klitoristeki damarlarda sünger yapıda ve uzun damarlar yer almaktadır. Penisin sertleşmesi gibi cinsel arzu uyandığından bu organda sertleşebilmektedir. Üzerinde yer alan damarlar penisten daha fazla sinir uçları uyarılmaktadır.

Klitoris Cinsel Yaşamı Nasıl Etkiler?

Kadınların erkeklerden daha az cinsel haz yaşadığı bilinmektedir. Bu durum genel olarak klitorisin yeteri kadar uyarılmamasından kaynaklanabilir. Kadınlarda cinsel olarak haz alma duyusunu arttıran bu organın yapısı kan dolaşımından dolayı şişmesi ve bu bölgenin daha fazla uyarılması cinsel haz ve doyumu arttırır. Böylece kadınlarda cinsel yaşama karşı daha olumlu bakmasını sağlar. Cinsel yaşamda erkeğin penisinin uyarılarak sertleşmesi ve sonrasında boşalması gibi kadınlarda da bu durum mümkündür. Erkekte idrar ve meni yolu olduğu için penis her iki işlevi de gerçekleştirmektedir. Kadınlarda cinsel hazzın uyarılmasını sağlayan bu organ sadece haz duygusunun yaşanmasını sağlar.

Klitoris Ne İşe Yarar?

Cinsel ilişki sırasında klitorisin uyarılması için dokunma ve sürtünme yeterli olacaktır. Klitoris haz alma duyusu ile hafif kabarır ve şişer. Böylece cinsel ilişkide her iki partnerinde cinsel hazza ulaşması için karşılıklı olarak bu hassas bölgelerin uyarılması gerekmektedir.

Klitorisin Uyarılması Nasıl Gerçekleşir?

Cinsel ilişki sırasında partnerin klitorise dokunması veya özellikle penisin buraya sürtünmesi kadınlarda cinsel isteği arttırdığı gibi cinsel ilişkiden daha fazla haz almasına yardımcı olur. Klitoris sinir uçları uyarılması için sadece cinsel ilişki sırasında dokunulmasına gerek yoktur. En ufak dokunma yada sürtünme ile klitoris uyarılabilir. Kadınlarda mastürbasyon yapılırken bu organa uygulanan baskı cinsel hazzı meydana getirebilmektedir. Erkeklerdeki penis gibi çok hassas yapıda olması kadının cinsel arzusunun da oluşmasını sağlar.

Klitoris Nerede Yer Alır?

Klitoris dış dudakların üst kısmında ve çok küçük bir alanı kaplar. Yuvarlak yapısı penisi andırır. Uyarıldığında sertleşmesi kadınlarda cinsel doyuma ulaşmak için gereklidir. Çoğu kadın klitoris konusunda yeterince bilgiye sahip olmadığı için genel olarak cinsel ilişki sırasında zevk almadığını dile getirir. Erkeklerde idrar ve meni çıkışı aynı bölgeden olması ve kadınlarda bu durumun farklı çıkıştan olması her iki cinste de cinsel olarak haz alma durumunu farklılaştırmaktadır. Cinsel ilişki sırasında kadınların klitoris bölgesi uyarılması çiftlerin daha sağlıklı cinsel yaşamının olmasını sağlayacaktır.

  • klitoris
  • klitoris nedir
  • klitoris nerede
  • klitoris ne işe yarar
Yorumlar
Şenay birlik Klitorisin ne olduğunu tam olarak bu yazı sayesinde öğrendim. Daha önce duymuştum birkaç kere ama ne olduğunu, işlevinin tam olarak neyi ifade ettiğini bilmiyordum. Klitorisin uyarı işlemi nasıl oluşur? Cinsel yaşamı olumsuz yönde etkiler mi? cevapla
yorum yaz
Yüzdeki Tüylerden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler