Lahana diyeti nedir? Nasıl uygulanır? Zararlı mı?
Sağlık

Lahana Diyeti Nedir? Nasıl Uygulanır? Zararlı mı?

12 Kasım 2017 - 16:04:43

Lahana diyeti; yağ yakızı özelliği bulunan ve kısa süre içerisinde kilo vermeye yardımcı olan doğal bir zayıflama yöntemidir.

Lahana Diyeti Nedir?

Bayanlar, lahana diyeti nedir sorusunu sorarken bu diyetin kendilerini çok fazla zorlanacağını biliyor ve bu diyeti yalnızca 7 gün uygulayabiliyorlar. Sonrasında 15 gün ara vermeleri gerekirken bu dönemde da dikkatli beslenmeleri gerekiyor. Bu diyetin ana ürünü olarak lahana çorbası hazırlanıyor. Bu çorba için, 1 adet lahana, 5 dal taze soğan, 2 domates, 2 yeşil biber, 1 adet kereviz, 1 maydanoz, 3 orta boy soğan, kara biber ve acı biber gerekiyor. Bu malzemeler ile birlikte hazırlanan çorba 7 gün boyunca tüketiliyor.

Lahana Diyeti Zayıflatır mı?

Bayanlar, kısa süre içerisinde kilolarından kurtulmak istediklerinde genel olarak şok diyetlerine yöneliyorlar. Bu diyetler 1 hafta içerisinde büyük etkiler gösterirken bunun sonrasında bayanların ara vermesi ve kilo vermeyi durdurması gerekiyor. Bu şekilde birkaç defa düzenlenen şok diyetler ile birlikte kilolarından kurtulabilen kişiler sonrasında hayalini kurdukları görünüşlerine kavuşmuş oluyor. Son dönemde bu tarz şok diyetleri ile kilo veren birçok kişi lahana diyetini kullandığını söylüyor. Bu diyet kısa süre içerisinde etkili bir şekilde kilo vermeye yardımcı olduğu için birçok lişi tarafından tercih edilmektedir.

Lahan Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu diyette ilk gün kişilerin sınırsız meyve tüketimine izin veriliyor. Ancak bu aşamada karpuz, muz ya da kavun kullanımı sindirim sistemini zorlayacağından önerilmiyor. Buna ek olarak şekersiz çay kullanımı mümkün olurken günün ana öğün saatlerinde çorba içebiliyorlar. Burada miktar konusunda bir sınırlama bulunmuyor. Ancak herkesin en az 8 bardak su içmesi de isteniyor. İkinci gün sınırsız haşlanmış sebzenin yanında bir adet haşlanmış patates yenebiliyor. Buna ek olarak çorba su kuralı devam ediyor. Diyetin diğer günlerinde de çorba sınırsız olarak tüketilebilirken üçüncü günde sınırsız meyveye izin verilirken dördüncü gün 3 muza izin veriliyor. Beşinci gün, öğlen ve akşam öğünlerinde 250 gram kırmızı et tüketimi gerekiyor. Altıncı günde yalnızca akşam öğününde et tüketen kişiler kalan öğünlerde meyve tüketebiliyor. Son günde ise çorba tüketimlerine de izin verilmezken yalnızca meyve, haşlanmış yağsız sebze ve meyve suyu tüketebiliyorlar.

Lahana Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Lahana diyeti, 1 hafta süresince devam edilen bir diyet olurken genel olarak insanlarda 4-5 kilo kalibresinde bir fark oluşturuyor. Lahana diyeti nedir sorusunun cevabını arayan birçok bayan için haftada 4-5 kilo çok önemli bir sayı olurken bu sayının korunması için sonraki 15 günde de beslenmeye dikkat edilmesi gerekiyor. Eğer kişiler bu dönemde eski beslenme şekillerine göre beslenirlerse verdikleri kilolar geri alınmaktadır. Yağsız ve şekersiz beslenmeyi hayat tarzı haline getiren kişiler bu tarz şok diyetleri ile verdikleri kiloları geri almazken rahatlıkla istedikleri kilolarda kalabileceklerdir.

Yorumlar
Gamze Alkış 12 Kasım 2017 - 16:14:43 Lahana diyeti ile zayıflayanlar var mı? Yapanların yorumları merak ediyorum işe yarıyor mu bir ayda kaç kilo verdiriyor ve nasıl uygulanıyor diye. Lahanayı çok sevmem ama kilo verme konusunda gerçekten etkiliyse bu diyeti deneyebilirim:)cevapla
Berna Koç 17 Eylül 2018 - 15:36:08 Lahana diyeti listesini ve zayıflayanların yorumlarını okudum. Sonrasında kendim de uygulamaya başladım. Ben yaklaşık olarak 2 hafta boyunca uyguladım ve istediğim kiloyu verdim. Çok kilolu değildim kısa sürede etki de gördüm. Bu diyet sayesinde oldukça etkili bir şekilde zayıflayabildim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: