Lahana suyu diyeti nasıl yapılır? Kaç kilo verdirir?
Sağlık

Lahana Suyu Diyeti Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verdirir?

12 Kasım 2017 - 18:54:49

Lahana suyu diyeti; kilo vermek için etkili olan doğal yöntemlerden biridir. Kalıcı olarak zayıflama sğalayan bu yöntem sayesinde birçok kişi ideal kilosun kavuşabilmektedir.

Lahana Suyu Diyeti Nedir? Ne İşe Yarar?

Diyetlerini düzenli olarak uygulayan kişiler yavaş bir tempoyla kilolarını veriyorlarsa bu aşamada bazı ürünleri diyetlerine katarak daha hızlı kilo vermek istiyorlar. Eğer doğru besinler seçilirse bu sayede vücut içerisindeki ödem dağıtılıyor, yağ yakımı ve metabolizma hızı yükseliyor. Bu sayede kişiler sağlıklı bir biçimde daha hızlı kilo verebiliyor. Bu kiloları vermek için lahananın çok büyük etkilerinin olduğu son dönemde yapılan araştırmalarda ortaya çıkarken bu durum lahana suyunu da diyetlerin içerisine sokmaya başladı. Bu sebeple birçok kişi lahana suyu diyeti ile fazla kilolarından rahatlıkla kurtuluyor ve sonrasında kilolarında geri alınması gibi bir sorun da yaşanmıyor.

Lahana Diyeti Tarifi Nedir?

Genel olarak herhangi bir besinin adıyla anılan diyetler, ağırlıklı olarak o gıdanın tüketildiği ve bunun dışında çok fazla farklı bir ürünün tüketilmediği diyetler oluyor. Ancak lahana suyu diyeti içerisinde birçok farklı gıda rahatlıkla tüketilebiliyor. Bu aşamada kişilerin standart bir diyeti uygularken bu diyete lahana suyunu da eklemesi son derece doğru bir tercih oluyor. Kendi diyetlerini bu şekilde lahana suyu diyetine çevirebilen kişiler çok daha hızlı kilo verebiliyorlar.

Lahana Suyu Nasıl Hazırlanır?

Lahana suyunu hazır hale getirmek için kişiler 5 adet beyaz lahana yaprağını 700 ml. su ile birlikte kaynatıyor. Bu kaynatma işlemi çok uzun sürmezken yalnızca 8-9 dakika kaynatılması yeterli oluyor. Sonrasında su hazır hale gelirken soğuk bir biçimde tüketilmesi öneriliyor. Bu sebeple suyu hazır ettikten sonra buzdolabına koyan kişiler sonrasında oda sıcaklığında saklayabiliyor. Bu diyeti uygularken sürekli olarak lahana suyunu tüketmeleri gerekmezken belirli bir tempo içerisinde tüketim gerçekleşiyor. Böylece etkiler maksimuma çevrilmiş oluyor.

Lahana Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Lahana suyunu rahatlıkla hazırlayan kişiler diyetlerinin ilk 5 gününde sabah ve akşam olmak üzere günde 2 su bardağı lahana suyu içiyor. Bu lahana suları günün tek besini olmazken yaptıkları diyete ek olarak tercih ediliyor. 5 günü bu şekilde tamamlayan kişiler sonraki 7 gün için ise lahana suyu tüketimini günde 1 su bardağı miktarına düşürüyor. Bu şekilde azaltılan lahana suyu diyeti sonraki bir hafta 2 günde 1 su bardağı, sonraki hafta 3 günde bir su bardağı olarak uygulanıyor. Sonraki 7 gün ise yalnızca tek bir su bardağı lahana suyu içiliyor. Bu şekilde 5 gün ve bu 5 günün üstüne 1 ay geçilirmiş oluyor. Altıncı haftada kişiler hiç lahana suyu tüketmezken yedinci haftada da yalnızca 1 su bardağı kullanıyor. Bu şekilde 7 hafta süren bu diyet kişilerin 5 kilo ile 10 kilo arasında değişen miktarlarda kilo vermesini sağlıyor. Bazı kişiler için son derece uzun bir süre olsa da 7 haftada verilen bu 10 kilo en sağlıklı halde verilmiş oluyor ve sonrasında geri alınmadan kişiler hayatlarına devam edebiliyor.

Yorumlar
Nazlı Arpacı 12 Kasım 2017 - 19:04:49 lahana suyu diyeti tarifi nasıl olur? Yapanlar var mı zayıflatıyor mu? Benim doğal ve sağlıklı bir şekilde kilo vermem gerekiyor. Bu diyet haftada 5 kilo verdirir mi? Günde kaç defa içmeliyim ve diyeti yaparken nelere dikkat etmeliyim?cevapla
Birgül Açıkalın 17 Eylül 2018 - 15:45:43 Lahana suyu diyeti yapanlar ve zayıflayanlar tadının çok güzel olmadığını ama kilo verme konusunda çok etkili olduğunu belirtmişler. Ben de denemek istiyorum. Çoğu kez duydum bu diyeti araştırdım da ama hiç uygulamamıştım. Umarım etkili kilo verebilirim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: