Korse takmak beli inceltir mi?
Sağlık

Korse Takmak Beli İnceltir mi?

12 Kasım 2017 - 13:14:28

Korseler çok eski yıllardan beri hem güzel görünmek için hem de sağlık açısında birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Korse Takmak Ne İşe Yarar?

Fiziki açıdan güzel ve estetik gözükmek için, vücudun belirli bölgelerinin istenen ölçülerde olması gerekiyor. Birçok kişiye göre bu bir güzellik algısı olarak görülürken tüm dünyada kabul edilen ölçüler de yer alıyor. Bu aşamada bayanların fiziksel açıdan güzel bir görünüme sahip olabilmeleri için bellerinin ince olması çok fazla önem arz ediyor. Bu sebeple de bayanlar gerek diyetler ile gerek spor ile gerekse de korseler ile birlikte bellerinin daha ince olmasını sağlayabiliyor. Korse takmak beli inceltir mi sorusu insanlara ve korse modellerine göre değişiklik gösterebilirken kesin olarak verilebilen tek bilgi, belin daha ince gözükmesini kesinlikle sağlıyor.

Korse Kullanmak Bel İnceltir mi?

Korseler, kullanıcılarının anında çok daha ince gözükmesini sağlarken bu etkinin uzun süre kullanımlarda devamlı olup olmaması birçok kişi için merak konusu oluyor. Bu sebeple de korse takmak beli inceltir mi sorusunu soran çok sayıda kişi bulunuyor. Korse kullanımı sürekli olarak devam ederse ve buna ek olarak çok sıkı bir biçimde bel bölgesinde korse kullanılırsa bu durum ciddi biçimde sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. İlk olarak kaburgaların birbirlerine doğru yaklaşmasına sebep olurken bu durum belin olduğundan daha ince gözükmesine sebep olabiliyor. Ancak çok ciddi bir sağlık sorunu da yaşanmış oluyor.

Korse Takmanın Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Bunun yanı sıra bel bölgesinde uzun süre kalan korseler, o bölgenin ciddi biçimde terlemesini sağlayabiliyor. Bu durum bazı korse modellerine özgü bir özellik olarak biliniyor. Korseler üretilirken teri emen özel kumaşlardan oluşturulursa bu bölgenin terlemesinden sonra korseler teri hapsediyor. Bu sebeple de terler kıyafetin üzerinden gözükerek sosyal açıdan bir sorun yaratmıyor. Ancak bazı modellerde böyle bir yapı olmadığından beli de terletmemesi amaçlanıyor. Bu terleme ile birlikte yağlar, yakıma hazır hale gelirken sonrasında yapılan tüm hareketler bölgenin incelmesini sağlayabiliyor. Bu aşamada günde 1 saatlik bir koşu yapan kişiler karın bölgelerini inceltebilirken bu işlemlerinde korse kullanımlarının da çok olumlu sonuçları oluyor.

Korse Nasıl Kullanılır? Nasıl Takılır?

Her zaman korseler kullanılırken dikkat edilmesi gereken durumlar bulunur. Korse takmak beli inceltir mi sorusunun cevabı aranırken insanlar eğer gereğinden çok daha fazla korselerini sıkarlarsa bu durumda ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkacaktır. Bu sebeple yalnızca yeterli düzeyde korselerin sıkılması gerekir. Genel olarak bu düzey o bölgeyi toplayıcı bir yapıya sahip olması durumudur. Çok fazla sıkılan durumlarda bayanların nefes darlığı çektiği de görülmektedir. İnsanlarla bir arada olunan bir ortamda korsenin çıkartılması oldukça zor olduğundan belirli bir süre ortamdan ayrılmak gerekir. Bu durum dahi çok büyük sorunlara sebep olduğundan bayanların kendi bedenlerine uygun korseleri seçmesi ve doğru biçimde kullanması gerekmektedir. İstenilen renklerde bu korseler seçilebilirken fiyat konusunda da son derece esnek bir yapı bulunur.

Yorumlar
Halide yüksel 12 Kasım 2017 - 13:24:28 Zayıflamak istiyorum acaba korse taksam daha zayıf gözükür müyüm zamanla belim incelir mi? Hem sarkmaları engellemek hem de vücudumun daha düzgün durması için korse kullanmayı düşünüyorum. Nasıl kullanılır nasıl takılır?cevapla
Arzu Bakla 17 Eylül 2018 - 15:10:19 Ben daha önce bel ağrılarım için korse kullanmıştım ama şimdi de zayıflamak için kullanmak istiyorum. Birçok çeşidi varmış hepsini yeni öğrendim. Ben sadece bel korsesi olarak biliyordum ama atlet, tayt ve bir sürü model varmış.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: