Korse çeşitleri nelerdir? Özellikleri, faydaları, zararları
Sağlık

Korse Çeşitleri Nelerdir? Özellikleri, Faydaları, Zararları

12 Kasım 2017 - 10:24:16

Korse kullanımı her geçen gün yükselirken bu durum üreticilerin de farklı çeşitlerde korseler üretmesine sebep oluyor. Birçok kaliteli marka tarafından üretilen korse çeşitleri ile birlikte hem bayanların hem de erkeklerin vücutlarında istemedikleri çıkıntıları düzeltme şansı oluşuyor.

Korse Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Olur?

Ünlü markaların korse çeşitleri kullanılan bölgeye göre adlandırılıyor. Basen toparlayıcı korseler, bel ve göbek toparlayan korseler en fazla tercih edilen çeşitler oluyor. Bunun yanı sıra terlemeyi hızlandırarak zayıflamaya katkı sağlayan zayıflatıcı korseler de bulunuyor. Bu korselerin tamamı fiziki açıdan estetik durmayan bölgelerin daha ince gözükmesini sağlıyor. Bazı hastalıklarda vücudun eski haline tekrar en iyi biçimde dönebilmesi için de doktorlar tarafından özel korseler önerilebiliyor. Bu tarzdaki korselerin farklı noktalardan satın alınması gerekiyor. Doğru özelliklerde ve renklerde seçilen korseler ile birlikte kullanıcılar çok yüksek seviyede verim alabiliyor.

Korselerin Faydaları Nelerdir? Neye Yarar?

Korse kullanan kişiler, direkt olarak kullanım anında korsenin faydaları konusunda fikir sahibi olabiliyorlar. Elbiselerinin içine özel bir şekilde giyilen korseler ile birlikte kullanılan bölgede direkt olarak incelme meydana geliyor. Bu bölgeyi muhteşem bir şekilde toplayan korseler dışarıdan çok çekici bir görüntünün oluşmasını sağlıyor. Birçok kişiye göre bu faydası, korselerin kullanımı için tek sebep olurken bunun yanında sağlık açısından faydaları da yer alıyor. Sağlık açısından kullanımında spor yapan kişilerin bel sağlığını koruması en büyük faydası olarak gösteriliyor. Vücudun her zaman dik durmasını sağlayan bu korseler, aynı zamanda ani hareketlerde vücudu ve beli tamamen koruyabiliyor. Korsenin faydaları arasında gösterilen zayıflama etkisi de düşük düzeyde görülüyor olsa da son derece önemlidir. Korseler, kullanılan bölgedeki yağları erimeye hazır hale getirirken spor ile birlikte çok rahat erimelerini sağlıyor. Bu sayede belirli bir kullanımın ardından spor ile birlikte korseye ihtiyaç kalmıyor.

Korse Kullanmanın Zararları Nelerdir?

Korse kullanımı, düzenli aralıklarla uygulandığında çok büyük sorunlar yaratmamaktadır. Ancak sürekli olarak korse kullanmayı düşünen kişilerin belirli zararları göz önüne alması gerekmektedir. Korsenin zararları olarak gösterilen bu etkilerin tamamı son derece ciddi sorunlardır. İlk olarak kullanılan bölgenin tamamen havasız kalmasına sebep olmaktadır. Bu durumda cilt rahatlıkla hava almadığı için sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Cilt üzerinde kızarmalar ve buna benzer olumsuzluklar ortaya çıkabilmektedir.

Korsenin Yan Etkileri Nelerdir? Nelere Yol Açar?

Sürekli olarak korse kullanan bayanların o bölgelerdeki kemik sağlıkları da tehlikeye girmektedir. Sürekli olarak kemiklerin de belirli oranda sıkıştırılması sebebiyle kemiklerin konumu ya da şekli değişiklik gösterebilmektedir. Bu doğrultuda korsenin zararları arasında gösterilen bu etmen kişilerde iç organların yerlerinin değişmesine dahi sebep olabilmektedir. Özellikle bel bölgesinde yer alan iç organlar çok fazla sıkışma sonrasında farklı bir konuma taşınabilmektedir. Çok ciddi bir problem olarak görülen bu durumun tedavisi de son derece zor olmaktadır.

Yorumlar
Nevin Akbaba 12 Kasım 2017 - 10:34:16 Tayt korse modelleri benim çok hoşuma gidiyor ve çok kullanışlı geliyor. Hem beli inceltiyor hem de bacakların daha ince gözükmesini sağlıyor. Farklı farklı renkleri var özellikle tayt kullanmayı sevenler için oldukça ideal:)cevapla
Nagihan Çalın 17 Eylül 2018 - 14:51:55 Göbek bölgemdeki fazlalıkları kapatmak için atlet korse modellerinden almak istiyorum. Bu korseler normal iç çamaşırı şeklindeymiş sanırım. Kullanım sırasında herhangi bir yan etkisi ya da zararı olur mu? Gün içerisinde kaç saat boyunca üstümüzde durması gerekir yazarsanız sevinirim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: