Zayıflama

Limonlu Su Zayıflatır mı? Limonlu Su İçmenin Faydaları

15 Temmuz 2018 - 12:46:20
Limonlu su zayıflatır mı? Limonlu su içmenin faydaları

Limonlu su çeşitli faydaları olan ve kilo vermeye yardım eden evde hazırlanan doğal içecektir.

Limonlu Su Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Limon ile hazırlanan su hem doktorlar hem de diyetisyenler tarafından önerilmektedir. Limonun içinde yüksek oranda C vitamini bulunur ve vücutta meydana gelen toksinlerin atılması konusunda faydalıdır. Vücutta var olan zararlı atıkların temizlenmesi için mücadele verme özelliği bulunur. Bunun dışında kilo vermeye oldukça yardımcıdır. Yağların yakılmasına fırsat veren bu su kilo vermek için tüketilebilir. Yağların yakılması konusunda etkili olan limonla hazırlanan suyun aynı zamanda yağların oluşmasını engelleme özelliği vardır. Hal böyle olunca kilo vermek daha kolay bir hale dönüşür. Yapılan birçok araştırmaya göre vücudun susuz kalmasıyla vücut normalden daha çok yağ depolamaktadır. Dolayısı ile vücudun ihtiyaç duyduğu suyun tüketilmemesi yağ oluşmasına yol açtığı için vücudu susuz bırakmamak gerekir.

Limonlu Su Ne İşe Yarar?

Bazı insanlar suyun tadından hoşlanmadıkları için su içmekte zorlanmaktadırlar. Bu durumu çözüme ulaştırmanın yolu su tatlandırmaktan geçer. Hem suya hoş bir aroma veren hem de sağlık açısından yararlı olan limon içeren su tüketilebilir. Limonu ince dilimler halinde keserek suyun içerisine ilave etmek mümkündür. Bu karışım yağların yakılmasına fayda sağlar, ödemin atılmasına yardım eder ve kilo verme hızını arttırır.

Limonlu Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Bu su kan dolaşımını hızlandırır. Bu özelliği sayesinde selülit sorununa iyi gelmektedir. C vitamini oranının fazla olması cilt sağlığı açısından önem taşır. Gün içinde tüketilen bir adet limon C vitamini ihtiyacının yüzde otuzunu karşılar. Yapısı asitli olan limon bu özelliğinden dolayı besinlerden elde edilen kalsiyumun vücutta rahat bir biçimde emilmesine yardım ettiği gibi vücut kalsiyumu kullanabilmektedir. Vücudu toksinlerden arındıran limon çoğu hastalığın düşmanıdır. Bağışıklık sistemini kuvvetli hale getirmekte ve potasyum seviyesi olarak zengin bir besindir. Potasyum oranının fazla olmasından dolayı sinir ve beyin fonksiyonlarının üzerinde olumlu etki sağlamaktadır. Limon ile hazırlanan su düzenli bir biçimde tüketildiği zaman zayıflamaya yardım eder ve yağ yakımı gerçekleşir.

Limonlu Su Nasıl Hazırlanır?

Karşımın hazırlanması için yarım limon ve bir bardak su gerekir. İlk olarak su kaynatılır ve suyun içine limon sıkılır. Limon sıkıldıktan sonra iyi bir şekilde karıştırılmalıdır. Kişi kilo vermek için bu suyu tüketmek istiyor ise sabah saatlerinde aç bir şekilde tüketmesi gerekir. Fakat bazı kişilerde mide asidi aşırı oranda üretim yapabilmektedir. Bu ve ülser, reflü gibi durumlar için bu su kişi tarafından aç bir biçimde tüketilmemelidir. Limonlu su içmenin faydaları oldukça fazla olduğu için kişi düzenli olarak bu sudan yararlanabilmektedir.

Yorumlar
Gülcan Özkaya 15 Temmuz 2018 - 12:56:20 Limonlu su içmek zayıflamaya yardımcı olur mu? Kilo verdirir mi? İnternette bu şekilde zayıflayan insanların olduğunu gördüm araştırıyorum şimdi ama tansiyon hastasıyım bir sorun olur mu? Günde kaç bardak içmek gerekir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: