Sağlık 22 Nisan 2021 - 00:57:36

Makyaj Öncesi Baz Fiyatları Ne Kadar? Ne İşe Yarar?

Makyaj Öncesi Baz Fiyatları Ne Kadar? Ne İşe Yarar?

Makyajın kalıcı ve olumsuz etkilerinden cildi korumak için kullanılan ürüne makyaj öncesi baz denir.

Makyaj Öncesi Baz Nedir? Ne İş Yarar?

Birçok kişi baz ismini duysa da bu ürünün neden ve nasıl kullanıldığını bilmemektedir. Makyaj yapmadan önce baz kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Makyaj ürünlerinin etkisi direkt olarak cilde geçtiği için baz aracılığı ile cildi korumak gerekir. Makyaj öncesi baz cildi korumasının yanı sıra makyajın kusursuz görünmesini sağlamaktadır. Bir diğer ismine primer denilmektedir. Bazın ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını bilmek kadınlara birçok konuda fayda sağlamaktadır.

Makyaj Öncesi Baz Neden Kullanılır?

Bazın kullanma nedenleri arasında öncelikle cildin boya etkisinden korunması vardır. Daha sonrasında bazlar makyajın cilt üzerinde güzel durmasını sağlamaktadır. Cilt makyaj bazı sayesinde pürüzsüz bir hale gelir ve ince çizgi, gözenek gibi kusurlar en az seviyeye indirilir. Cildin renk olarak tonu eşitlenmektedir. Makyaj gün içerisinde bozulmadan, herhangi bir yere bulaşmadan sabit bir şekilde kalmaktadır.

Makyaj Öncesi Baz Nasıl Kullanılır?

 • İlk olarak bazı kullanmadan önce yüz bölgesini derinlemesine temizlemek gerekir. Kişi cilt tipine göre bir ürün kullanmalıdır. Cildin yıkanması ile ferah ve pisliklerden arınmış bir cilde kavuşulur. Hem yüz bölgesi hem de eller yıkandıktan sonra makyaj sürecine başlanır.
 • Kişi cildine uygun ve uyumlu olan bir nemlendiriciyi yüzüne yavaş bir şekilde sürmelidir. Nemlendiricinin sürülmesinden sonra birkaç dakika beklenir. Cilt nemi iyice emdikten sonra makyaj öncesi baz sürme işlemine başlanır.
 • Baz parmak yardımı veya sünger aracılığı ile cilde uygulanmaktadır. Baz miktarının bezelye büyüklüğü kadar olması yeterlidir. Bazın göz çevresine uygulanmaması gerekir. Birkaç dakika geçtikten sonra fondöten sürülerek makyaj yapılmaya başlanabilir.
Makyaj Bazı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • Bazlar yapı olarak toz, jel ve krem formundadır. Gidilecek olan yerin soğuk, sıcak veya nemlilik durumuna göre primer gerekebilir. Bu durumdan dolayı kişinin çantasında her zaman makyaj bazı bulundurması fayda sağlar.
 • Bazın uygulanması ile hava koşullarının önemi bir nebze de olsa ortadan kalkmaktadır. Baz makyajı güçlü bir şekilde sabitlediği için herhangi bir bozulma yaşanmamaktadır. Yapılan makyaj kalıcı bir şekilde bir gün boyunca durmaktadır.
 • Makyajın ağır ya da hafif olması baz kullanımında sorun teşkil etmez. Yoğun veya hafif bir makyajda baz kullanılabilmektedir. Baz sayesinde cilt hem doğal hem de pürüzsüz bir görüntü sağlamaktadır.
 • Modeller sıklıkla primer kullanmaktadır. Bu sayede ciltleri pürüzsüz ve hoş görünmektedir.
 • Makyajın dökülme durumunu primer engellemekte ve cildin parlamasını sağlamaktadır.
Makyaj Öncesi Baz Fiyatları Ne Kadar?

Çoğu kadının vazgeçilmezi olan makyaj öncesi baz fiyatları her markanın ürününe göre değişiklik göstermektedir. Kişi kendi ten yapısına uygun olan bazı sevdiği markanın fiyatlarına bakarak bütçesine uygun olan ürünü tercih edebilmektedir.

 • makyaj öncesi baz
 • makyaj öncesi baz nedir
 • makyaj öncesi baz nasıl kullanılır
Yorumlar
Şeyma Demir Makyaj öncesi serum kullananlar var mı? Makyaj öncesinde cildin zarar görmemesi için ne kullanmak gerekiyor? Bazlar cildi korumak için yeterli olur mu? Makyaj öncesi baz ne işe yarar? En iyisi hangisi acaba? cevapla
yorum yaz
Papatya Suyu Neye Yarar? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?