Yaşam 27 Mart 2021 - 14:41:47

Makyaj Temizleme Suyu Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı ve Kullananlar

Makyaj Temizleme Suyu Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı ve Kullananlar

Düzenli olarak makyaj yapan bayanlar, her gece makyajlarını temizlemek için özel kimyasallar kullanmak zorunda kalırken son dönemde makyaj temizleme suyu ile birlikte bu sorun ortadan kalkmıştır.

Makyaj Temizleme Suyu Nedir? Ne İşe Yarar?

Özel jeller ya da diğer kimyasal maddeler, makyajı temizlerken cilde ciddi biçimde zarar verebilir. Makyajın da cilt için belirli zararları olduğu düşünüldüğünde bu durum son derece kötüdür. Bu sebeple de bayanlar artık daha kolay kullanılan ve doğal olarak üretilen ürünler ile makyajlarını temizlemektedir. Özel markalar bu tarz makyaj temizleme sularını üretirken kişilerin evlerinde kendileri için özel makyaj temizleme suyunu üretme şansları da bulunmaktadır.

Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Yapılır? Nasıl Hazırlanır?

Makyaj temizleme suyunu evde yapmak isteyen kişiler birçok farklı karışımı kullanarak bu suyu hazırlayabilirler. Ancak her zaman ekonomik olan ve kolayca hazırlanabilen ürünler tercih edilmektedir. Bu aşamada ilk sırada 1 tatlı kaşığı hint yağı, 1 yemek kaşığı süt ve 2 damla lavantanın yeterli olduğu temizleme suyu gelmektedir. Bu malzemelerin tamamını bir araya koyan ve sonrasında karışım tamamen homojen hale gelene kadar karıştıran kişiler temizleme sularını elde etmiş olurlar. Bu karışımı birkaç günlük yapmayı düşünen kişilerin ise 2 günlük sınır getirmesi ve her 2 günde bir bu karışımı tazelemesi gerekmektedir. Aksi halde makyajı temizleme özelliği azalan bu karışım cilde de zarar vermeye başlayabilir.

Makyaj Temizleme Suyu Fiyatı Ne Kadar?

Makyaj temizleme suyu olarak satışa sunulan çok sayıda ürün bulunur. Genelde makyaj malzemesi üreten markaların tamamına yakını bu makyaj temizleme sularını da üretmeye başlamıştır. Makyaj malzemelerinde olduğu gibi bu makyaj temizleme sularında da fiyatlar son derece değişkendir. Piyasadaki temizleme suları 20 TL fiyattan başlarken 150 TL seviyesine kadar ulaşmaktadır. Bu aşamada bazı ürünler çok rahat bir biçimde temizlediğinden, bazı ürünler ise temizlemenin yanı sıra beslediğinden fiyat olarak daha pahalı bir düzeydedir. Temizlemeye daha fazla zaman ayırabilecek olan ve cildi farklı ürünlerle de besleyen kişiler fiyat olarak düşük düzeydeki ürünleri kullanarak makyajlarını başarılı bir biçimde temizleyebilirler.

Makyaj Temizleme Suyu Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları

İnternet sitelerinden bu temizleme sularının siparişinin verilmesi alınabilecek en doğru kararlardan birisidir. Genelde toplu olarak birçok markanın makyaj ürünlerini satan sitelerde bu ürünler de yer alır. Hepsinin altında daha öncesinde kullanan kişilerin yorumları yer almaktadır. Bu yorumları inceleyen kişiler, fiyat ve performansına göre seçimlerini gerçekleştirmektedir. İnternet sitelerinde fiyatlar her zaman çok uygun düzeylerde alırken toplu alımlar ile daha uygun fiyatları yakalamak da mümkün olacaktır. Acil olarak ihtiyaç duyulmadığından birkaç günlük kargo süresi sorun yaratmayacaktır. Geçmiş dönemde farklı jeller ile makyajlarını temizlemek zorunda olan bayanlar artık makyaj temizleme suyu ile birlikte çok daha kolay bir biçimde bu işlemi gerçekleştirmektedir

  • makyaj temizleme suyu nedir
  • makyaj temizleme suyu nasıl yapılır
  • makyaj temizleme suyu fiyatı
  • makyaj temizleme suyu kullananlar
Yorumlar
Gamze Mercan Makyaj temizleme suyu nasıl kullanılır? Sadece göz için mi yoksa yüze de kullanılır mı? Yüze kullandığımızda zarar verir mi acaba? Makyaj temizleme mendillerini de denedim ama istediğim sonucu alamadım. O yüzden bunları denemek istiyorum. cevapla
yorum yaz
Bebek Pişiği Neden Olur? Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer? Nasıl Tedavi Edilir?