Yaşam

Makyaj Temizlemek İçin Doğal Yöntemler

13 Kasım 2017 - 00:35:17
Makyaj temizlemek için doğal yöntemler

Makyaj, bayanların tamamına yakının tutkusu haline gelirken daha güzel gözükmek için bayanlar düzenli olarak makyaj yapıyorlar. Özellikle çalışan bayanlar için makyaj vazgeçilmez bir etmen olurken günün büyük bir kısmında yüzleri makyajlı oluyor.

Makyaj Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Gün içerisinde makyaj yapıp eve geldiklerinde makyajlarını temizleyerek yüzlerini dinlendirmek isteyen bayanlar bunu doğal yöntemler ile yapabiliyor. Makyaj temizleme yöntemleri arasında direkt olarak çeşitli kimyasalların kullanılması tercih edilebilirken tamamen doğal ürünler ile de bu temizleme işlemleri gerçekleşebiliyor. Gün içerisinde çok sayıda kozmetik ürünün kullanan bayanlar, bunları temizlemek için de kimyasal ürünleri kullanmak istemiyorlar. Bu sebeple de doğal ürünler ile birlikte temizleme işlemleri başarılı bir biçimde gerçekleşiyor.

Doğal Makyaj Temizleme Teknikleri

Vücudun temizlenmesinde ve zararlı maddelerden arındırılmasında sürekli olarak kullanılan malzemelerden birisi olarak yoğurt gösterilebilir. Birçok durumda olduğu gibi makyaj temizleme yöntemleri içerisinde de yoğurt rahatlıkla bayanlar tarafından kullanılabiliyor. İlk olarak yoğurdu yüzüne süren bayanlar sonrasında 10 dakika boyunca herhangi bir işlem yapmadan bekliyor. Sonrasında bir parça pamuk ya da peçete, ılık su ile ıslatılarak makyaj malzemeleri yüzden rahatlıkla uzaklaştırılıyor. Ilık süt de makyaj temizlemek için rahatlıkla kullanılan ürünlerden birisidir. Birkaç yemek kaşığı sütü, bir kapta ısıtan bayanlar sonrasında bir pamuk ile birlikte makyajlarını temizleyebilirler. Ilık süte bandırılan pamuk ıslanırken bir yandan da etkileyici bir makyaj temizleme materyaline dönüşecektir. Bu sayede özellikle göz makyajları çok hassas ve iyi bir şekilde temizlenebilmektedir.

Zeytinyağı ile Makyaj Temizleme Nasıl Olur?

Zeytinyağı da her zaman temizleyici özelliği ile ön planda olan ürünlerden birisidir. Zeytinyağının yemekler ile tüketilmesi kişilerin boşaltım sistemlerinin temizlenmesini sağlarken bu özelliğini bayanlar makyajlarında da rahatlıkla kullanabilmektedir. İlk olarak birkaç damla zeytin yağını iyice yüzüne yediren bayanlar böylece temizlenme için yüzlerini hazır hale getirmiş olacaklardır. Bunun sonrasında bez ya da pamuğu ılık su ile ıslatan bayanlar yüzlerine rahatlıkla uygulayarak makyajlarını çıkartabilirler. Yüzün hiçbir bölümünü tahriş etmeyen zeytinyağı ile birlikte makyaj temizlemek, çok kolay ve sağlıklı bir hale gelecektir.

Makyajın Temizlenmezse Ne Olur?

Bayanlar için sunulan makyaj temizleme yöntemleri arasından seçim yapılarak makyajların temizlenmesi son derece önemlidir. Üretici firmalar dahi yapılan makyajın en fazla 6-8 saat aralığında yüzde kalmasını önerirken bu süreden sonra zararlı olmaya başladığını belirtmektedir. Genel olarak cildin hava almasını önleyen makyaj malzemeleri bu sebeple ciltte bakteri ve diğer zararlı organizmaların oluşmasına sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra dudaklara sürülen rujun çıkartılmaması durumunda çok yüksek oranda çatlamalar meydana gelirler buna ek olarak küçük yaraların oluşumu da gözlemlenmektedir. Göze uygulanan rimel ise belirli bir süreden sonra bakteri toplamaya başlarken bu durumda gözün çok büyük hastalıklar ile karşı karşıya kalması gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Yorumlar
Miray Kafalat 13 Kasım 2017 - 00:45:17 Makyaj yapmak güzel ama temizlemek gerçekten sıkıcı olabiliyor:) Bazen tam çıkmıyor kalıyor o da zarar veriyor tabi... Makyaj temizleyici yöntemler nelerdir? Zeytinyağı cilde zarar verir mi? Bide göz için nasıl bir yöntem uygulayabilirim?cevapla
Işıl Sucu 17 Eylül 2018 - 15:59:41 Makyaj temizleme suyu ve pamuğu kullanarak temizliyorum ben genelde ama yüzümde sivilcelenme oluyor. Bunun nedenini bilmiyorum. Makyaj kalıntısı mı oluyor diye merak ediyorum. Doğal temizleyici yöntemler makyajı tamamen çıkartır mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: