Sağlık

Mevlana Çayı Nedir? Fiyatı Ne Kadar? Nerede Üretiliyor?

17 Kasım 2017 - 01:22:50
 Mevlana çayı nedir? Fiyatı ne kadar? Nerede üretiliyor?

Mevlana çayı; şeker ve kolesterolü dengeleyen, bunun yanında böbrek sorunları ile de başa çıkabilen doğal bir içecektir.

Mevlana Çayı Nedir? Nerede Yetişir?

Çay üretimi ve tüketimi konusunda ülkemizin yanı sıra uzak doğu ülkeleri de ön saflarda yer almaktadır. Bu aşamada Çin, çay üretimi ve tüketiminde her zaman zirvede yer Çin'i bazı doğu ülkeleri takip eder. Mevlana çayı da bu bölgede yetiştirilen ve satışa sunulan çaylardan birisidir. Güney Asya'da, Hindistan'ın yalnızca 31 km. güneyinde yer alan Sri Lanka, bu çayın üretimindeki tek adrestir. Muson ikliminin etkisiyle bölge çok yüksek miktarda yağış alırken bu sayede mevlana çayı için uygun ortam sağlanmış olur. 1972 senesinde önce Sri Lanka, Seylan ismiyle anıldığından çayın dünya üzerindeki ismi Seylan çayıdır. Ancak ülkemizde mevlana ismiyle kullanılır.

Mevlana Çayının Fiyatı Ne Kadar?

İnternet üzerinden araştırmalara başlayan kişiler bu çayın ne kadar faydalı olduğunu öğrenebilirler. Bunun sonrasında çayın hemen satın alınması ve demlenmeye başlanması gerekecektir. Bu şeklide çay düzenli olarak kullanılarak faydaları ortaya çıkarılabilir. Çayın üretiminde tek adres Almanya'dır. Berlin'de yer alan özel fabrikasında bu çaylar üretilirken hammaddeler bu şekilde değerlendirilmiş olacaktır. Bu durum Mevlana çayının fiyatı üzerinde de etkili olmaktadır. Ancak her ne kadar Avrupa'dan ithal edilerek kullanılan bir bitki çayı olsa da fiyat açısından çok büyük zorluklar çıkarmamaktadır Genel olarak bitki çayı fiyatlarının biraz üzerinde yer alan bir çay olarak nitelendirilebilir.

Mevlana Çayı Nerede Üretilir?

İlk etapta üretim yeri olarak olarak Almanya'yı baz alan kişiler bunun sonrasında çayı satın alamayacaklarını düşünebilirler. Ancak çayın internet üzerinden satışını yapan çok sayıda internet sitesi olduğundan alışverişi oldukça basittir. Bu alışverişi yapan kişilerin artık çayın faydaları konusunda düşünmeye başlaması gerekir. Çayın fiyatı diğer çaylara göre biraz daha yüksek olduğundan insanlarda beklenti de daha üst düzeyde olacaktır. Buna karşın çay da beklentileri en iyi şekilde karşılayabilir.

Mevlana Çayının Faydaları Nelerdir?

Bu doğal içerikli çayın ülkemizdeki yegane kullanım amacı şeker ve kolesteroldür. Kolesterolü en iyi biçimde düşüren bitki çaylarından birisi olarak bu muhteşem çay gösterilebilir. Bunun yanı sıra kan şekerini dengeleyen bir özelliğe sebep olduğundan şeker hastaları tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. Böbreklerinde taş ya da kum oluşumu olan kişiler için de son derece faydalıdır.

Mevlana Çayının Zararları Nelerdir?

Mevlana çayı ne kadar kullanılırsa zararlı olur diye düşünen kişiler tüketim konusuna temkinli yaklaşarak son derece doğru bir karar vermiş olurlar. Bu aşamada gün içerisinde 2 defa kullanımı her zaman yeterli olacaktır. Bu kullanım aşılırsa kişilerde çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bu çayın çok fazla kullanılması, kalp rahatsızlığına sebep olabilmektedir. Bazı kişilerde alerjik reaksiyonların oluşması durumu da görülebilir. Bu sebeple bu doğal çayı kullanan kişilerin dikkatli olması oldukça önemlidir.

Yorumlar
Nevber mercan 17 Kasım 2017 - 01:32:50 Mevalna çayı nerede üretiliyor? Türkiye'de satış fiyatlar ne kadar? Şeker hastasıyım ve şekere iyi geldiğine dair duyumlar almıştım bu amaçla kullanmak istiyorum. Fiyatları nasıl bilmiyorum. Nasıl kullanmam gerekiyor?cevapla
Recep Güleç 19 Eylül 2018 - 17:05:21 Mevlana çayı Türkiye'de nerede üretiliyor ya da yetişiyor diye bakıyorum. Bu çay Çin'de yetişiyor sanırım ülkemizin iklimi buna müsait mi değil mi bilmiyorum. Nasıl satın alabilirim? Türkiye fiyatı hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: