Sağlık

Mide Botoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Yaptıranlar ve Fiyatı

14 Mayıs 2019 - 21:40:30
Mide Botoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Yaptıranlar ve Fiyatı

Fazla kilolar sürekli olarak insanları rahatsız eden ve kurtulmayı hedefledikleri olumsuzluklar arasında yer alırken bu durum mide botoksu gibi yeni yöntemlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Mide Botoksu Nedir, Ne Demek?

İnsanların istedikleri kiloya inebilmeleri için uygulayabilecekleri onlarca farkı yöntem bulunuyor. Diyet ile birlikte kilo veremeyen ya da verdikleri kiloları sürekli olarak geri alan kişiler de cerrahi müdahaleler ile kilolarından kurtulmaktadır. Genel olarak kilo vermek için gerçekleştirilen bu müdahaleler mideyi hedef alırken mide botoksu da adından anlaşılacağı gibi bu tedavi yöntemlerinden birisidir. Midede yer alan kasların uyarılarak kasılmasının sınırlandırılması işlemi mide botoksu olarak isimlendirilmektedir. Bu işlem ile birlikte midenin çalışması yavaşlatılırken insanlarda üst düzeyde bir iştah kaybı yaşanmaktadır.

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Kilo vermek amacıyla gerçekleştirilen bu işlem ameliyat sınıfında yer alan bir işlem değildir. Bir ameliyata göre çok daha basit bir şekilde uygulanırken hastaların genel anestezi alması gerekmektedir. İşlem 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilirken herhangi bir kesi söz konusu olmamaktadır. Ağızdan girilerek hastaların midesine ulaşım sağlanır. Bunun sonrasında buradaki kasların uyarılması işlemi gerçekleşmektedir. Bu işlemler sonrasında hastaların 1-2 saat kadar dinlenmesi yeterli olmaktadır. Ekstra bir sorun olmaması durumunda hastalar bu süreçten sonra taburcu edilmektedir. İşlemden 4-6 ay sonrasında ise mide tamamen eski halini almaktadır. Bu süreçte kilolarından kurtulmayı başaran kişilerin sonrasında kilolarını korumak için dikkatli olması gerekmektedir.

Mide Botoksu ile Ayda Kaç Kilo Verilir?

Kilo vermek için uygulanan yöntemlerde her zaman ne seviyede bir kilonun verileceği sorulmaktadır. Bu aşamada net bir cevap vermek çok mümkün olmazken insanların mevcut kiloları bunda çok etkili olmaktadır. Mide botoksu olarak isimlendirilen bu işlemde kişiler 10 ile 15 kilo arasında değişen miktarlarda kilolarından kurtulabilmektedir. Nadiren de olsa insanlar bu miktarların altında ya da üstünde kilo kayıpları yaşayabilmektedir. Operasyon gerçekleştiği anda bu kiloların verilmesi mümkün olmamaktadır. İnsanlar belirli bir süreye yayılmış bir şekilde kilolarından kurtulacaklardır.

Mide Botoksu Yaptıranlar ve Fiyatı

Bu uygulamayı yaptıran kişi sayısı her geçen gün artarken uygulamayı gerçekleştirebilen hastanelerin sayısında da sürekli olarak artış olmaktadır. Bilinçli bir şekilde bu operasyonu geçiren kişiler sonrasında beslenmelerine dikkat ederek verdikleri kiloları almamaya çabalamalıdır. Yalnıza iştah kesici bir etkisi olduğundan insanların bu işlem sonrasında diyetleri uygulamaya başlaması şarttır. Diyetleri çok daha kolay bir şekilde uygulayan kişiler rahatlıkla kilolarından kurtulabilir. İşlemin gerçekleştiği hastaneler farklı fiyat taleplerinde bulunmaktadırlar. Genelde operasyonun yapıldığı şehir ve hastaneler farklı fiyatlar sunduğundan net bir fiyat vermek çok mümkün olmamaktadır. Klasik yöntemleri deneyen ancak bunların hiçbirinde başarılı olamayan kişiler son dönemde mide botoksu seçeneğini ele alırken uzman doktorlar sayesinde kısa sürede yüksek miktarda kilo verme şansını elde etmektedir.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: