Yaşam 03 Haziran 2021 - 07:50:31

Orjinal Parfüm Nasıl Anlaşılır? Sahte, Tester ve Orjinal Parfüm Arasındaki Farklar

Orjinal Parfüm Nasıl Anlaşılır? Sahte, Tester ve Orjinal Parfüm Arasındaki Farklar

Parfüm seçerken yurt dışında ithal edilen çok sayıda model olduğundan orijinal olmayan parfümler de bulunabilir. Burada orjinal parfüm satın alacak olan kişilerin kendilerinin bunu fark etmesi gerekir.

Orijinal Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Bir parfümün orijinal olup olmadığını anlamak için insanların bakabilecekleri çok sayıda fakrı etmen yer alır. Eğer kullanıcılar bu etmenlerden yalnızca bir tanesini kontrol ederlerse bu durumda hataya düşebilirler. Sahte parfümler olabildiğince orijinale yakın olmak istediğinden belirli yerlerde aynı etmenleri sağlayabilir. Ancak orijinal parfümlerde görülemeyecek kesin sonuçlar da bulunmaktadır. Özellikle kullanıcılar paketini açarak parfümü kontrol etme şansı bulurlarsa bu aşamada çok kolay bir biçimde parfümün sahte olup olmadığını anlayabilirler. Bunun dışında kutunun üstünden anlama şansları da olacaktır.

Parfümün Orijinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Parfümler genel olarak kutular halinde gelir ve açılmasına izin verilmez. Bu durum orijinal parfümlerde de bu şekildedir. Kutusu açılmış bir parfüm insanlarda kullanılmış bir parfüm olduğu düşüncesini uyandırır. Bu sebeple de satıcılar açılmasına izin vermezler. İlk olarak bakılması gereken yer parfüm kutusunun dışındaki ambalajdır. Bu ambalajın kusursuz bir biçimde sarılmış olması gerekir. Sahte ürünlerde bunu başarmak oldukça zor olur. Bunun dışında kutunun üzerinde yazan yazılar incelenmelidir. Orijinal kutunun resmine internet üzerinden bakan kişiler bunlar ile kutudaki yazıları karşılaştırabilir. Aynı yazılar sahte ürünlerde de yer alır ancak orijinal modellerdeki kadar okunaklı ya da düzenli değilse bu durum parfümün sahte olduğunu gösterir.

Orjinal Parfüm Nasıl Olur?

İlk olarak internet üzerinden parfüm şişesinin görüntüsünün alınması gerekir. Bunun sonrasında kutusu açılan parfümün içerisinden çıkan şişe ile orijinal şişe karşılaştırılmalıdır. Bu aşamada parfüm şişesinin camındaki kalite de önemlidir. Orijinal parfümlerin camları tamamen kusursuz ve pürüzsüzdür. Ancak orijinal olmayan parfümlerin camlarında o kaliteyi görmek çok mümkün olmaz. Bunun yanı sıra parfümün renginde de farklılıklar ortaya çıkar. Özellikle şeffaf camlarda bu renk farkı rahatlıkla anlaşılabilmektedir. Bunun yanı sıra seri numaralarının hem kutuda hem de şişede olması ve birbiri ile aynı olması gerekir.

Sahte, Tester ve Orijinal Parfüm Arasındaki Farklar Nelerdir?

Parfümü kullanmaya başlayan kişiler ürünün sahte ya da tester ürün olup olmadığını anlamak için bazı testler yapabilirler. İlk olarak parfümü bir peçeteye sıkmak gerekir. Eğer parfüm sahteyse peçete de farklı bir renk bırakacaktır. Bu renk, parfümün içerisindeki renklendiriciden kaynaklanmaktadır. Orijinal parfümlerde böyle bir durum söz konusu olmaz. Bunun yanında kişiler parfümü sıktıklarında tüm kokuları aynı anda alıyorlarsa bu parfüm sahtedir. Orijinal ürünlerde kokular farklı sürelerde ortaya çıkar ve böylece uzun süre kalıcılık sağlanır. Parfüm alırken parasının karşılığını almak isteyen kişiler küçük ayrıntılara dikkat ederek orijinal olup olmadığı konusunda karar verebilirler.

  • orjinal parfüm
  • orjinal parfüm nasıl anlaşılır
  • orjinal olmayan parfümler
  • sahte parfümler
Yorumlar
Doğan Öztürk Orjinal parfüm fiyatları ne kadar? Nereden sipariş verebilirim? İnternet üzerinden orjinalliğine güvenebileceğim yerler neresi? Sahte parfümlerin kokuları biraz daha değişik oluyor ve orjinali kadar kalıcı olmuyor. Başka nasıl anlayabiliriz? cevapla
yorum yaz
Kale Bitkisi Nedir? Faydaları Nelerdir? Nerede Bulunur? Nasıl Yetiştirilir?