Yaşam 03 Haziran 2021 - 07:40:33

Sigarayı Bıraktıran Otlar ve Bitkisel Kürler

Sigarayı Bıraktıran Otlar ve Bitkisel Kürler

Sigarayı bırakmak isteyen kişiler, herhangi bir destek ürünü olmadan bunu başaramıyorlarsa sigarayı bıraktıran otlar ve bitkisel kürler ile başarılı olabilirler.

Sigarayı Bıraktıran Otlar Nelerdir?

Sigarayı bırakmak için kişilerin kendi iradeleri bazen yeterli olmaz. Bu durumda kişilerin çeşitli destek ürünleri kullanması doğru olacaktır. Destek ürünü denildiğinde herkes bitkisel çözümlere yönelir ve istediği sonuçları rahatlıkla alırlar. Sigarayı bırakmak için kullanılan otlarda ilk sırayı karabaş otu alır. 2 çay bardağı suya 1 tatlı kaşığı karabaş otu atıp demleyen kişiler düzenli olarak bu çayı içerlerse sigarayı bırakmak adına büyük bir adım atabilirler. Ayrıca meyan kökü de sigarayı bırakmak isteyen kişiler için önemli bir bitkisel çözüm olacaktır. Sigara yerine meyan kökü emmek zorlu dönemleri atlatmak için doğru bir çözüm olur.

Sigarayı Bıraktıran Bitkisel Kürler Nelerdir?

Sigarayı bıraktıran bitkisel çözümlerde birkaç ürün bir arada kullanılarak özel kürler elde edilebilir. Bu kürler bazen sigara isteğini düşürürken bazen vücuttaki nikotini dışarı atar, bazen de nikotin ihtiyacını karşılamaktadır. Nikotin ihtiyacını karşılayan kürler ilk dönemde insanların en büyük yardımcılarından birisidir. Bunun için kişilerin 4 dilim ince ve taze zencefil, 1 çorba kaşığı kadar kestane balı ve 1 çay kaşığı çörek otuna ihtiyacı vardır. Bu malzemelerin tamamını karıştıran kişiler her sabah bu karışı aldıklarında nikotin ihtiyaçları karşılanır. Gün içerisinde dayanmakta zorlandıkları bir an olursa o zaman da karışım kullanılabilir.

Sigara İçme İsteğini Azaltan Bitkiler Nelerdir?

Sigarayı içme isteğini azaltan kürlerin kullanımı sigarayı bırakmayı çok daha kolay bir hale getirmektedir. Bunun için kişiler 2 litre su, 1 kilogram patlıcan ve 2 adet limona ihtiyaç duyar. Bu kürü hazırlamak için patlıcanları yuvarlak bir biçimde kesen kişiler 2 litre suyun içerisine bu patlıcanları atarlar. Bunun yanı sıra 2 limonun suyu da en iyi şekilde çıkarılmalıdır. Çıkarılan limon suyu da karışıma eklendikten sonra 1 gün boyunca bu karışım oda sıcaklığında bekletilir. Sonrasında patlıcan parçaları bir sünger gibi sıkılarak suyu çıkartılır. Ortaya çıkan bu su, sigara isteği olduğu her anda kullanılabilmektedir.

Sigarayı Bırakmaya Yardımcı Olan Yiyecekler Nelerdir?

Sebze ve meyveler de bitkiler aleminin bir üyesi olarak gösterilebilirken sigara bırakma üzerinde oldukça etkilidir. İnsanlar 20 gün boyunca düzenli olarak portakal tüketirlerse 20 günün sonunda nikotin istekleri %80 oranında azalacaktır. Her gün yarım portakal tüketmeleri yeterli olur. Bunun yanı sıra ıspanak, badem ve esmer pirinç insanlardaki sigara içme isteğini azaltan ürünler olarak gösterilmektedir. Bunlar arasından yalnızca badem her gün düzenli olarak kullanılabilir. Son olarak muz tüketimi ile birlikte sigaranın zararları etkilerinden kısa sürede kurtulmak mümkün olurken kişiler çok daha kolay bir biçimde motive olurlar. Sigarayı bırakmak isteyen kişiler bitkisel ürünleri düzenli bir şekilde kullanırlarsa bu şekilde çok daha rahat sonuca gideceklerdir.

  • sigarayı bıraktıran otlar
  • sigarayı bıraktıran bitkisel çözümler
  • sigarayı bıraktıran bitkisel kürler
Yorumlar
Yusuf Güven Sigarayı bırakmaya yardımcı olan bitkiler ve bitkisel karışımlar nelerdir? Bırakmak istiyorum ama bir türlü olmuyor. Günde neredeyse 2 paket içiyorum. Sigaradan kurtulmaya yardımcı olacak karışımlar var mı? Nasıl bırakabilirim? cevapla
yorum yaz
Kanguru Faresi Nedir? Zararları Nelerdir? Neden Kırmızı Listededir? Nerede Görülür?