Pratik Makyaj Teknikleri ve Yapımı
Yaşam

Pratik Makyaj Teknikleri ve Yapımı

27 Haziran 2019 - 09:50:13

Pratik makyaj; makyaj malzemelerini çok işlevli kullanarak başarılı bir makyaj yapma işlemidir.

Pratik Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Pratik makyaj için öncelikli olarak cilt tonunu eşitlemek oldukça önemlidir. Cilt rengine uygun fondöten sayesinde cilt tonu eşitlenmelidir. Bu işlemin ardından, kaşlar kaş farıyla ya da kaş kalemiyle boyanarak aradaki boşluklar kapatılmalıdır. Sürülen fondötenin sabitlenmesi için uyumlu bir pudra tercih edilmelidir. Pudra, sürülen fondötenin gün boyunca cilde sabitlenmesine yardımcı olur. Pratik makyajda göz farı yerine far kalemi kullanmak daha uygundur. Far kalemi, göz kapaklarının hızlı bir şekilde renklendirilmesini sağlar. Rimel ve uygun ruj sürülerek pratik makyaj tamamlanır.

Pratik Makyaj Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Pratik makyaj temizleme yöntemlerinin olmazsa olmazı hiç şüphesiz toniklerdir. Cildi makyajdan ve kirden derinlemesine arındıran tonikler, içerik durumuna göre hem gözenekleri sıkılaştırmakta hem de cilde parlak bir görünüm kazandırmaktadır. Doğal yöntemlerle de makyajı pratik bir şekilde temizlemek mümkündür. Her alanda tam bir şifa kaynağı olan zeytinyağı, makyaj temizleme işleminde de mükemmeldir. Süzme zeytinyağı kullanmak sağlıklı bir cilt için çok önemlidir. Maske olarak da tercih edilen zeytinyağı ciltteki makyaj kalıntılarını gidererek cilde bakım yapar. Aloe vera bitkisinin içerisinde yer alan jeli de makyajı temizlemede ve cildin yumuşamasında oldukça etkilidir.

Pratik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Pratik göz makyajı için gözün bir önceki makyaj kalıntılarından güzelce arınmış olması gerekir. Bu sebeple de makyaj temizliği büyük bir önem taşır. Pratik bir şekilde etkileyici bakışlara sahip olmanın yolu, doğru makyaj stilini tercih etmekten geçer. Öncelikle fondötenle cilt tonu eşitlenmelidir. Sonrasında kapatıcı yardımıyla, varsa göz altı morlukları giderilmelidir. Kaşlar da göz makyajına dahil olduğu için, kaşlar arasındaki boşluk kaş farı ya da kaş kalemi ile giderilmelidir. Kıyafete uyum sağlayan renkte göz farı ya da kalem far sürülmelidir. Son aşamada da kirpikler rimelle belirginleştirilerek göz makyajı sonlandırılmalıdır. Makyaj sabitleyiciler, uzun bir süre makyajın kalıcılığını artırır. Özellikle yaz mevsiminde ter sebebiyle göz makyajının akmaması için sabitleyici spreyler tercih edilebilir.

Pratik Makyaj Yapımı Nasıldır?

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlisi, kişilerin yüz hatlarına uygun makyajı tercih etmeleridir. Yapılan makyaj kadar tercih edilen renk tonları da önemlidir. Küçük gözlere sahip olan kişiler, göz pınarlarına aydınlatıcı sürerek gözlerinin daha büyük gözükmesini sağlayabilirler. İri gözlere sahip olan kişiler de aydınlık ve simli farları tercih ederek çekici bakışlarına vurgu yapabilirler. Yapılan makyajın saç ve kıyafet kombinine uyum sağlaması da en önemli konulardan biridir. Saç stiline ve kıyafete uyum sağlayan makyaj, kadınların daha hoş gözükmelerini sağlar. Pratik makyaj teknikleri sayesinde kadınlar kısa sürede göz alıcı bir şıklık elde edebilmektedir.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: