Yaşam 20 Temmuz 2021 - 17:30:23

Saç Açıcı Sprey Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Zararları Var mı? Kullananlar, Fiyatları

Saç Açıcı Sprey Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Zararları Var mı? Kullananlar, Fiyatları

Saç açıcı sprey; doğal güneş ışığı ile birlikte saçların kendi renginden birkaç ton açılmasını sağlayan, saça parlaklık ve yumuşaklık veren bir üründür.

Saç Açıcı Sprey Ne İşe Yarar?

Saçları sertleştirmeden, doğallığını kaybetmeden renginin açılmasını sağlayan saç açıcı sprey, saçların kademeli olarak açılmasını destekleyen kimyasal içerikli bir üründür. İçeriğinde kimyasal bileşenler olduğu için fazla ve yanlış kullanımda saça zarar verebilen bu spreyler, saça yavaş yavaş sıkılmalı ve güneş ışığından yararlanılarak kullanılmalıdır. Özellikle ombre saç elde etmek için sıklıkla kullanılan saç açıcı sprey önerileri oldukça farklılık içermektedir. Pek çok marke ve ürün bulunmaktadır. Saçınızın yapısına en uygun olanı tercih etmeniz zararsız bir şekilde saç renginin açılmasına yardımcı olacaktır.

Saç Açıcı Sprey Nasıl Kullanılır?

Bu spreyler ile saç rengini açmak için öncelikle saçınızı yıkayınız ve havlu yardımı ile kurulayınız. Saçınızın ıslaklığını alınız. Nemli olan saçlarınıza rengin açılmasını istediğini yere bu spreyi sıkınız. Saç kurutması makinesi ile saçlarınızı kurutunuz ya da 1-2 saat boyunca bol güneşte durunur. Genel olarak saç renginin açılması aşama aşama gerçekleştiği için ilk uygulamada çok fazla anlaşılmayabilir. Birçok saç açıcı sprey durulama gerektirmemektedir. Uygulaması oldukça kolay olan bu spreyler ile rengin açılmasını istediğini yere uygulama yapabilirsiniz. Renk açısı sprey boyalı saça uygulanır mı diye soracaksanız eğer tavsiye edilmemektedir. Çünkü saçın çok fazla zarar görmesi söz konusu olabilir.

Saç Açıcı Sprey Zararları Var mı?

Genel olarak içeriğinde yer alan kimyasallar nedeniyle sürekli ve aşırı uygulamalarda saça zarar verebilmektedir. Saç açıcılar saç beyazlatır mı diye merak edilmektedir. Saçın rengini o denli açmayan bu spreyler zaman içerisinde saç pigmentine zarar vererek beyazlama meydana getirebilir. Fakat bu tarz bir yan etkinin görülmesi oldukça düşük bir ihtimaldir. Bundan dolayı doğru bir şekilde kullanım ile saçınıza zarar vermeden rengini açabilirsiniz. En iyi saç açıcı sprey nedir diye soracak olursanız bu ürün pek çok marka tarafından üretilmektedir. İnceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Saç Açıcı Sprey Kullananlar ve Fiyatları

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte birçok kişi saçlarının güneşte doğal açılması için saç açıcı sprey kullanmaktadır. Genel olarak saç açıcı sprey fiyatları çok pahalı değildir. Uygun fiyatlar ile kozmetik dükkanlarında, İnternette ve marketlerde satılmaktadır. Sizler de saçlarınızı boyatmadan rengini açmak istiyorsanız eğer bu spreyleri deneyebilirsiniz.

  • saç açıcı sprey
  • saç açıcı sprey ne işe yarar
  • saç açıcı sprey önerileri
  • saç açıcı sprey nasıl kullanılır
  • renk açıcı sprey boyalı saça uygulanır mı
  • saç açıcı sprey zararları
  • saç açıcılar saç beyazlatır mı
  • saç açıcı sprey kullananlar
  • saç açıcı sprey fiyatları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Tere Nedir? Neye İyi Gelir? Terenin Faydaları, Zararları ve Tansiyona Etkisi