Yaşam 10 Şubat 2021 - 14:44:08

Saçları Uzatmak İçin Ne Yapılmalı? Saç Uzatmanın Yolları

Saçları Uzatmak İçin Ne Yapılmalı? Saç Uzatmanın Yolları

Saçların uzatılması için kestirmemek her zaman yeterli olmaz. Saçın sağlıklı ve güzel bir biçimde uzaması istenir ve bunun için de belirli atımların atılması doğru olacaktır.

Saçları Uzatmak İçin Ne Yapılmalı?

Saçları uzatmak için yapılması gerekenler listesinin ilk sırasında masaj gelir. Eğer bayanlar, düzenli olarak saç diplerine masaj uygulaması gerçekleştirirlerse bu sayede saçları çok daha hızlı uzamaya başlayacaktır. Bunun sebebi saç diplerine yapılan masaj ile birlikte kan dolaşımının hızlanmasıdır. Saçların kestirilmesinde de farklı bir düzenin getirilmesi doğru olacaktır. Daha çok kestirilen saçın daha fazla çıktığı düşüncesi doğrudur ve bu sebeple de daha sık ve az kestirmek doğru olacaktır. Düzenli olarak alınan duşlara ve duşlarda kullanılan ürünlere dikkat eden bayanlar bunlara ek olarak yedikleri gıdalara da dikkat ederek saçlarını sağlıklı bir biçimde uzatırlar.

Saç Uzatmanın Yolları Nelerdir?

Saçlara yapılan masaj ile birlikte saç uzatmak mümkün olurken bu masajın duşta yapılması en doğru seçenek olacaktır. Islak saçlara masaj, arka kısımdan ön kısma doğru uygulanırken bu sayede saçların olduğu noktalarda kan dolaşımı hızlanacak ve kan ile daha çok besin taşınıp beslenmesi sağlanacaktır. Bu masajın yapılması kişilerin psikolojik açıdan da durgunlaşması ve rahatlamasını sağlayacaktır. Bu sayede günün tüm yorgunluğu da atılmış olur.

Saç Kesitrmek Saçı Uzatır mı?

Bayanlar, erkeklere göre çok daha nadir sürelerde saçlarını kestirmektedir. Genel olarak saç uzama miktarları benzer düzeylerde olsa da bayanlar daha çok kestirip aylar boyunca uzamasını bekler ve sonrasında rahatsız edici düzeye geldiğinde kestirirler. Ancak saçlarını uzatmak isteyen kişilerin daha küçük parçalar halinde saçlarını kestirmesi doğru olacaktır. Eğer 2 ayda bir kuaförlere gidilir ve saçların uzayan kısımları kesilerek saç istenen düzeyde tutulursa saçlar çok daha hızlı bir şekilde uzamaya başlayacaktır. 1 sene tekrarlanan bu durum sonrasında çok daha başarılı bir şekilde saçları uzatmak mümkün olacaktır. Uzama miktarının artışı kişilerin genetik yapısına da bağlı olduğundan daha kısa süre içerisinde de istenen düzeye gelebilmektedir.

Beslenmenin Saça Etkisi Nedir?

Beslenmelerini belirli bir düzene sokan kişiler, bu sayede saçlarının uzamasını da hızlandırabileceklerdir. Saçların ihtiyaç duyduğu enerjiyi ve sağlamlığı kişiler yedikleri besinlerden aldıkları vitaminler ile sağlayabilirler. Bunun için protein, C vitamini ve E vitamini ağırlıklı besinler ile beslenmek gerekmektedir. Hayvansal ürünlerden rahatlıkla protein alınabilirken turunçgillerden C vitamini, kuruyemişlerden de E vitamini alınabilmektedir. Belirli düzeylerde tüketilen gıdalardan alınan bu vitaminler saçlar için çok büyük fayda gösterecek ve sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlayacaktır. Saçları uzatmak isteyen kişiler, uzatırken saçlarının zarar görmemesi, daha parlak gözükmesi, daha sağlam olması ve daha kısa sürede uzaması için gerekli adımları atarak bu süreci en sağlıklı şekilde aşabilmektedir.

  • saçları uzatmak
  • saçların uzatılması
  • saçları uzatmanın yolları
Yorumlar
Anıl Süzen Saçları uzatma formülleri nelerdir? Evde uygulanabilecek yöntemler nelerdir? Hem erkek hem de kadın için etkili yöntemi arıyorum. Eşim ve ben saçlarımızın sağlıklı olmasını istiyoruz. Saçın düzgün bir şekilde uzaması için ne yapmalyız? cevapla
Çetin Dervent Saçları uzatmak için nasıl kestirmeli? Saçlarımı 3e vurdum ama biraz pişman oldum. Aslında dökülmesi biraz dursun diye yaptım ama çok etkili olmadı gibi. Uzunken daha çok şekil veriyordum. Saçlarımın daha kıs süre içerisinde uzaması için ne yapmam gerekiyor.? cevapla
yorum yaz
Beyaz Çatlak Nasıl Oluşur? Nasıl Geçer? Cilt Çatlakları Geçer mi?