Zayıflama

Salata Zayıflatır mı? Sadece Salata Yiyerek Kilo Verilir mi?

14 Ekim 2017 - 20:38:59
Salata zayıflatırmı? Sadece salata yiyerek kilo verilir mi?

Kilo vermek isteyen kişiler farklı diyetlere yönelirken diyetlerin ortak özelliği olarak içerisindeki salata kullanımı gösterilebilmektedir.

Salata Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Genel olarak kişiler eğer diyet yapıyorlarsa belirli öğünlerini salata ile geçiştirebiliyor ya da sürekli olarak aldıkları ana besinlerin yanında salata tüketiyorlar. Bu durum salatanın zayıflama konusu üzerindeki etkisini de insanların sorgulamasına sebep oluyor. Araştırmalar salatanın çok yüksek oranda suya sahip olduğunu gösterirken bu sebeple kalorisinin de çok düşük olduğunu gösteriyor. Bu sebeple de yalnızca salata ile beslenen kişilerin vücutlarına aldıkları kaloriler son derece düşük düzeyde olduğundan kilo vermeleri muhtemel oluyor. Ancak yine de kişilerin bu beslenme düzenini spor ile desteklemeleri gerekiyor.

Sadece Salata Yiyerek Zayıflanır mı?

İnsanlar kendi diyetlerini yapmaya karar verdiklerinde sürekli olarak düşük kalorili besinler ile beslenebileceklerini düşünüyorlar. Bu doğrultuda birçok kişi ilk olarak saltaya yöneliyor. Bu doğrultuda sürekli olarak salata ile beslenmeyi düşünen kişiler böylece kilolarından da kurtulmayı amaçlıyor. Buna ek olarak bazı diyetler de yalnızca salata çeşitlerinden oluşarak kişilerin kilo vermesi için hazırlanıyor. Eğer kişiler öğünlerinin tamamında salata yerse çok düşük kalori alıyor. Buna ek olarak içerisinde bulunan sebzelerin de vitamin ve minerallerinden faydalandığı için son derece doğru giden bir diyet gibi görülüyor.

Salata ile Diyet Nasıl Yapılır?

Salata tüketirken kişilerin çok küçük de olsa destek ürünleri almaları ve buna ek olarak salata çeşitlerini sürekli olarak değiştirmeleri gerekiyor. Bu aşamada kişilerin vücutlarına belirli oranda karbonhidrat alması şart koşuluyor. Bunun için kişiler kızarmış ekmekleri küp şeklinde kestikten sonra salataya katarak gerekli karbonhidrat ihtiyacını karşılamış oluyor. Ancak burada ekmeğin miktarının da abartılmaması ve doğru bir biçimde kullanılması gerekiyor. Bu diyet ile haftada yüksek miktarlarda kilolar vermek normal bir durum olarak görülmesine rağmen sağlık açısından sakıncalı oluyor. Genel olarak vitamin ve minerallerin depolanmasına rağmen vücut enerji kaynağı olarak herhangi bir ürün bulamıyor. Bu durum da kişilerin verdikleri kiloları yağlarından değil, kaslarından vermesine sebep oluyor. Bu sebeple de verilen kilolar sonrasında daha yüksek bir biçimde geri alınabiliyor.

Kilo Vermek İçin Salata Diyeti

Kişilerin protein ihtiyaçlarının karşılanması da hayvansal gıdalar ile gerçekleşiyor. Salata içerisine bazı öğünlerde yumurta da katan kişiler böylece proteinlerini alırken doygunluk hissini de daha yoğun bir şekilde yaşayabiliyor. Bunların yanı sıra ızgara etlerin de her zaman salataların içerisinde düşünülmesi gerekiyor. Izgara tavuk, ızgara et ya da ton balığı gibi ürünlerin salata içerisinde yer alması kişilerin gerekli proteini vücutlarına alması anlamına geliyor. Bu şekilde bir diyet uygulanırsa kişiler hem istedikleri enerjiyi alıyor hem de yüksek kalori almamış oluyor. Bu aşamada sporlarını da yapan kişiler rahatlıkla kilolarını verirken sporda kaybettikleri kiloya göre daha yüksek miktarda protein kullanmaya başlayabiliyor. Salata ile zayıflamak için doğru bir beslenme sağlanması gerekmektedir.

Yorumlar
Tülay Kolan 07 Ekim 2017 - 13:48:44 Daha önce salata yiyerek kilo vermiştim ama beslenmeme de çok dikkat ediyordum tabi. Salatanın da vitmainli ama az kalorili olmasına özen gösteriyordum baya işe yaramıştı.cevapla
Pakize Akgün 29 Ağustos 2018 - 17:11:11 Salata diyeti ile zayıflayanlar 1 hafta içerisinde kaç kilo veriyor? Ben bazı yöntemler denedim ama genel olarak tam etki göremedim. Salata ile diyet yapmak bana aslında baya cazip geldi bu yüzden denemek istiyorum. Tarifi nasıldır?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: