Yaşam 13 Ağustos 2021 - 17:32:44

Sarı Alt Tonlu Cilt Nedir? Sarı Alt Tonlu Cilt İçin Ruj, Fondöten, Saç Rengi ve Makyaj

Sarı Alt Tonlu Cilt Nedir? Sarı Alt Tonlu Cilt İçin Ruj, Fondöten, Saç Rengi ve Makyaj

Sarı alt tonlu cilt; aynı zamanda sıcak alt ton olarak da bilinen, cilt alt tonlarından bir tanesidir. Cilt alt tonunun bulunması ve bilinmesi, hangi rengin size daha çok yakışacağını bulmanıza ve tahmin etmenize yarar.

Sarı Alt Tonlu Cilt Nedir?

Genel olarak cilt alt tonu sıcak, soğuk ve nötr olarak üçe ayrılmaktadır. Sarı alt tonlu cilt bunlardan biridir ve sıcak kategorisine girmektedir. Sarı cilt alt tonunda cilt altında yer alan pigmentler sarı renktedir. Sarı cilt alt tonuna turuncuya yakın kırmızı, yeşil tonlar ve sıcak renkler oldukça yakışmaktadır. Güneş ışığında bileklerinize ya da şakaklarınıza baktığınızda damarlarınız yeşil renkte görünüyorsa eğer sıcak yani sarı alt tona sahipsiniz demektir.

Sarı Alt Tonlu Cilt İçin Ruj Nasıl Olur?

Ten renginize uygun ruj rengini seçmeniz makyajınızın daha canlı durmasını sağlar. Sıcak alt tonlu ruj önerilerine baktığımızda cildin esmerleştikçe seçilen rujun rengi de koyulaşmalıdır. Bu şekilde daha doğal bir görünüm elde edilmektedir. Cilt alt tonu sarı yani sıcak olan kişilere hemen hemen her renk ruj yakışmaktadır. Mürdüm, koyu kırmızı, koyu pembe, bordo, kahverengi ve aynı zamanda koyu renkli nude rujlar tercih edilebilir. Eğer ki kırmızı ruj sürmek istiyorsanız, bordo ya da kahverengilik içeren, koyu renkli kırmızı ruju tercih edebilirsiniz. Nude ruj tercihi yaparken dudak renginizden daha açık olanları tercih etmemelisiniz. Böyle bir seçimde dudaklarınız cansız duracaktır. Eğer ruj konusunda karar vermekte zorlanıyorsanız bileğinizin iç kısmına güneşte bu ruju sürüp uyuma ve bütüne bakınız.

Sıcak Alt Tonlu Cilt İçin Fondöten Seçimi

Cildimizin pürüzsüz ve canlı durmasını sağlayan, makyajın alt katmanını oluşturan fondöten, cilt tonuna göre seçildiği zaman kusursuz bir görünüm meydana getirmektedir. Sarı alt tonlu fondötenler cildinize sürüldüğü zaman adeta bir bütünlük sağlamaktadır. Sarı alt tonlu ciltler için daha çok sıcak renkler tercih edilmelidir. Sarı alt tonlu cilt için allık için ise bronz, mercan ve şeftali tonlarından yararlanabilirsiniz.

Sarı Alt Tonlu Cilt İçin Saç Rengi Nasıl Olmalı?

Genel olarak cilt alt tonu sıcak yani sarı olan kişilere en çok yakışan saç rengi siyahtır. Bunun yanı sıra karamel ya da bal renkler de oldukça yakışacaktır. Kahverengi tonlarda ise çikolata, mocha tonları uyumlu olacaktır Ayrıca koyu kumral da güzel durmaktadır. Ten rengine göre saç rengi belirlerken cilt alt tonunu belirlemek önemlidir. Eğer marjinal renkleri seviyorsanız mor ve mavi renkleri deneyebilirsiniz.

Sarı Alt Tonlu Cilt Makyaj Önerileri

Eğer ki kusursuz bir görünüm istiyorsanız ve size en çok yakışan renkleri bulmak istiyorsanız öncelikle cilt tonunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Cilt alt tonumu bulamıyorum diyorsanız gün ışığında damarlarınızın rengine bakarak bunu anlayabilirsiniz. Sarı alt tonlu cilt için makyaj yapacaksanız eğer yazımızın içeriğinde belirttiğimiz üzere sıcak tonları tercih etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde oldukça güzel bir makyaj yapabilirsiniz.

  • sarı alt tonlu cilt
  • sarı alt tonlu cilt nedir
  • sıcak alt ton
  • sarı alt tonlu cilt için ruj
  • sarı alt tonlu ruj önerileri
  • sarı alt tonlu cilt için fondöten
  • sarı alt tonlu fondötenler
  • sarı alt tonlu cilt için allık
  • sarı alt tonlu cilt saç rengi
  • ren rengine göre saç rengi
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Sübye Şerbeti Nedir? Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?