Yaşam 19 Ağustos 2021 - 21:31:57

Selülit İçin Acı Biber Maskesi Tarifi

Selülit İçin Acı Biber Maskesi Tarifi

Derinin alt kısmında birikmiş olan yağ hücrelerinden meydana gelen selülit kişileri rahatsız eden bir sorundur.

Acı Biber Selülit Kremi Ne İşe Yarar?

Selülitin üst kısımları portakal kabuğunu andırmaktadır. Oluşma nedenleri ise genetik yapı, hormonal dengesizlik ve sağlıksız yaşam olabilir. Genel itibari ile bacak bölgesinde görülmektedir. Bunun yanı sıra karın ve kalçalarda da bulunabilir. Kadınların yüzde sekseninde görülen bu problem rahatsız edici şekil bozukluğu olarak tarif edilebilir. Yaş ilerledikçe problemde artış gözlemlenmektedir. Kadınlarda çok fazla görülen bu sorunun gitmesi için aktif olarak spor yapmak gerekir. Spor dışında doğal bitkilerle hazırlanan maske tarifleri kullanılabilir. Bu maske tariflerinden biri acı biberdir. Acı biberin en önemli etkisi yağ yakmasıdır. Ayrıca kan dolaşımını arttırmakta ve metabolizmayı hızlandırarak vücudun ısınmasını sağlamaktadır.

Evde Selülit İçin Acı Biber Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Acı biber maskesinin tarifi için üç damla biberiye yağı, üç yemek kaşığı zeytinyağı, bir çay kaşığı kırmızı biber, bir tatlı kaşığı bal, streç film ve bir çay kaşığı zencefil gerekir. İlk olarak bir kasenin içinde bal ve zeytinyağı karıştırılır. Sonrasında yirmi dakika kadar buzdolabında bekletilmelidir. Yirmi dakika dolduktan sonra karışım içine biberiye yağı, zencefil ve kırmızı biber ilave edilir. Malzemelerin tamamı karıştırıldıktan sonra problemin olduğu alana sürülerek streç filmle o alan kapatılır. Streç kaplandıktan sonra en üst kısma da havlu sarılmaktadır. Bütün işlemlerin tamamlanması ile yirmi dakika hareket etmeden uzanılır. Maskenin uygulanmasından sonra bölgede hafif bir sıcaklık veya yanma oluşabilir. Bunun nedeni yapılan maskenin işe yaraması anlamına gelir. Yirmi dakikanın dolmasıyla maskenin yapıldığı yer iyice ılık su yardımıyla yıkanarak keseleme işlemi yapılır. Temizleme esnasında kimyasal içeriği olan ürünlerin kullanılması tavsiye edilmez. Yıkama işleminden bir saat sonra dahi yanma sürebilir, bu durumda panik yapılmamalıdır.

Acı Biber Maskesi Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

Maskenin haftada iki defa uygulanması tavsiye edilmektedir. Beş hastadan sonra değişiklikler görülebilir hale gelir. Acı biber maskesi vücuttayken spor yapılması süreci hızlandırdığı gibi çözümün kalıcı olmasını sağlamaktadır. Kullanıcı yorumlarına göre bir hafta boyunca karışımın uygulanması ve bölgenin kabak lifiyle temizlenmesi halinde başarılı sonuçlara ulaşıldığı ifade edilir. Problemi en az seviyeye indirerek zaman içerisinde tamamen yol eden maskenin sporla beraber yapılmasıyla bu problemin tamamen bittiği söylenen yorumlardan biridir. Yıkama işleminden sonra bir saat yanmanın devam ettiği yorumlar arasında yer almaktadır.

Spor Yapmak Selüliti Azalır mı?

Bazı kişiler ise maskeyi pilatesle birlikte yaptıklarını belirtmekte ve bu sayede çözüme ulaştıklarını anlatmaktadır. Biberlerin ezilme esnasında ağız bölgesine maske takılması önerilmektedir. Tersi yapıldığında öksürme durumu ortaya çıkabilir. Maske sürülme sırasında ise bacakların altına gazete serilmesi gerektiği önerilmektedir. Diğer kullanıcı yorumlarında temizleme sırasında kimyasal kullanılmaması gerektiği ifade edilmektedir. Selülit için acı biber maskesi tarifi düzenli olarak uygulandığı taktirde alınan sonuçlardan memnun kalınmaktadır.

  • acı biber maskesi
  • acı biber maskesi tarifi
  • acı biber selülit kremi
Yorumlar
Hilal Eyikudamacı Acı biber kremini selülit için uygulayanlar var mı? Etkisini görebiliyor musunuz? Henüz 29 yaşındayım ve selülitlerim var. Geçmesi için doğal maskeler arıyorum. Acı biberi birkaç kişi önerdi ama emin olamadım. Kullananlar var mı? cevapla
yorum yaz
Hayıt Suyu Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?