Sinameki çayı nasıl kullanılır? Sinameki çayı ile zayıflama
Zayıflama

Sinameki Çayı Nasıl Kullanılır? Sinameki Çayı ile Zayıflama

20 Aralık 2017 - 03:01:16

Tropikal bölgelere özel olan sinameki çayı ile zayıflamak çok popüler bir hale geldiği için tarifi merak edilir.

Sinameki Çayı Nedir? Ne İşe Yarar?

Sinameki bitkisi fabaceae çeşidinden gelmektedir. Tahmini olarak iki yüz atmış çeşittir. Müshil etkisi yaratmaktadır. Ayrıca günümüz şartlarında çeşitli ilaçlarda kullanılmaktadır. Yetiştiği yerler Sudan, Somali, Ortadoğu, Hindistan ve Mısırdır. Bu bitkinin kullanımı çok eski dönemlere tekabül etmektedir. Sinamekinin satılışı tablet, toz ve sıvı halde bulunabilir. Bağırsakların temizlenmek için tercih edilir. Müshil etkisi olduğu bilinir. Diyet programlarında destekleyici bitkilerden biridir. İştahı kapatma özelliği olduğu için kilo verme sürecinde tercih edilebilir. Bu çayın en önemli faydalarından biri müshil etkisi olduğu için kabızlığı gidermesidir. Bu özelliği geleneksel olarak ve modern tıp alanında kullanılmaktadır. Diyet yapan kişiler bu bitkiyi kullanabilir.

Sinameki Çayının Zararları Nelerdir?

Laksatif doz aşımı bu çayın içinde olduğu için yan etkileri şiddetli olabilir. Bahsedilen doz aşımından dolayı ölümcül derece sonuçlar meydana gelebilir. Kullanılan ilaçlar ile etkileşime girerek yan etki meydana getirme olasılığı oldukça yüksektir. Bitkinin içinde bulunan kumadin özelliğinden dolayı kanamalar meydana gelebilir. Emzirme dönemi ve hamile kadınların dikkat etmesi gerekir. Uzun süreler kullanılmamalıdır. Bu tarz etkilerden dolayı bu çay kullanılmadan önce mutlaka uzman hekime danışması gerekir. Gerekli sağlık kontrolleri de yapılmalıdır.

Sinameki Zayıflatırmı? Kilo Verdirir mi?

Amerika'da bulunan gıda ve ilaç idaresi bu bitkinin kabızlığı giderdiğini onaylamıştır. Bu özelliği sayesinde sinameki çayı ile zayıflama kolay hal gelmektedir. Müshil etkisi fazla olduğu için sıkça tercih edilir. Özellikle kilo problemin olan bireylerin tercih ettiği bir bitki haline gelmiştir. İştah keser, kişinin tok kalmasına yardım eder ve bağırsakları çalıştırır. Kullanım şekli şu şekilde ifade edilebilir; Sinameki çayının alınabileceği en sağlıklı alan aktarlardır. Bu bitkiyi en yakın aktardan satın alabilirsiniz.

Sinameki Çayı Nasıl Kullanılır? Nasıl Yapılır?

Sinameki çayı hazırlamak için önce bir bardak hazır su kaynatılır. Çeşme suyunun kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Kaynayan suyun içine bir ila iki çay kaşığı sinameki ilave edilir. Bitkinin kuru olması önerilir. Beş dakika kadar demlendirilir. Aromasının hoş olması için limon dilimlenebilir ve bal ilave edilebilir. Diyet yapan kişilerde herhangi bir sağlık sorunu yok ise gün içinde en fazla iki bardak tüketilebilir. Çayın zayıflamaya yarım etmesi için düzenli uyunması ve sağlıklı bir beslenme programı yapılması tavsiye edilir. Bol su tüketmek, yeşillikler ile beslenmek, meyve ve sebzelerden yardım almak etkili sonuçlar doğurur. Ayrıca spor yapmak önemlidir. Hayat yoğunluğundan dolayı spor yapamayan kişiler yürüyüş yapabilir. Gün içinde hareketsiz kalmak kilo vermeye yardım etmediği gibi şişkinliklere yol açmaktadır. Bu tarz durumların göz önüne alınarak kişinin hepsini düzenli olarak yapması gerekir. Sadece çay içerek ve yahut da düzenli beslenerek kilo vermek mümkün olmaz. Dolayısı ile başarılı bir diyetisyene gitmek önerilir.

Yorumlar
Behice Berber 20 Aralık 2017 - 03:11:16 Sinameki çayı günde kaç kez içilmeli? Zayıflamak için nasıl tüketilmeli? Sindirimi düzenleyici etkisi olduğunu söylüyor herkes ben devamlı olarak hazımsızlık yaşadığımdan kilo alıyorum. Bu çayı kullansam etkisi olur mu?cevapla
Ceylan Kasap 11 Ekim 2018 - 16:07:51 Sinameki çayı kabızlık problemine iyi geliyor mu? Sindirim üzerindeki olumlu etkileri sayesinde zayıflatma etkisi var diyorlar ama kabızlık için de etkiliyse içmeyi düşünüyorum. Birde gaz sancısı yapar mı acaba?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: