Yaşam 21 Mayıs 2021 - 16:14:05

Sırt Düzleştirici Korse Faydalı mı? İşe Yarar mı? Faydaları ve Zararları

Sırt Düzleştirici Korse Faydalı mı? İşe Yarar mı? Faydaları ve Zararları

Genellikle sırt ve bel kısmında oluşan ağrılardan doktor tavsiye ile birlikte medikal ürün olan korse kullanımı tercih edilmektedir. Sırt ve bel ağrılarının fazla olması, kamburluğun oluşması, duruş bozukluklarının meydana gelmesinden sırt düzelştirici korse kullanımı düzenli olarak kullanıldığında sonuç alınan yöntemlerden biridir.

Sırt Düzleştirici Korse Ne İşe Yarar?

Kişinin duruş bozukluğuna bağlı olarak ilerleyen yaşlarda da kamburluğun meydana gelmesi kişiyi günlük hayatta oldukça rahatsız edici bir durumdur. Sırt düzleştirici korseler genellikle bel ve sırt ağrısı yaşayan ve duruş bozukluğu olan kişilerde tercih edilir. Bu sayede sırtın düz durması sağlanarak ilerleyen günlerde korse kullanımına ihtiyaç kalmayabilir.

Sırt Düzleştirici Korse İşe Yarar mı?

Sırt bölgesinde meydana gelen ağrılar vücutta arttıkça bel ağrısının da meydana gelmesine neden olmaktadır. Sırtın düz bir yapıda olması için kullanılan korseler doktor tarafından tavsiye edilmesi gerekmektedir. Genel olarak sırt ve bel ağrısı ile doktora başvurulduğunda doktor tarafından korse kullanılıp kullanılmayacağı bilgisi verilebilmektedir. Sırt düzleştirici korseler kambur sırt yapısının da düzelmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle çok fazla oturarak çalışan kişilerde sırt bölgesinde şiddetli ağrılar meydana gelebilmektedir. Korse kullanımı kişinin daha rahat hareket etmesini ve sırt bölgesinde oluşan duruş bozukluğunu gidermektedir. Korse çeşitleri arasında yer alan sırt düzleştirici korseler titreşimli olarak da bulunmaktadır. Titreşimli korseler genellikle bel ve sırt ağrıları olan kişilerde ağrı azaltıcı olarak tercih edilebilir. Fakat duruş bozukluğu ya da kamburlukta titreşimli korseler işe yaramayacaktır.

Sırt Düzleştirici Korse Nasıl Kullanılır?

21 günlük kullanım olması gereken sırt düzleştirici korsede düzenli kullanıma dikkat edilmelidir. Bu sayede kişi her geçen gün sırt ve el bölgesindeki ağrıların azaldığını ve duruş bozukluğunun gittiğini fark edebilir. Sırt düzleştirici korse sayesinde kişi günlük hayatta yapması gereken diğer işlerinde de rahat edebilmektedir.

Sırt Düzleştirici Korsenin Faydaları Nelerdir?

Sırt düzleştirici korsenin 21 gün süresince kullanılması kişinin duruş bozukluğunu düzeltmek için yardımcı olarak omurganın düz durması sağlanabilmektedir. Gün içerisinde çalışma hayatında zorlanmaya sebep olan ağır yük kaldırma gibi durumlarda kişinin daha rahat hareket etmesini sağlar. Bu korseler hareket etmeyi kolaylaştırarak oturma, eğilme ve kalkma gibi günlük hareketlerinde daha rahat olmasına yardımcı olur. Bel ve sırt kısmının tamamen güçlenmesini sağlayarak hareket etmeyi rahat hale getirir. Sırt düzleştirici korseler kamburluğun giderilmesini sağlayan korselerdir. Özellikle erken yaşlarda kambur duruş bozukluklarının düzeltilmesine yardımcı olarak görüntüyü düzeltebilir. Yapılan herhangi bir cerrahi işlem sonucunda sırt kaslarının düzenli çalışmasını da sağlayarak bölgede bulunan kasların sürekli olarak çalışmasında büyük rol oynar. Böylece sırt bölgesindeki kas kayıpları engellenmiş olur. 21 gün boyunca kullanılan sırt düzleştirici korse 21 gün sonunda gözle görülür bir yarar sağlamaktadır. Kişinin sırt ve bel ağrıları azalmış olur. Duruş bozukluğu da giderilir.

  • sırt düzleştirici korse
  • sırt düzleştirici korse işe yarar mı
  • sırt düzleştirici korsenin faydaları
Yorumlar
Hacer Durna Sırt düzleştirici korse kullananlar var mı? Gerçekten işe yarıyor mu? Bu korselerin fiyatları ne kadar? Nerede satılır? Nasıl kullanılır? Ben alıp kullanmak istiyorum çünkü sırtımda gerçekten sorun var. Bu korsenin yan etkisi olur mu? cevapla
yorum yaz
Keratin Bakım Ne İşe Yarar? Zararları Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?