Sağlık 05 Aralık 2020 - 14:05:52

Sivilce Hapları Zararlı mı? Sivilce İlaçları Kilo Aldırır mı?

Sivilce Hapları Zararlı mı? Sivilce İlaçları Kilo Aldırır mı?

İltihaplı, acılı ve ağır sivilce problemi yaşayan kişilerin cilt sağlığının tekrar geri kazanılması için kullanılan sivilce hapları; cildin yenilenmesine yardımcı olurken vücutta pek çok organın zarar görmesine neden olabilen ilaçlardır.

Sivilce Hapları Zararlı mı?

Pek çok insanın yaşadığı bir cilt sorunu olan sivilceler ağrılı, iltihaplı ve sancılı olabileceği için sadece dış görünüşü değil aynı zamanda fiziksel sağlığı da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Sivilce hapları genel olarak sivilce konusunda zor semptomlar geçiren kişiler için uzman doktorlar tarafından verilen ilaçlardır. Ergenlik döneminde çıkan bu oluşumlar aynı zamanda karaciğer yağlanması, stres, hormonal birtakım bozuklukla nedeniyle de meydana gelebilmektedir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde oluşan sivilceler tedavi edilmediği zaman artabilir, iz bırakabilir.

Cildin tamamen düzelmesini sağlayan sivilce hapları farklı bölgelere ise zarar verebilmektedir. Vücudun metabolizma ve işlevselliğini bozan sivilce ilaçları, sindirim sisteminin bozulmasına neden olabilir. Karaciğeri zorlayabilir ve iflas etmesine sebebiyet verebilir. Vücudumuzun temizlenmesini sağlayan karaciğere ilaçlar ağır geldiği zaman işlev kaybının görülmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Kalp hastalıklarına neden olabilen bu haplar, mide iç zarının incelmesine sebebiyet verebilir. Adet düzensizliği meydana getirebilen sivilce hapları aynı zamanda kısırlık meydana getirebilir. Bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebebiyet verebilir. Bunun sonucunda vücudun enfeksiyon ve bakterilere karşı savunmasız olmasına sebebiyet verebilir. Bunun sonucunda pek çok hastalığın meydana gelmesi gibi durumlar söz konusu olabilir.

Sivilce İlaçları

Sivilce İlaçları Kilo Aldırır mı?

Sivilce ve siyah noktaların giderilmesi için faydalı olan sivilce ilaçları asıl olarak kiloya neden olmamaktadır. Bu ilaçları kullanırken kilo alıyorsanız bunun başka sebepleri olabilmektedir. Karaciğeri ve diğer organları yorduğu için uyku ve halsizlik meydana getirebilen bu haplar kişinin daha az hareket etmesine neden olarak kilo almasına sebebiyet verebilir. Vücutta lipid sisteminde birtakım değişiklikler meydana getirdiği için açlık kan şekerinin yükselmesine neden olabilen bu haplar, kilo alımına sebebiyet verebilmektedir. Yani kişide daha fazla yemek yeme isteği oluşturabilir.

Bazı insanlar bu hapların zayıflama sağlayabileceğini belirtmektedir. Fakat bu durum kesinlikle doğru değildir. İlacı kullanırken kilo veriyorsanız bunun farklı bir nedeni vardır ve mutlaka doktordan destek alınması gerekmektedir. Genel olarak cilt altında yağ bezlerinin küçülmesini sağlayan ve sebum dengesinin düzelmesine destek olan bu haplar kilo konusunda bir etki oluşturmamaktadır.

Sivilce Hapları İzleri Geçirir mi?

Özellikle beyaz tenli kişilerde daha fazla belli olan sivilce izleri aynı oldukça rahatsız edicidir. Şöyle ki kırmızı leke gibi oluşabileceği gibi yüzde delik gibi oluşumlar da meydana getirebilir. Sivilce ilaçları asıl olarak sivilce, akne ve siyah noktaların giderilmesini sağlar. Zaman içerisinde cildin soyulmasını ve yenilenmesini sağladığı için izlerde de iyileşme meydana gelmektedir. Genel olarak bu cilt problemini yaşayan kişiler sivilce ilaçları isimleri, fiyatları ve hangileri diye araştırmaktadır. Bu ilaçlar doktorlar tarafından verilen ve onay ile alınan haplardır. Bundan dolayı doktor onayı olmadan kesinlikle alınmaması gerekmektedir.

Sivilce Hapları Kullananlar ve Yorumlar

İleri derecede sivilce sorunu yaşayan kişiler için doktorun uygun görmesi halinde sivilce hapları kullanılabilmektedir. Doktorlar bu tarz hapları yazmadan önce kan testleri ile birtakım değerlere bakmaktadır. Kişinin eğer ki bir sağlık problemi varsa ilaca uygun değilse onay vermemektedir. Sivilce problemine ve yoğunluğuna yönelik doz belirledikten sonra her ay düzenli kontroller dahilinde kullanım sağlanmaktadır. Sivilce hapları yorumlarına baktığımızda kullananların çoğunun memnun kaldığını, olumlu sonuçlar aldığını belirtebiliriz. Sizler de eğer ki bu tarz bir soruna sahipseniz öncesinde mutlaka uzman bir dermatoloji uzmanına başvurunuz.

  • sivilce hapları
  • sivilce hapları zararlı mı
  • sivilce ilaçları kilo aldırır mı
  • sivilce hapları izleri geçirir mi
  • sivilce ilaçları isimleri
  • sivilce hapları kullananlar
  • sivilce hapları yorumları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Bronşit Hastalığı Nedir? Neden Olur? Bronşit Başlangıcı Nasıl Geçer?