Yaşam 30 Mart 2021 - 09:50:11

Smokey Makyaj Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Smokey Makyaj Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Kadınlar arasında çok popüler bir hale gelen smokey makyaj buğulu bir görüntü ortaya çıkaran makyajlara verilen isimdir.

Smokey Makyaj Ne Demek?

Kadınların her zaman çok güzel bir görünüme kavuşmalarında makyajın çok büyük bir önemi vardır. Doğru bir şekilde yapılan makyajlar kadınların harika bir görünüme kavuşmasını sağlayabilmektedir. Etkileyici bir görünüm için gözler çok önemlidir. Karşı tarafı etkilemek için bakışların çok keskin olması önemlidir. Bu aşamada smokey makyaj olarak adlandırılan göz makyajı tercih edilebilmektedir. Gözleri ön plana çıkaran bu makyaj, buğulu makyaj olarak dilimize çevrilirken kadınlar arasında çokça tercih edilmektedir. Birkaç adımda yapılabilen bu makyaj ile birlikte muhteşem gözlere ve bakışlara sahip olmak mümkün olmaktadır.

Smokey Makyaj Nasıl Yapılır?

Buğulu göz makyajına başlamadan önce makyajların kalıcı olabilmesi için göz kapağına primer uygulanması gerekmektedir. Bu sayede sürülen makyaj çok daha uzun süre kalıcı olabilmektedir. Bunun yanı sıra çok iyi bir görünüm için nötr bir baz kullanımı da gereklidir. Tam olarak ten renginde bir temel ile smokey makyaja başlanmaktadır. Bunun sonrasında göz kapağını gölgelendirmeye başlamak gerekmektedir. Gözlerde istenen en koyu ton kullanılarak bu gölgelendirme işlemleri yapılmaktadır. Sonrasında göz pınarlarının öne çıkarılması için buralarda parlak tonların kullanımına başlanmalıdır. Göz kapağının kapanma çizgilerinde de bu parlak renkler tercih edilebilmektedir. Bunun sonrasında kirpikler daha etkileyici bir hale getirilerek smokey makyaj tamamlanmaktadır.

Smokey Makyaj Nerelerde Kullanılır?

Göz makyajı kadınların genel makyaj hatlarını ortaya koyan bir ayrıntıdır. Gözlerdeki makyaj ne kadar ağırsa yapılan makyajın tamamı için bu düşünce hakim olmaya başlamaktadır. Bunun yanı sıra hafif bir göz makyajı kadınların daha doğal gözükmesine sebep olabilmektedir. Smokey makyaj kadınların gözlerini çok etkileyici bir şekle sokmaktadır. Bu makyajın hafif tonları olsa da genel olarak ağır bir göz makyajıdır. Bu sebeple de günlük hayatta kullanıma çok uygun olmadığı söylenebilir. Genel olarak akşam saatlerinde gerçekleştirilen aktiviteler için çok uygun olmaktadır. Özellikle kapalı alanlarda yapılan organizasyonlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Smokey Makyajda Yaşa Göre Tonlar

Yapılan makyajlara karar verilirken kesinlikle yaşa da dikkat edilmesi gerekmektedir. Kadınların bulundukları her yaşın güzel yanları bulunurken makyajların bunları ön plana çıkarması gerekmektedir. Doğru bir tercih yapılmaması durumunda kadınlar çok çocuksu ya da gereğinden çok daha olgun bir görünüme kavuşabilmektedir. Bu sebeple de dikkatli seçimlerin yapılması gerekir. Smokey makyaj genel olarak tüm kadınlar için uygun seçeneklerden birisidir. Ancak kadınların yaşları genelde kullanacakları tonları etkilemektedir. Koyu tonlarda bir makyaj için olgun yaşlar çok daha doğru tercih olacaktır. Canlı renklerin kullanıldığı smokey makyaj ise daha çok yeni makyaj yağmaya başlamış olan kadınlara önerilmektedir. Etkileyici bakışlara sahip olabilmek için yapılan smokey makyajlar bu amacı tek başına gerçekleştirebilmektedir.

  • smokey makyaj
  • smokey makyaj ne demek
  • smokey makyaj nasıl yapılır
  • smokey makyaj nerelerde kullanılır
Yorumlar
Sena Çetinkaya Makyaj yapmayı çok seven birisi olarak smokey makyajı da oldukça merak ediyorum. Son zamanlarda biraz moda gibi oldu sanki birçok insandan görüyorum. Hatta ünlüler bile uyguluyor. Gözlere bence çok yakışıyor ve ortaya çıkartıyor. Ton seçerken cildin tonu elbiseler ve göz rengi de önemli. cevapla
yorum yaz
Oruç Tutmanın Faydaları ve Önemi Nedir?