Yaşam 21 Kasım 2021 - 15:52:04

Tatile Giderken Yanımıza Alınması Gerekenler

Tatile Giderken Yanımıza Alınması Gerekenler

Tatilin gelmesi ile beraber tatil planlarının yapılmasının yanı sıra en zor işlerden biri de tatile giderken yanımıza alınması gerekenler konusunda günler önce hazırlıklara başlanmasıdır.

Tatile Giderken Götürülmesi Gerekenler Nelerdir?

Uzun zaman sonra tatile gitmek isteyenler için yanlarına almaları gereken malzemelerin neler olduğu konusunda tereddütte kalmak birçok çanta ve valiz ile beraber gereksiz eşyalarında götürülmesine sebep olur. Tatilde en çok ihtiyaç duyulan eşyaları hazırlamak hem keyif verici hem de kararsız kalmaya sebep olabilir. Günlük hayatta kullanılan kişisel eşyaların alışkanlığı tatile gidilen yerde de kullanma ihtiyacının oluşmasına sebep olabilir. Normal ev düzeninin dışında ve günlük olarak kullanılan kişisel eşyalar aslında valize atılacak en önemli eşyalar arasındadır.

Tatile Giderken Neler Alınmalı?

Tatile giderken diş fırçası, diş macunu, şampuan, saç fırçası, vücut losyonu, güneş kremi ve günlük bakım kremlerinin yanında birde elimizin altında mutlaka olmasını istediğimiz eşyaları mutlaka yanımıza almamız gerekebilir. Kişisel eşyalar arasında yer alan tırnak makası ve törpüde çantada yerini alması gereken eşyalardır. Kısa süreli tatillerde acil durum çantasını hazır bir şekilde bulundurmak uzun sürebilecek tatiller için de faydalı olacaktır. Kadınlarda tatile giderken yanımıza alınması gerekenler arasında çoğunlukla bakım malzemeleri unutulmaktadır. Erkeklerde ise sadece kıyafetini almak isteyenler olabilir. Tatil hazırlıkları yapılırken kafanızda oluştuğunuz eşyalarınıza ek olarak diğer kişisel malzemelerinizi de yanınıza almak isteyebilirsiniz. Bu nedenle daha küçük yer kaplayacak eşyaları tercih etmek en doğrusu olacaktır. Kişisel eşyalar arasında minik boyları tercih etmek daha fazla yerin olmasını sağlayacaktır.

Tatile Giderken Bavul Nasıl Hazırlanır?

  • Tatile giderken çok büyük valizler taşıma zorluğu yaratacaktır. Hem çok ağır olması hem de yer kaplaması diğer eşyaların yerleşmesinde sıkıntı yaşatacağından orta boy valizlerden iki adet hazırlamak taşıma kolaylığı için ideal olacaktır. Valiz içerisine konulan eşyaların vakumlanarak koyulması daha fazla eşyanın yanınıza alınmasını sağlayarak valiz içerisinde dağılmayı da engelleyecektir.
  • Kısa tatillerde acil kullanılabilecek eşyaları yanınıza almanız eşya kalabalığına da engel olacaktır. Bunun yanı sıra uzun süreli tatillerde mutlaka kullanmanız gereken eşyalara yer vermeye özen göstermelisiniz.
Tatile Giderken Alınacaklar Nelerdir?

Mevsime göre kıyafet seçeneklerinizde mutlaka yanınıza hırka ya da şal şeklinde bir kıyafet almanızda fayda var. Kişisel eşyalarınız için de küçük bir valiz yada sırt çantası ayarlamanız valizde sadece kıyafetlerinizin yer almasını sağlayacaktır. Akacak ya da eşyalara zarar verebilecek eşyalarınızı iyice sarmaya özen göstermelisiniz. Streç film ya da ayrı bir poşete yerleştirilerek koyulan bu eşyalar diğer eşyalarında zarar görmesine engel olacaktır.

Tatile Giderken Nasıl Valiz Alınmalıdır?

Büyük valizler çok fazla eşyayı yanınıza almanızı kolaylaştırsa da taşırken çok fazla ağırlık yapacaktır. Mutlaka yanınıza sürekli kullandığınız eşyaları alarak daha küçük valizlerle seyahat etmeniz gerekir. Uçak gibi ulaşım araçlarında çok büyük valizlerde ekstra ödeme yapılacağından küçük valizleri tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Tatile giderken yanımıza alınması gerekenler hem pratik hem de çok fazla yer kaplamayacak şekilde olmalıdır. Kişisel eşyalarınızın yanında işinize yarayacak farklı şeyleri yanınızda bulundurmak güzel bir tatil geçirmenize fayda sağlayacaktır.

  • Tatile giderken yanımıza alınması gerekenler
  • Tatile giderken neler alınmalı
  • Tatile giderken bavul nasıl hazırlanır
Yorumlar
Asiye Gök Tatile giderken yanımızda bulunması gerekenler ve alınacaklar nelerdir? Her tatile gittiğimde mutlaka bir şeyler unutmuş oluyorum hep eksik eşyalar oluyor. Nasıl hazırlık yapılmalı? Bavulda bulunması gerekenler nelerdir? cevapla
Gamze Akıl Tatile giderken alınması gerekenler konusunda hep eksiklik yaşıyorum. Mutlaka bir şeyi unutuyorum. Valiz hazırlarken tekrar tekrar kontrol ediyorum ama illaki farklı birşey çıkıyor. En güzeli bir öncesinde bir liste yapmak ve o şekilde hazırlanmak bence. cevapla
yorum yaz
Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları ve Zararları Nelerdir? Cilt İçin Nasıl Kullanılır?