Zayıflama

Termal Korse Zayıflatırmı? Termal Korse Takmanın Zararları ve Faydaları

22 Kasım 2019 - 21:41:41
Termal Korse Zayıflatırmı? Termal Korse Takmanın Zararları ve Faydaları

Termal korse; vücut ısısını yükselterek metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan bir iç giysi modelidir.

Termal Korse Zayıflatırmı? Kilo Verdirir mi?

Neopren ya da neotex olarak bilinen kumaşlardan elde edilen termal korseler vücutta ısı arttırıcı etki meydana getirirler. Bu şekilde hem kan dolaşımının artmasını hem de terlemeyi sağlarlar. Termal özellikleri sayesinde terleyerek kilo vermeyi sağlayan bu korse modelleri diğerlerine göre aynı zamanda metabolizmanın da hızını arttırarak zayıflama etkisi yaklaşık olarak iki katına çıkartırlar. Termal korseler incelme için değil daha çok zayıflamak için kullanılan iç giysilerdir. Çeşitli modelleri bulunan bu korseler hem bölgesel incelmeye yardımcı olur hem de sıkılaşma meydana getirirler. Bu korseleri kullanmaya başladığınızda vücudunuz durduğu yerde yağ yakmaya başlayacaktır. Birtakım egzersizler ile desteklendiğinde kısa sürede etki görebilirsiniz.

Termal Korse Takmanın Faydaları Nelerdir?

Birden fazla çeşidi bulunan termal korseler genel olarak bel ve göbek çevresini inceltmek için kullanılırlar. Bunun yanı sıra tayt korse modelleri ve termal atlet modelleri bulunmaktadır. Bu kıyafetler giyildiği andan itibaren vücutta toparlanma etkisi meydana getirmektedir. Bunun yanında terleme etkisi sayesinde incelme sağlar. Tayt korse modelleri selülit ve çatlak oluşumlarının önlenmesine destek olur ve aynı zamanda sıkılaştırıcı etki sayesinde eğer bu tarz cilt problemleri varsa giderir. Termal korseleri kullanırken yediklerinize dikkat eder ve basit spor hareketleri yaparsanız günlük yakacağınız kalori miktarını arttırabilirsiniz. Sadece zayıflamak için değil sağlık açısından da tercih edilmektedir. Bel fıtığı gibi ortopedik rahatsızlıklarda sıcak tutucu etkisi sayesinde ağrıların azalmasını sağlayabilmektedir. Bu nedenle hem bölgesel zayıflama hem de ağrıları hafifletme için kullanabilirsiniz.

Termal Korse Takmanın Zararları

Korseler genel olarak vücuda zarar vermeyen inceltici ve toparlayıcı iç giysilerdir. Fakat yanlış kullanım ya da yanlış seçim bazı yan etkilere neden olabilir. Öncelikle belirtmek gerekir ki kullanacağınız korse kumaşı çok önemlidir. Termal korse kumaşları teri hapsedici özelliğe sahip olmalıdır. Eğer ki ter vücutta kalırsa ciltte tahrişe neden olabilmektedir. Aynı zamanda mantar gibi hastalıklarında oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle korse kumaşı kaliteli ve nefes alabilir özellikle olmalıdır. Bunun yanında korse bedeni vücut ile uyumlu olmalıdır. Ne küçük ne de büyük olmalıdır. Küçük olanlar fazla sıkabileceği gibi aynı şekilde ciltte tahrişe neden olabilir. Uygun modelde korse seçerseniz herhangi bir yan etkisini görmezsiniz.

Termal Korse Nasıl Kullanılır?

Termal korseler kıyafetlerin altına incelmek için giyilen korselerde ziyade spor sırasında daha fazla kalori yakmak için tercih edilen modellerdir. Bu nedenle sporda ve hareket halindeyken giyilmelidir. Daha fazla terleme ve metabolizma hızlandırıcı etkisi ile sağlıklı zayıflama sağlar. Gün içerisinde birkaç saat takmanız yeterli olacaktır. Gece yatarken takmanız çok tavsiye edilmez çünkü vücudu rahatsız edebilir. Korseyi kullandıktan sonra vücudunuzu yıkayınız. Korse yıkamak için makineye atmayınız.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: