Sağlık 26 Ocak 2021 - 21:21:38

Toz Ruj Nedir? Önerileri Nelerdir?

Toz Ruj Nedir? Önerileri Nelerdir?

Toz ruj; diğer rujlardan farklı olarak toz halinde bulunan ve dudağa sürüldüğünde krem halini alan yeni trend bir ruj seçeneğidir.

Toz Ruj Nedir? Ne İşe Yarar?

Toz rujlar Avrupa'da kozmetik ürünleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Güzellik alanında kadınların vazgeçilmez bir parçası olmayı başaran toz rujlar Kore'de ortaya çıkmıştır. Toz rujlar pudra şeklinde olmayıp, dudakla temasa geçtiğinde kremsi bir yapı kazanırlar. Dudağa sürüldükten sonra toz görünümünü yitirerek pürüzsüz, renkli bir ruja dönüşmektedir. Toz rujlar, dudakta ışıltılı bir görüntü elde etmenin en pratik seçeneklerinden biridir. Standart rujları kullandıktan sonra ışıltı katmak için ekstra parlatıcı tercih eden kadınların, toz rujlar sayesinde hem standart bir ruj hem de parlatıcı etkisini bir arada yaşamaları mümkündür. Rujun içerisinde bulunan silika siyalik dudak tozunu kremsi forma dönüştürürken toz olarak muhafaza olmasını da sağlamaktadır. Klasik rujlarla elde edilmesi zor olan ışıltılı ve mat şıklığın heyecan verici yeni modasını toz rujlar sayesinde deneyimlemeye hazır olun!

Toz Ruj Nasıl Sürülür?

Toz ruj; gerek yapısı gerekse dudaklara sürüldüğünde elde edilen görüntüsü sayesinde geleneksel rujlardan farklıdır. Toz rujlar hakkında herkesin aklına en çok gelen sorulardan bir diğeri de toz rujların kalıcılığının ne kadar olduğudur. En az standart rujlar kadar kalıcı olan toz rujlar, dudaklarla renk uyumu yakaladığında kalıcılığını daha da arttırmaktadır. Toz şeklinde olmasına rağmen, ten ile etkileşime geçtiğinde kremsi bir yapıya dönüşen ruj, dudakta kuruyarak uçuculuğunu yitirerek gün boyu kullanım imkanı sunmaktadır. Daha kalıcı olması için dudakların pürüzsüz olması oldukça önemlidir. Toz ruj kullanılmadan önce dudaklar nemlendirilerek daha pürüzsüz olması sağlanabilir. Nemlendirilen dudaklar üzerine sürüldüğünde kalıcılığı artırılmış olur.

Toz Ruj Önerileri Nelerdir?

En çok tercih edilen popüler toz ruj markası Rire'dir. Makyaj malzemelerinin en kullanışlı üyesi olmayı başaracak toz ruj şıklığınızı taçlandırmak için ideal bir kozmetik ürünüdür. Toz rujlar tek başlarına kullanılabildikleri gibi daha dolgun ve parlak bir görüntü elde edebilmek adına dudak parlatıcısıyla da kullanılabilir. Küçük makyaj tüyolarıyla daha marjinal bir görüntü ve estetik duruş yakalamanız mümkündür. Parlak ve buzlu bir görünüme sahip dudaklar için önce dudaklarınıza parlatıcı sürerek dudağınızın orta kısmına toz ruju temas ettirerek fırça yardımıyla dudaklarınıza yaydırabilirsiniz.

Toz Rujun Normal Rujlardan Farkı Nedir?

Toz rujları standart rujlardan farklı kılan en güzel özelliklerinden birisi birden fazla rengi karıştırarak yeni bir renk oluşturmaya elverişli olmasıdır. İstediğiniz ruj rengini birden fazla toz ruju karıştırarak elde edebilirsiniz. Toz rujlar klasik rujlardan farklı olarak ışıltılı bir görünüme sahiptir. Üzerine biraz daha parlatıcı sürerek daha parlak bir görüntü elde etmeniz mümkündür. Toz ruj , toz allık görünümünde olmasına rağmen dudak ile temasa geçtiğinde kremsi bir hale dönüşerek dudaklarınıza ışıltı katar.

  • toz ruj
  • toz ruj nedir
  • toz ruj nasıl sürülür
  • toz ruj önerileri
Yorumlar
Şenay Şahin Geçenler bir makyaj videosunda görmüştüm toz ruj. Türkiye'de var mı satılıyor mu ve fiyatları ne kadar bilmiyorum ama dudakta çok güzel duruyordu. Nereden alabilirim onu merak ediyorum. Normal rujlar gibi de değildi daha farklı:) cevapla
yorum yaz
Black Friday Nedir? Ne Zaman? Anlamı Ne Demek?