Vampir Maskesi Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?
Yaşam

Vampir Maskesi Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

20 Nisan 2020 - 20:40:23

Vampir maskesi; cildin kendi kendini yenilemesini sağlayan ve kolajen üretiminin artmasına destek olan, hastanın kendi kanından hazırlanan bir cilt bakımı yöntemidir.

Vampir Maskesi Tedavisi Nedir?

Dünyaca ünlü isimler tarafından uygulanan ve son zamanlarda ülkemizde de sıklıkla tercih edilen vampir maskesi, herhangi bir ameliyata gerek duymadan cildin sıkılaşmasını sağlayan ve gençleşme oluşturan bir cilt bakım yöntemidir. Bu maske kişinin kendi kanından yapıldığı için sentetik birtakım maddeler içermemektedir. Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olan ve cildin esneklik kazanmasını sağlayan bu maske sayesinde kırışıklık gibi problemlerin giderilmesi sağlanır.

Cildin yapı taşları olan kolajen ve elastikiyet, belli bir yaştan sonra ya da yanlış, yetersiz cilt bakımı ile azalmaya geçer. Bunun sonrasında ciltte kırışıklık ve yaşlanma etkileri meydana gelir. Kan maskesi olarak da isimlendirilen bu yöntem, kişinin kendi kanında bulunan büyüme hücrelerinin ayrıştırılması ile bir karışım hazırlanması şeklinde uygulanır. PRP için hastadan alınan kan, cilt gözeneklerine bir maske gibi sürülmektedir. Cildin daha ışıltılı, sıkı ve genç görünmesini sağlayan bu yöntem, ünlülerin güzellik sırları olarak nitelendirilmektedir.

Kan Maskesi

Vampir Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildimiz, vücudumuzun bir simgesidir. Yaşa bağlı olarak hücre yenilenmesinde azalma oluşur ve bu da kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Yaşımızı durdurmamız imkansızdır. Fakat aynı şeyi cildimizin yaşı için geçerli değildir. Cildimizin zaman içerisinde kaybetmiş olduğu elastikiyeti, kolajeni yeterli ve doğru bir şekilde geri kazanmasını sağlarsak, daha genç bir görünüm elde etmek hiç kuşkusuz çok basit olacaktır.

Vampir maskesi cilt bakımı için oldukça etkili bir yöntemdir. Bir yüz germe sistemi olarak da isimlendirebileceğimiz bu yöntemde cilt gözeneklerine kişinin kendi kanından büyüme hücrelerinin ayrıştırılıp maske şeklinde sürülmesi ile gerçekleştirilmektedir. Kırışıklıklar için birebir etki sağlayan kan maskesi, birkaç seans şeklinde uygulanmaktadır. Her seansı 15-20 gün aralıklarla yapılmaktadır. Genel olarak 3 ile 5 arasında seans uygulanmaktadır. Uzmanlara göre her 3 ayda bir bu işlemin tekrarlanması da tavsiye edilmektedir. Bu işlem cerrahi bir yöntem olmadığı için istirahat gerektirmez. Ayrıca kişinin kendi kanı ile uygulandığı için alerji ya da yan etkisi bulunmamaktadır.

Vampir Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Genel olarak kadınların tercihi olan vampir maskesi, cildin eski elastikiyetini kazanmasını sağlamaktadır. Bunun yanında, cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını, kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Cilt yaşının gençleşmesini ve kişinin olduğundan daha genç görünmesini sağlamaktadır. Bu etkileri sayesinde dünyaca ünlü isimler bile bu maske ile gençleşme sağlamaktadır.

Kan Maskesi Yaptıranlar ve Yorumlar

Ciltte gözle görülür ölçüde yenilenme, sıkılaşma ve gençleşme sağlayan kan maskesi, vampir maskesi şeklinde bilinen adı ile dünya üzerinde pek çok kişini tercihi haline gelmiştir. Bu maskeyi yaptıranlar, yorumlarında oldukça memnuniyet içeren cümleler kurmaktadırlar. Dilerseniz sizler de bu maskeyi yaptırabilirsiniz. Cildiniz için gerekli olan seans sayısı uzmanlar tarafından belirlenmektedir. Işıl, ışıl taze bir görünüm için sizler de cildinize iyi bakmayı unutmayın...

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: