Waist trainer korse nedir? Nasıl kullanılır? Kullananlar, zararları ve şikayetler
Yaşam

Waist Trainer Korse Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullananlar, Zararları ve Şikayetler

18 Ocak 2019 - 09:50:07

Waist trainer korse, bel bölgesinin olduğundan daha sıkı ve ince gözükmesini sağlayarak vücudunu daha kıvrımlı hatlara sahip olmasına yardımcı olan, sıkılaştırıcı ve toparlayıcı özellikle bulunan bir korse çeşididir.

Waist Trainer Korse Nedir?

Çok eski dönemlerden bu yana kadınlar bel bölgesinin daha ince ve vücudun hep daha kıvrımlı durmasını istemektedir. Waist trainer korse bel bölgesinin daha ince durmasını sağlamak için geliştirilmiştir. Hem şekillendirici hem de inceltici özelliği sayesinde günümüzde pek çok kadın tarafından kullanılmaktadır. Bu korse modeli diğer korselere göre birtakım farklılıklar göstermektedir. Öncelikle belirtmek gerekir ki normal bir korseye göre kumaşı daha farklı olduğu için bel bölgesinde daha fazla incelme sağlamaktadır. Hem şekil hem de kumaş yapısı açısından farklıklar göstermektedir. Sıkılaştırıcı özelliği yüksek olan bu korselerin iç taraflarında kişinin rahatsız olmasını engelleyen yapılar bulunmaktadır. Bel bölgesinde sağlamış olduğu toparlayıcı etki sayesinde bölgesel incelme ve zayıflama meydana getirmektedir.

Waist Trainer Korse Nasıl Kullanılır?

Vücudun üst bölgesindeki fazlalıkların gizlenmesi için kullanılan waist trainer korse modeli bel bölgesinin daha ince ve kıvrımlı gözükmesine yardımcı olmaktadır. Bel bölgesi görünüş olarak fiziği ortaya koyan en önemli bölgedir. Kilo alımı ve yağlanma en fazla bu bölgede meydana gelmektedir. Belin daha ince gözükmesi kişinin daha zayıf gözükmesini de sağlamaktadır. Bu korse modeli bel bölgesinde ciddi bir toparlanma sağlamaktadır. Yanlardaki fazlalıkların anında toparlanmasını sağlamaktadır. Düzenli kullanıldığı zaman ise kalıcı olarak incelmeye ve toparlanmaya yardımcı olmaktadır. Göğüs ile kalça bölgesi arasında kullanılan bu korseyi gün içerisinde yaklaşık olarak 4 saat takmak yeterli olmaktadır. Yatarken takmamanız tavsiye edilmektedir. Çünkü uyku sırasında vücut rahat olmazsa dinlenemez. Bu da kişinin gün boyunca kendini halsiz hissetmesine neden olmaktadır. Eğer ki korseyi kullanırken aynı zamanda kalıcı olarak incelme de sağlamak istiyorsanız beslenme düzeninize dikkat etmeli ve beslenme alışkanlıklarınızı kontrol etmelisiniz. Son yıllarda ülkemizde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlayan bu korse modeli daha fit görünmeye yardımcı olmaktadır.

Waist Trainer Korse Zararları ve Şikayetler Var mı?

Toparlayıcı ve sıkılaştırıcı etkileri ile bilinen waist trainer korse modelinin zararları var mı sorusu birçok kişinin aklını kurcalamaktadır. Aslında korse kullanımı vücuda fayda sağlayan bir eylemdir. Fakat kullanım sırasında aşırıya kaçmak ve kumaşı kaliteli olmayan modelleri tercih etmek birtakım yan etkilerin oluşmasına zemin hazırlayabilir. Bu korse modelinin vücuda herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat burada önemli olan uygun bedenin ve kaliteli kumaşın seçilmiş olmasıdır. Eğer ki kaliteli korse kullanmazsanız aşırı terleme vücutta tahrişe neden olabilir. Çünkü bu tarz modellerin nefes alma özelliği bulunmamaktadır. Bedeninize göre küçük olanları tercih ederseniz aşırı sıkılaştırıcı etki nedeniyle rahatsız olursunuz ve aynı zamanda birtakım yan etkiler oluşabilir. Bu nedenle korse kullanımının etkilerinden faydalanmak için uygun koşulları sağlamaya dikkat ediniz.

Waist Trainer Korse Kullananlar ve Yorumlar

Bölgesel olarak incelmeye yardımcı olan waist trainer korse kullananların yorumları incelendiğinde üründen oldukça memnun kaldıkları gözlemlenmektedir. İnce kumaşı sayesinde kıyafetlerin altından belli olmayan bu korse modeli son derece kullanışlı ve rahattır. günlük kıyafetlerin altına, elbiselerin altına ya da özel günlerde abiyelerin altında giyebilirsiniz. Farklı renk ve çeşitleri bulunan bu modelleri kıyafetinize uygun hale getirebilirsiniz. Dışarıdan herhangi bir şekilde belli olmadığı için gün içerisinde sporda ya da gezerken, evde otururken kullanabilirsiniz. Belinizin daha ince gözükmesi için sizler de herkes gibi bu inceltici korse modellerinden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar
Gamze Tutar 18 Ocak 2019 - 10:00:07 Waist trainer korse sipariş vermiştim daha önce. Gerçekten söylendiği gibi bel bölgesinde epey bir incelme sağlıyor. Ben daha sonra hamile kaldığım için kullanmayı bıraktım ama doğumdan sonra iyileştiğimde tekrar kullanmayı planlıyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: