Yaşam 18 Kasım 2021 - 19:57:32

Yüzdeki ve Ciltteki Portakal Kabuğu Görünümü Nasıl Geçer?

Yüzdeki ve Ciltteki Portakal Kabuğu Görünümü Nasıl Geçer?

Ciltteki portakal kabuğu görünümü daha çok akneli ciltlerde ve yağlı ciltlerde daha fazla görülmektedir. Geniş gözenekler cildin yüzeyinde çukurlaşmalar olmasına sebep olarak pürüzsüz bir cilde sahip olmaya engel olmaktadır.

Yüzdeki ve Ciltteki Portakal Görünümü

Genel olarak kadınlar tarafından şikayet edilen cilt sorunları görüntü bakımından rahatsız edici olmaktadır. Genetik faktörler ve birçok nedene bağlı olarak ciltte meydana gelen delik ve çukurlu görüntü elmacık kemiği çevresinde sıkça rastlanmaktadır. Cildin yaşa bağlı olarak yaş ilerledikçe bazı sorunları meydana gelmektedir. Özellikle yağlı ciltlerde çeşitli cilt sorunları sıkça yaşanmaktadır. Yüzdeki portakal kabuğu görünümü cildin çok fazla sorunu olduğunu gösterebilmektedir. Geniş gözenekleri olan ciltte siyah nokta oluşumu çok fazladır. Bu yüzden cilt gözeneklerinin sıkılaşması için çeşitli bakım işlemleri uygulanmaktadır. Düzenli bakım ile cildin yenilenmesi sağlanarak cildin yağ dengesi korunmalıdır.

Yüzdeki Portakal Kabuğu Görünümünden Kurtulmak

Pürüzsüz bir cilde herkes sahip olmak ister. Birçok cilt bakım rutininde yağ ve nem dengeleyici ürünler ile bakım yapılır. Cilt yüzeyinde meydana gelen portakal kabuğu görüntüsü zamanla kişinin çeşitli cilt problemleri ile mücadele etmesine sebep olur. Bu sorunlar ile karşılaşmamak için mutlaka cilde uygun ürünler ile bakım yapılması cilt dokusuna yardımcı olacaktır. Yüzdeki portakal kabuğu görünümü çoğu kişide meydana gelen bir durumdur. Çeşitli maskeler ile de gözeneklerin küçülmesi sağlanır. Cildi çok hassas olan kişilerde de bu sorun ile karşılaşma olasılığı oldukça yüksektir. Cildin hemen kızardığı ve pullanma yaptığı görülmektedir. Bunun için de cilde uygun ürünler tercih edilerek düzenli bakım yapılması gerekmektedir.

Yüzdeki Portakal Kabuğu Görünümü Nasıl Geçer?

Çoğu cildin şikayetçi olduğu ciltte portakal kabuğu görüntüsü birçok işlem ile tedavi edilebilmektedir. Özellikle kimyasal işlemler uzman tarafından yapılarak cildin soyulması sağlanabilir. Fakat ev ortamında ciltteki sorundan kurtulmak isteyenler ise daha çok doğal maskeler ve gözenek sıkılaştırıcıları tercih edebilmektedir. Ciltte oluşan geniş gözeneklerin sıkılaşması ile başlayan tedavi işlemi doğal olarak elma sirkesi ve limon suyu ile yapılabilmektir. Ayrıca nemlendirmek için gül suyu da tercih edilebilir. Cildin temizlenmesinin ardından cildin yapısına göre tonik uygulamasının yapılması gözeneklerin sıkılaşması için etkili olacaktır. Gözeneklerin sıkılaşması ile beraber cildin nem dengesinin de korunması gerekir. Bu yüzden cilde tonik uygulaması sonrasında krem uygulaması yapılarak cilde bakım sağlanır.

Ciltteki Portak Kabuğu Görünümü Nasıl Tedavi Edilir?

Ciltteki portakal kabuğu görünümü nasıl geçer sorunun cevabı yapılan bakımlarda gizlidir. Eğer cilde bakım yapılmazsa ciltteki portakal görünümü zamanla daha dikkat çekici olabilmektedir. Yaşa bağlı olarak cildin çok çabuk yaşlanmasına sebep olmasından dolayın ciltteki geniş gözeneklerin sıkılaştırılması yaşlılık belirtilerinin de daha az olmasını sağlar. Gözenek sıkılaştırıcı olarak tercih edilen doğal bakım ürünleri cildin uzun süre daha sağlıklı görünmesine de yardımcı olur. Çok fazla yağlı beslenmek de cilt yapısını değişmesine sebep olmaktadır. Düzenli ve sağlıklı beslenmek cilt yapısını korumaya yardımcı olacaktır.

  • yüzdeki portakal kabuğu görünümü
  • ciltteki portakal kabuğu görünümü
  • yüzdeki portakal kabuğu görünümünden kurtulmak
  • ciltteki portakal kabuğu görünümü nasıl geçer
Yorumlar
Selin Akkuş Yüzde portakal görünümlü cilt bakımı için ne yapabilirim? Tenim çok hassas olduğu için her ürünü kullanamıyorum. Bu yüzden cildime doğal yöntemlerle bakım yapmak istiyorum. Bu görüntünün geçmesi için en etkili yöntem nedir? cevapla
Ayşe Koç Yüzüm portakal kabuğu gibi pütür pütür olduğu için çok kötü görünüyor. Yüzümdeki portakal kabuğu görünümünden kurtulmak ve yüzümün porselen gibi olmasını istiyorum? Bazı kremler var ama hiç kullanmadım bu cilt kremleri gerçekten işe yarıyor mu? cevapla
yorum yaz
Isırgan Otu Çayı Nasıl Yapılır? Aç Karnına İçilirmi? Süt Yaparmı? Nasıl Kullanılır?