Yaşam

Yüzdeki Çukurlar ve Delikler İçin Maske Tarifi

18 Kasım 2017 - 17:07:16
Yüzdeki çukurlar ve delikler için maske tarifi

Cildin çok fazla yorulması ve cilt rahatsızlıklarının meydana gelmesinden dolayı cilt yüzeyinde çukurluklar görülmesine sebep olmaktadır

Ciltteki Çukurlar Nasıl Geçer?

Cilt sorunları arasında yer alan ciltteki çukurlar çeşitli yöntemler ile tedavi edilebilmektedir. Özellikle yağlı ciltlerde cilt sorunları çok fazla görülmektedir. Bu nedenle cildin yağ dengesini sağlayıcı işlemler yapılarak cildin zarar görmesi engellenmektedir.

Cilt Sorunlarının Oluşumu Neden ve Nasıl Olur?

Çoğu cildin yapısı gereği erken yaşlarda sorun yaşamasına sebep olmaktadır. Ciltteki çukurların zamanla derinleşerek yüzde delikler oluşturması kişiyi görüntü olarak rahatsız etmektedir. Düzenli olarak bakım yapılması gereken cilt, yapısına uygun ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Cilt yüzeyinde oluşan sorunlar genel olarak beslenme ile ilgili olabilmektedir. Aşırı yağlı ciltlerde deliklerin oluşması cilt gözeneklerinin geniş olmasından kaynaklı olabilmektedir. Bu durumda gözenek küçültücü cilt işlemlerinin yapılması gerekebilir.

Yüzdeki Delikler İçin Ne Yapılmalı?

Yüzdeki çukurlar ilerleyen dönemlerde kişiyi rahatsız edici bir yapıya sahip olabilir. Cildin eşitlenmesi için cilde soyma işlemleri yapılabilmektedir. Kimyasal peeling adı verilen bu işlemler kişinin cildinin soyularak hızlı bir şekilde onarılmasına destek sağlar. Cilt bakımı tedavileri ciltte oluşan sorunların çözülmesi için tercih edilir. Geniş gözeneklerin küçültülerek cildin yağ oranı dengelendiğinde cildin tedavi süreci devam etmektedir. Yüzdeki çukurlar içten gelen tedavi yöntemi ile de tedavi edilebilmektedir. Cilt dokusuna zarar vermeden cildin iyileşmesi sağlanır. Yağlı ciltlerde sıkça görülen delikler tedavi edildikçe cildin pürüzsüzleşmesi sağlanır. Günlük bakım ile beraber cilt dokusu desteklenir.

Yüzdeki Çukurlar ve Delikler İçin Maske

Cildin yapısını korumak için yapılan çeşitli maske tarifleri uygulanmaktadır. Bu maskeler yüzdeki çukurlar tedavi edici olabilmektedir. Cildi soyucu ve yeni cildin pürüzsüz olması için uygulanan maskeler özellikle ciltte kolojen yapısını arttırıcı özellikte olmaktadır. Çukurlukların oluşması ile beraber lekelerde meydana gelebilmektedir. Aynı anda leke tedavisi de yapılarak cilt tonu eşitlemesi yapılır. Ciltteki çukurlar için maske tarifleri cildin yapısına göre tercih edilir. Yağlı ciltlerde cilt sorunları daha sık görüldüğünden cildin yağ dengesinin sağlanması gerekir. Asit içerikli doğal maskeler cilt yapısının toparlanmasında etkili olacaktır. Yaşlandıkça cilt yapısında hücre yenilenmesi mümkün olmamaktadır. Yaşlanma karşıtı ürünler ile cilt yapısına destek sağlanması erken yaşlanmanın da önüne geçecektir. Çoğu cildin yanak kısımlarında koyu renkli çukurlar meydana gelmektedir. Özellikle ergenlik döneminde oluşan sivilcelerin bu duruma sebep olması ileriki yaşlarda çukurluklar ile meydana gelmektedir. Bu nedenle düzenli cilt bakımının yapılması gerekir. Düzenli yapılan cilt bakımları kişinin cilt sorunlarını da ortadan kaldıracaktır.

Ciltteki Çukurlar Nasıl Geçer?

Ciltteki çukurlar tedavi edilirken kişinin düzenli olarak cilt temizliğini yapmaya da özen göstermesi gerekmektedir. Yapılan maskeler cildin çok çabuk iyileşmesini sağlayabilir. Limon, bal ve çeşitli karışımlar ile yapılan maske tarifleri cildin pürüzsüzleşmesi için etkili olacak maskeler arasında yer almaktadır. Cildin bakımının düzenli şekilde yapılmasına özen gösterilmelidir.

Yorumlar
Deniz Adıgüzel 18 Kasım 2017 - 17:17:16 Ergenlik döneminde yüzümde çok sivilce çıktı. Şimdi hepsi geçti ama cildimde çukur ve delik şeklinde izler var. Bunların geçmesi için ne yapabilirim? Yüzdeki çukurlar için kesin çözüm var mı? Cilde maske ile bakım yapmak etkili olur mu?cevapla
Merve Deren 24 Eylül 2018 - 18:07:07 Yüzümdeki sivilceler geçti ama bazıları çok iltihaplı olduğu için çukur oldu yüzümde. Aslında geçmesi için bazı doğal yöntemler denedim. Ama işe yaramadı. Ne tür maskeler uygulamam gerekiyor bilmiyorum. Bu çukurlara kesin çözüm var mıdır?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: