Zayıflama

Zayıflatan Korseler İşe Yarar mı?

21 Haziran 2020 - 22:56:28
Zayıflatan korseler işe yarar mı?

Korse kullanımı, bazen sağlık sebebiyle olsa da genelde zayıflatan korse ismiyle kişilerin fazla kilolarından kurtulması ve daha ince görünmesi amacıyla gerçekleşmektedir.

Zayıflatan Korse Nedir? Nasıl Olur?

Vücudun olduğundan bir ya da birkaç beden daha ince gözükmesini sağlayan ürünler korse olarak isimlendirilmektedir. Kullanım alanında hem vücudun kas yapısını hem de kemik yapısını iyi bir şekilde tutan korseler sağlık amaçlı da ameliyatlardan sonra kullanılabilir. Ancak yaygın olarak kullanımı bayanların kendilerini olduklarından daha ince gösterme çabasıdır. Üzerinde yer alan kademeler sayesinde bayanların dayanabileceği kadar sıkılan korseler, kullanıldıkları yerde vücudun toplanmasını sağlar ve kıyafetlerde şekil bozukluklarının önüne geçer. Özellikle özel günlerde abiye kıyafetlerin içerisinde kullanımı son derece gerekli görülür.

Korse Kullanarak Zayıflanır mı? Kilo Verilir mi?

Normal şartlarda korseler birkaç saatlik aktiviteler sırasında olduğundan daha ince gözükmek amacıyla 1 beden küçüğü alınarak kullanılan malzemelerdir. Ancak insanlar bu ürünleri kullanarak kalıcı olarak kilo vermek isterlerse bu konuda zorluk yaşarlar. Bir korse ne kadar fazla sıkarsa sıksın vücudun kilo vermesini sağlamaz. Yalnızca zayıflatan korse kullanarak daha ince gözükmek mümkün olacaktır. Kişini kendi bedeninden 3 beden küçük bir korse alımı belki çok daha ince gözükmesine sebep olabilir ama bu durumda vücudu çok ciddi zarar görecektir. Korse çıktığından incelmeler kalıcı olsa da kilo kaybı mümkün olmaz.

Korse Kalıcı İnceltir mi?

Bayanlarda incelme dendiğinde akla ilk olarak bel bölgesi gelmektedir. Bel bölgesinde kullanılan zayıflatan korseler, kişilerin ciddi şekilde incelmesini sağlayabilir. Bu bölgedeki kemik yoğunluğu çok fazla olmadığından insanlar rahatlıkla korse kullanabilirler. Ancak bu kullanımda özellikle üst bölgeden başlayan ve belin bitimine kadar ilerleyen modeller seçilirse bu durumda incelme daha etkili olacaktır. Günde 1-2 saat kullanım uygun olurken kişiler 9-10 saat kullanırlarsa ve bunu her gün tekrarlarlarsa kalıcı olarak incelebilirler. Ancak bu durumda kiloları düşmediğinden sarkmalar meydana gelecektir. Ayrıca iç organlar da çok ciddi bir şekilde bu durumdan zarar görür.

Korse Kullanmanın Zararları Nelerdir?

Zayıflatan korse olarak satılan korseler, üzerinde ayar yerleri olan ve vücudun farklı bölgelerini normalden çok daha fazla sıkmayı sağlayan ürünlerdir. Bu işlem yapıldığında kişilerin iç organları sıkışmaya ve iç içe girmeye başlar. Bel kısmı inceldiğinden burada iç organlar duracak bir yer olmadığından aşağıya doğru kayma yaşarlar. Bu durumda kişilerin iç organlarının işleyişi yavaşlarken ciddi hastalıklar meydana gelebilir. İç organlarının yavaşlaması kişilerin metabolizma hızlarının düşmesi anlamı taşır. Metabolizması düşen kişilerin yakacakları kalori miktarı azalacağından toplam kilolarında artış meydana gelmesi gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Tüm önemli gecelerinde ya da gündüz davetlerinde korse kullanan bayanlar, bunu çok uzun sürelere yaymak yerine doğal yollardan fazla kilolarından kurtulmalı ve istedikleri kilolara daha sağlıklı bir biçimde kavuşmalıdır

Yorumlar
Emine Kartal Zayıflamaya yardımcı olan korseler hakkında bilgi almak istiyorum. Aslında sadece göbek bölgemde fazlalık var. O da doğumdan sonra kaldı. Doğum yapalı yaklaşık 1 sene oluyor. Nasıl bir korse kullanmam gerekiyor? cevapla
yorum yaz