Sağlık 05 Ağustos 2021 - 06:26:38

3 Günde 3 Kilo Diyeti Nasıl Yapılır?

3 Günde 3 Kilo Diyeti Nasıl Yapılır?

Bahar aylarına girildiğinde ya da yaz aylarında bayanlar olabilecek en kısa sürede maksimum kiloyu vermek isterken 3 günde 3 kilo diyetini tercih ediyorlar.

3 Günde 3 Kilo Diyeti Nedir?

Diyet tabiri dünya üzerindeki en geniş tabirlerden birisi olurken birçok farklı tarzda uygulanabilmektedir. Uzmanlar, kişilerin cinsiyetinden yaşına, mesleğinden mevcut kilosuna kadar birçok farklı etmeni göz önünde bulundurarak diyet listelerini ortaya çıkarırlar. Diyet listelerinde geniş bir zaman yayılan diyetler her zaman daha sağlıklı olsa da 3 günde 3 kilo diyeti gibi diyetler de kişilere kısa süre içerisinde istedikleri sonucu vermektedir. Bu diyet 3 gün boyunca uygulanırken kişiler 3 kilo vererek kısa vadede istedikleri seviyeye gelebilirler. Ancak birçok kişi sonrasında tekrar eski kilosuna dönmeye başlamaktadır.

3 Günde 3 Kilo Diyeti Nasıl Yapılır?

3 günde 3 kilo diyeti uygulanırken ilk gün sabah öğününde 1 dilim tam buğday ekmeğinin yanında 1 adet haşlanmış yumurta ve 1 bardak çay tüketilmelidir. Öğlen yemeğinde ise 1 porsiyon sebze yemeğinin yanında yoğurt tüketimi yeterli olur. Akşam yemeği geldiğinde de 1 kase sebze çorbası ve 1 porsiyon salata ile gün tamamlanmalıdır. İkinci günün kahvaltısında yumurta yerine 2 dilim yağsız beyaz peynir tercih edilmelidir. Öğle yemeğinde 100 gram kırmızı et tüketilmesine izin verilirken 1 büyük kase salata ile kombin edilebilir. Akşam yemeğinde yalnızca 1 porsiyon haşlanmış sebze yenilmesi gerekmektedir. Diyetin son gününün sabahında 1 su bardağı az yağlı süt, 1 adet haşlanmış yumurta ve 1 bardak çay tüketilerek kahvaltı tamamlanır. Öğlen saatinde 1 kase sebze çorbası ve 1 porsiyon salata tüketilmelidir. Diyetin son öğünü olarak akşam yemeğinde 200 gram ızgara balık ve 1 porsiyon salata yeterli olacaktır.

3 Günde 3 Kilo Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Bu diyet ile birlikte kişiler önemli organizasyonlara çok kısa bir süre kalmış olsa bile istedikleri fiziğe bürünebileceklerdir. Özellikle daha öncesinden aldıkları bir elbiseyi giymek istiyorlarsa ancak onun içine girmekte zorluk çekiyorlarsa bu durumda 3 günde 3 kilo diyetini uygulayarak istedikleri kiloya inme şansını elde edebilirler. Bunun yanı sıra süre diyet ne kadar zorlu olursa olsun süresi son derece kısa olduğundan sorun yaşanmadan tamamlanabilmektedir.

3 Günde 3 Kilo Diyetinin Zararları Nelerdir?

İlk etapta insanların bu tarz sert diyetleri uygulaması ciddi şekilde besin eksikliğine sebep olmaktadır. Bir yandan besinlerin miktarının az oluşu, bir yandan da alınan besinlerin genel olarak belirli gruplar içerisinde yer alması vücuda zarar vermektedir. Vitamin ve mineral açısından ciddi eksiklikler oluşabilir. Ayrıca bu tarz bir diyet uygulayan kişiler, belirli bir sürenin sonunda verdikleri kiloları eri alacaklardır. 3 günde 3 kilo diyeti ile birlikte kişiler kısa süre içerisinde kilo vermeyi başarıyor olsalar da o kiloları geri almamakta büyük zorluk yaşayacaklardır.

  • 3 günde 3 kilo diyeti
  • 3 günde 3 kilo diyeti nedir
  • 3 günde 3 kilo diyeti nasıl yapılır
Yorumlar
Suna Oğuz 3 günde 3 kilo detoks suyunun tarifini bilen var mı? Bu kadar kısa sürede 3 kilo vermenin sağlığa zararı yan etkisi olur mu? Diyetle beraber spor da yapsak çok ağır gelir mi acaba? Böyle bir diyet uygulayan var mı? cevapla
yorum yaz
Halloween Parti Kostümleri, Makyajı, Malzemeleri ve Konseptleri