Acıtmayan ağda varmı? Nasıl yapılır?
Sağlık

Acıtmayan Ağda Varmı? Nasıl Yapılır?

09 Ağustos 2018 - 11:31:37

Ağda yapacak olan bayanlar ağda acısını minimum düzeye indirmek isterken bunu başarmak adına belirli adımlar atabilirler.

Acıtmayan Ağda Var mı?

Ağda sürekli olarak bayanların ihtiyaç duyduğu bir işlem olurken bundan sonrasında da böyle devam edecektir. Bu sebeple de ağda için kullanılabilecek olan ürünlerin üretimini yapan firmalar her zaman olabilecek en düşük acı için uğraş verirler. Soğuk ağda bantları bu konuda önemli adımlardan birisidir. Bu ağda bantları bölgeyi çok ciddi biçimde uyuşturdukları için acı minimum düzeyde olur. Bunun yanı sıra partikül ağda olarak isimlendirilen yöntemde yalnızca tüyler tutulacağından cilt çok fazla bu işlemden etkilenmez ve acı çok daha düşük seviyelerde olur. Bu sayede daha rahat bir biçimde ağda yapılabilir.

Acıtmayan Ağda Nasıl Yapılır?

Acıtmayan ağda yapılabilmesi için insanların önünde iki farklı seçenek yer alır. İlk seçenek olarak minimum düzeyde acı sunan ağda yöntemlerinin kullanımdır. Soğuk ağda bantları ve partikül ağdalar en az acıyı veren seçeneklerdir. Bu seçenekleri doğru bir biçimde uygulamayı başaran kişiler, herhangi bir sorun yaşamadan işlemleri tamamlayabilirler. Diğer bir seçenek olarak ağda öncesinde ve sırasında atılabilecek olan adımlar bulunmaktadır. Bu adımları düzgün bir biçimde atan kişiler, ağda sırasında minimum düzeyde acı yaşarlar.

Soğuk Ağda ve Partikül Ağda Nasıl Yapılır?

Soğuk ağda bantlarının uygulanma aşaması son derece kolaydır. İlk olarak marketlerden bu ürünlerin alınması ve sonrasında kabından çıkarılarak kullanıma hazır hale getirilmesi gerekir. Kabın içerisinde herhangi bir yere yapışmaması için özel kağıtlar ile sarılmıştır. Kullanım öncesinde b kağıt sökülerek yapışkan yüzey ağda uygulanacak bölgeye iyi bir biçimde yapıştırılır. Biraz beklendikten sonra bölge soğuktan uyuş ve arından bant çekilir. Partikül ağda yönteminde ise özel ısıtıcılara ihtiyaç duyulur. Fiyatı 50 TL civarında olan bu ısıtıcıların içerisinde hazırlanan karışım düzgün bir biçimde ağdanın uygulanacağı alana sürülür ve sonrasında çekilir. Bu yöntem de acı yönünden oldukça dayanılabilir bir düzeyde hizmet vermektedir.

Ağdanın Acıtmaması İçin Ne Yapılmalı?

Bayanların bu işlemler regl dönemlerinden hemen sonra yapmaları doğru bir tercih olacaktır. Bu günlerde hormonların etkisi tüylerin oluşumunun yavaşlamasını sağlarken bunun yanı sıra bayanların acı eşiği de daha üst düzeylerde seyretmektedir. Bu işlem uygulanırken farklı bir aktivite ile uğraşmak da oldukça iyi gelebilir. Televizyon izlemek ya da internette vakit geçirmek bu işlemin uygulanmasını mümkün kılmaktadır. Bölgenin buz ile uyuşturulması da oldukça doğru bir hamle alacaktır. Evlerinde hazırladıkları buzları istenen bölgeye bırakan kişiler, bunun sonrasında o bölgenin tamamen uyuşmasını sağlarlar. Böylece acı duymadan işlemlerini tamamlayacaklardır. Acıtmayan ağda arayışında olan kişiler, bu seçenekleri değerlendirerek sürekli çile olarak nitelendirilen bu işlsemi daha kolay bir hale getirecektir.

Yorumlar
Derya Yıldız 09 Ağustos 2018 - 11:41:37 Acıtmayan ağda fiyatları ne kadar? Nasıl yapılır? Normal ağdadan daha mı farklı acaba? ağda yaparken canım çok acıyor. Bunu engellemek için ne yapmam gerekiyor? Az acıtan ağda bantları nerede satılır?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: