Yaşam

Asetonsuz Oje Çıkarıcı Nedir? Asetonsuz Oje Nasıl Çıkar?

27 Aralık 2017 - 15:41:24
Asetonsuz oje çıkarıcı nedir? Asetonsuz oje nasıl çıkar?

Tırnakları güzelleştirmek için kullanılan ojeler her zaman olumlu etkiler gösterirken çeşitli sebeplerden dolayı çıkartılmaları da gerekmektedir ve aseton tek yöntem değildir. Asetonsuz oje çıkarıcı yöntemler ile ojeler kolayca tırnaktan çıkmaktadır.

Asetonsuz Oje Çıkarıcı Nedir? Nasıl Olur?

Bayanlarda oje kullanımı son derce yaygındır. Kıyafetlerini tamamlayan, ruh hallerini gösteren ve ellerine verdikleri özeni yansıtan ojeler her zaman bayanların tırnaklarını kaplamaktadır. Ancak bazı durumlarda ojelerin çıkarılması gerekirken bunun için genellikle aseton kullanılır. Oje kullanamayacakları bir yerde bulunması gereken kişiler, ojelerinin rengini değiştirmek isteyen kişiler ya da sağlık açısından bir sorun ortaya çıkan durumlarda ojeler aseton ile temizlenebilir. Fakat her zaman kişilerin yanında aseton bulunmazken bu durumda asetonsuz oje çıkarıcı yöntemlere başvurmak gerekli olacaktır.

Asetonsuz Oje Nasıl Çıkar?

Yanlarında aseton bulunmayan kişiler çeşitli karışımları kullanarak ojelerini çıkabilirler. Bu karışımlardan ilki limon ile sirke karışımıdır. Bu karışım için yarım limonu bir kaba sıkan kişiler aynı miktarda sirkeyi de üzerine eklerler. Bu şekilde gerekli karışım elde edilmiş olurken bunun sonrasında 5 dakika boyunca tırnaklar karışımın içerisinde bekletilir. Sonrasında bir miktar pamuk ile birlikte ojeler tırnaklardan çıkarılacaktır. Doğal bir bitki yağı olan kastor yağı da bayanların ojelerini çıkarmaları için tercih edebilecekleri ürünler arasında yer almaktadır. Çok fazla bilinen bir bitki olmadığından bayanlar genel olarak bu yağın ojeler üzerindeki etkisinden de haberdar olmazlar. Ancak aktarlardan alınan bu yağ doğal yöntemler ile ojelerini çıkarmak isteyen bayanlar için en doğru seçimlerden birisi olacaktır. Ülkemizde çok yaygın olarak kullanılmıyor olsa da son derece etkilidir.

Aseton Yerine Ne Kullanılabilir?

Aseton kullanımına alternatif olarak benzer şekilde asidik bir özellik gösteren ürünler de tercih edilebilmektedir. Bu aşamada deodorantlar bu amaç için kullanılabilen ilk ürünler olacaktır. Tırnaklarına yakın mesafeden deodorantları sıkan kişiler sonrasında bir pamuk yardımı ile birlikte ojelerini temizleyebilirler. Bu uygulamada deodorantın yerine kullanılabilecek farklı ürünler de bulunurken tamamı aynı şekilde uygulanmaktadır. Saç spreyi ve parfüm de benzer özelliklerdeki ürünler olurken bayanların ojelerini çıkarmalarında etkili bir yöntem olacaktır. Sıvı sabun ile ojelerini çıkarmak isteyen kişiler bir kabın içerisine sıvı dayanabilecekleri kadar yüksek bir sıcaklıkta suyu koyarlar ve içerisine sıvı sabun eklerler. 5 dakika kadar bu suyun içerisinde tırnaklarını bekleyen bayanlar, sonrasında limonlu su ile birlikte tırnaklarını yıkadıktan sonra pamukla temizleme işlemine başlayabiliyor. Böylece kısa sürede temizleme işlemi tamamlanarak ojeler çıkarılıyor.

Ojeyle Oje Çıkarma Nasıl Olur?

Son seçenek olarak ojelerin çıkarılması için de ojeler kullanılabiliyor. Kişiler tırnaklarına oje ya da parlatıcı sürdükten hemen sonra pamuk yardımıyla bu ojeyi temizlerken daha önceki oje de yeni sürülen oje ile birlikte tırnaktan çıkamaya başlıyor. Bu durumda ojenin tamamen temizlenmesi için biraz sert bir şekilde silinmesi gerekirken bazı durumlarda hafif oranda kazınması da gerekli olabiliyor. Kolay bir şekilde kullanabileceğiniz asetonsuz oje çıkarıcı yöntemlerle ojelerinizi tamamen temizeleyebilirsiniz.

Yorumlar
Hande Bulut 27 Aralık 2017 - 15:51:24 Asetonsuz oje çıkarıcı nedir? Nasıl kullanılır? İçeriğinde neler var fiyatı ne kadar? Asetonu kokusundan dolayı kullanmak istemiyorum ojelerim farklı yöntemlerle temizlemek istiyorum. Nasıl yapabilirim? Doğal yöntemler nelerdir?cevapla
Sedef Çevik 15 Ekim 2018 - 14:38:10 Asetonsuz oje çıkarıcı teknikler zararlı mı nasıl oluyor acaba? Bu tarz ürünlerin olduğunu gördüm almak istiyorum ama içeriğini bilmediğim için zararlı mı bir sorun olur mu tam bilemiyorum. Bu tarz yöntemler nasıl yapılıyor nasıl uygulanıyor bilen var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: