Sağlık 07 Haziran 2021 - 06:50:19

Aspirin, Limon ve Balla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Aspirin, Limon ve Balla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Aspirin, limon ve bal; cilde pürüzsüz bir görünüm veren ve cildi arındıran en faydalı malzemelerdir.

Aspirin Limon ve Bal Maskesi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Aspirinin sadece sağlık alanında değil, cilt bakımı alanında da büyük faydaları olduğu bilinmektedir. Limon ve balla bir araya geldiğinde de kadınların cildine kusursuz bir görünüm kazandırmaktadır. Aspirin, limon ve bal maskesi düzenli olarak uygulandığında; sivilce oluşumunu önler. Siyah noktaları yok ettiği ve enfeksiyon oluşumuna engel olduğu da bilinmektedir. Ciltteki yağ dengesini koruyan ve aşırı yağlanmanın önüne geçen bu maske, cildin bebeksi bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Bu maskeyi uygulamak için herhangi bir cilt problemine sahip olmak gerekmez. Sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme kavuşmak için de bu maske kullanılabilmektedir.

Aspirin Limon Bal Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Temel malzemeleri aspirin, bal ve limon olan maske faydalı başka besinlerle de desteklenebilmektedir. Maske için; 3 adet aspirin, 1 çay kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1/3 çay kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı süzme yoğurt gerekmektedir. Yoğurt ve karbonat cildin daha güzel arınmasına katkı sağlamaktadır. 3 adet aspirin limon suyuyla güzel karıştırılır. Eridikten sonra karbonat, limon suyu ve yoğurt karışıma dahil edilir. Tüm malzemeler güzelce karıştırıldıktan sonra maske kullanıma hazırdır. Maskenin her seferinde taze olarak hazırlanması önerilmektedir.

Aspirin, Limon ve Balla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Aspirin, limon ve bal maskesi ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde en etkili maskelerden biridir. Yüz maskesi uygulanmadan önce cilt temizleme jeliyle güzelce yağdan ve kirden arındırılmalıdır. Gözenek problemi olanların buhar uygulaması yapması da maskenin daha etkili olmasına yardımcı olmaktadır. Sadece lekelere de uygulanabilen bu maske, yüzü arındırdıktan sonra cilde sürülür. Kuruyana kadar bekletilir ve peeling yapar gibi hafifçe masaj yaparak temizlenir. Haftada 2 sefer uygulanacak olan bu maske buzdolabında ağzı kapalı bir şekilde muhafaza edilebilmektedir. Yapılan araştırmalara göre, bu maskeyi uygulayan kişilerin cildindeki mevcut olan lekeleri yüzde doksan oranında azalttığı söylenmektedir. Doğal karışımlar sonucu elde edilen bu maske her cilt tipine uygundur.

Cilt Bakımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tercih edilen maske kadar cilt bakımı yaparken uygulanması gereken teknikler de önem taşır. Doğal ürünlerle elde edilen maskelerin uygulama aşamasında kişiler ellerinin ve maskeyi uygulayacakları ciltlerinin temiz olmasına dikkat etmelidir. Doğal olarak hazırlanan maskede kullanılan ürünlerin hijyenik olması da büyük önem taşır. Maske uygulandıktan sonra yıkama işlemi önce ılık suyla sonrasında soğuk suyla olacak şekilde gerçekleştirilmelidir. Maske uygulamasının ardından yüze mutlaka nemlendirici krem sürülmelidir. Yaz mevsiminde güneş kremi sürülmesi, güneşin zararlı ışınlarından korunmak için daha etkilidir.
Aspirin, limon ve balla cilt bakımı düzenli olarak yapıldığında, zamanla cildin kusursuz bir görünüm kazandığı görülür.

  • aspirin limon balla cilt bakımı
  • aspirin limon bal maskesi
  • aspirin limon bal maskesi nedir
  • aspirin limon bal maskesi nasıl hazırlanır
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Bağırsak Detoksu Nasıl Yapılır? İşe Yarar mı?