Sağlık

Bacak Germe Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

10 Eylül 2020 - 09:51:00
Bacak germe estetiği nedir? Nasıl yapılır?

Yaşlılık etkilerinin ortaya çıkmaya başlaması ve kilo alıp vermeler kişilerin derisinde gevşemelere ve sarkmalara sebep olabilmektedir. Bu aşamada birçok işlem gibi son dönemde bacak germe estetiği de çok büyük bir talep görmektedir.

Bacak Germe Estetiği Nedir?

Birçok işlem gibi son dönemde bacak germe estetiği de çok büyük bir talep görmektedir. Genel olarak bayanlar bu estetik operasyon için başvuruda bulunurken operasyon sonrasında çok daha gergin ve sıkı duran bir deriye sahip olacaklardır. Bu durum bacağın çok daha düzgün gözükmesini sağlarken görünüşleri üzerinde direkt olarak etki bırakacaktır. Bu işlem yoğunlukla bacak iş ve ön bölgesinde gerçekleştirilmektedir. Bu bölgeler sarkmaların en fazla yaşandığı bölgeler olarak görülür.

Bacak Germe Estetiği Riskli mi?

Vücudunda belirli alanların görünüşünden memnun olmayan bayanlar bu germe işlemlerinin yaptırırken birkaç işlemi aynı anda gerçekleştirebilirler. Bu tarz germe işlemleri bacakların yanı sıra karın, göğüs ya da kollarda da sıklıkla yapılırken tamamı aynı operasyon içerisinde gerçekleştirilebilir. Hem kollarda hem de bacaklarda bu işlemin yapılmasının tıbbi açıdan herhangi bir riski bulunmamaktadır. Bu sebeple bacak germe estetiği yaptıracak olan bayanların tüm vücudunu incelemesi ve hangi bölgeler için germe estetiğine gerek duyulduğuna karar vermesi gerekmektedir. Estetik operasyonların tamamında taleplerini en iyi şekilde belirleyen bayanlar olumlu sonuçlar alırken bu germe işlemlerinde de durum farklı olmamaktadır.

Bacak Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Bu ameliyat sırasında bayanların bacaklarındaki sarkma durumuna göre yapılan işlemlerin yoğunluğu ve ameliyat süresi değişiklik gösterebilmektedir. Bu doğrultuda bacak iç ve ön kısmında yapılan işlemlerin sayısı da artabilir. İşlem sayısı arttıkça operasyon için gerekli kesi sayısında da artış olabilir. Bu sebeple bayanlar bacaklarında iz kalacağından ve sonrasında etek giymekte zorlanacağından endişe etmektedir. Ancak genelde gerçekleştirilen operasyonlarda ortaya çıkacak izler bacakların en az görünen kısımlarından yapılmaktadır. Yürürken ya da otururken gözükmesi oldukça zor olan bölgelerden yapılan kesiler ile ameliyatlar tamamlanır. Buna ek olarak bacak germe estetiği çok yüksek seviyede iz bırakan bir operasyon değildir. Bu sebeple bayanlar çorap kullanmazlarken dahi rahatlıkla etek kullanabilirler.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası Ne Yapmalı?

Sarkmanın hangi sebeplerden oluştuğu ameliyat sırasında oldukça önemlidir. Bazıları yüksek yağ sebebiyle sarkarken bazılarında derinin kalitesini yitirmesi sebebiyle sarkmalar meydana gelmektedir. Eğer sadece yağ fazlası varsa Liposuction adı verilen yağ alma operasyonları yeterli olacaktır. Ancak deri kalitesizleşmesi varsa bacak germe estetiği kapsamında ekstra işlemler devreye girmektedir. Ameliyat sonrasında hastalar 1 gün içerisinde evlerine gönderilebilmektedir. Bu durum ameliyatın çok acılı ya da ağrılı olmamasından kaynaklanır. 4-5 gün içerisinde normal hayatlarına dönen kişilerin 10 gün içerisinde dikiş bölgeleri tamamen iyileşecektir. Ameliyattan sonraki 1 ay içerisinde hastalara korse kullanması önerilmektedir. Bu korseler iyileşme sürecinin ve yara izinin kaybolmasının sağlanmasında oldukça büyük etkiler göstermektedir. Ameliyat izlerinin tamamen solması beklenmeden direkt olarak güneş ışınlarına maruz kalması önlenmelidir.

Bacak Germe Estetiği Fiyatı Ne Kadar?

Bu operasyonlar yapılırken kişilerin sağlık sigortası herhangi bir katkı göstermeyecektir. Bu sebeple de bacak germe estetiği sırasında ortaya çıkan masraflar özel olarak karşılanmaktadır. Germe ameliyatları genel olarak çok yüksek fiyatların oluşmadığı ameliyatlardır. Ancak buna ek olarak yağ alma işlemlerine de gerek duyulursa ya da farklı bir olumsuzluk ortaya çıkarsa ödenmesi gereken fiyatlar daha yüksek seviyelere çekilebilir. Genel olarak 2000 TL seviyesinden başlayan fiyatlar ile bu operasyonlar yapılır. Bacağın hangi bölgelerinde olacağı, bacakların mevcut durumu ve hastanenin genel olarak sunduğu kalite talep edilen fiyatlar üzerinde son derece etkili olmaktadır. Net fiyatlar için hastaneler ile görüşülmesi daha doğru bir karardır.

Yorumlar
Burcu Şevik Bacak germe ameliyatı olanlar var mı? Sonrasında nelere dikkat etmek gerekir memnun kaldınız mı? cevapla
Handan Taşkıran Bacak germe estetiği ameliyatı nasıl yapılır? Fiyatları ne kadar? Bacakların daha ince gözükmesini sağlar mı? Bide sonrasında herhangi bir sorun olur mu diye düşünüyorum. Yaptıranlar var mı? Yan etkisi var mı? cevapla
yorum yaz