Bacak inceltme estetiği nedir? Nasıl yapılır? Fiyatları ne kadar?
Sağlık

Bacak İnceltme Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?

10 Eylül 2017 - 04:50:38

Bacak inceltme estetiği; birtakım zayıflama yöntemleri ile zayıflamayan bacakların daha ince olması için yapılan operasyonlardır.

Bacak İnceltme Estetiği Nedir?

Bayanlar için bacaklarının görünümü son derece önemlidir. Bu doğrultuda kimse çok kalın ve düzgün olmayan bir bacağa sahip olmak istemez. Bunun için yapmaları gereken ilk işlemler diyet ve spor hareketleri olurken bazı hastalarda bu işlemler sonuç vermemektedir. Eğer spor ve diyet sonuç vermezse bayanlar bacak inceltme estetiği için uzman kişilere başvuruda bulunabilirler. Bu işlemlerde bayanların bacak kalınlıkları özel işlemler ile düzeltilirken çok daha ince bacaklara sahip olunacaktır. Vücudun birçok farklı bölgesinde gerçekleştirilen liposuction işlemleri bacaklarda da uygulanarak yağlar bacaklardan uzaklaştırılmaktadır. Oldukça basit olan bu işlem ile kısa süre içerisinde bacaklar, eskisine göre çok daha ince bir hale gelebilmektedir.

Bacak İnceltme Estetiği Ne İşe Yarar?

Bacaklarda yapılan bacak inceltme estetiği işlemleri bacağın bölümleri için farklı özellikler taşımaktadır. Üst bacak, diz bölgesi ya da alt bacak için yapılacak olan işlemler tamamen farklıdır. Bu sebeple de kişilerin hangi bölgelerinden şikayet ettikleri yapılacak olan operasyon öncesinde oldukça büyük bir önem taşır. Bayanlar genel olarak bacaklarının olabildiğince düzgün bir şekle sahip olmasını isterken bacaklarının tamamında bu operasyonu talep edebilirler. Ancak doktorlar diyet ve egzersizlerin yeterli olmadığını gördüklerinde bu yollara başvurduklarından yalnızca belirli bölgelerde bu işlemin yapılmasına karar verebilirler. Ancak tüm bacakta bu işlemin yapılması uygun bir görüntünün ortaya çıkması için de önemlidir.

Bacak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacağın belirli bölgelerinde açılan küçük kesiler ile birlikte içerideki yağlar çekilmektedir. Bu işlemlerde uzmanlar bayanların lokal anestezi ile ameliyatı geçirmelerini talep ederler. Ancak bazı bayanlar bu durumdan hoşnut kalmayacağı için genel anestezi talebinde de bulunabilirler. Her iki seçenek için de rahat bir ameliyat süreci geçirilecektir. Genel olarak 1-2 saat arasında değişen sürelerde ameliyat tamamlanmaktadır. Bayanlarda bacak inceltme estetiği yapılırken karın bölgesinden yapılan yağ aldırma işlemine göre daha az vakit harcanır. Bunda bacaklarda biriken yağların çok daha az miktarda olması önemlidir. Buna ek olarak basen bölgelerinde de çok fazla yağ bulunan bayanların iki işlem için de talebinin olması gereklidir. Aksi halde oldukça şekilsiz bir vücutları olacaktır.

Bacak İnceltme Ameliyatı Sonrası

Bayanlar bacak inceltme estetiği sonrasında çok büyük ağrılar ya da sızılar hissetmez. Doktorlar bacaklarının üzerinde yapılan bu işlem sonrasında özel korseler ya da varis çorapları önerecektir. Bu ürünler bacakların daha sıkı durmasını sağlarken iyileşme sürecini daha kısa sürelere indirgeyebilir. Bunun yanı sıra bacakların belirli alanlarında morarmalar ya da hissizlik problemleri olacaktır ancak bunlar son derece doğaldır. Ameliyattan kısa süre sonrasında bu etkiler yavaşça yok olurlar. Bayanlar da yaklaşık 3-4 gün sonrasında işlerine dönebilirler. Ancak sürekli olarak ayakta kalan kişilerin dönüş sürelerinin biraz daha uzaması sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için oldukça önemlidir.

Bacak İnceltme Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Bayanlar bacak inceltme estetiği yaptırmak için hastanelere ya da sağlık merkezlerine başvurduklarında çok yüksek fiyatlar ile karşılaşmazlar. Genel olarak 2000 TL seviyesinde bir fiyat verilerek bu operasyonlar tamamlanabilir. Ancak diğer ameliyatlarda da olduğu gibi bu operasyon için herhangi bir üst limit yer almamaktadır. Sağlık sigortasının bu ameliyatı karşılaması için diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi sağlığı ciddi biçimde tehdit eden durumların olması gerekir. Ancak bu durumların bulunmayışı ile birlikte sigorta operasyonu nerede yaptırırsanız yaptırın karşılamayacaktır. Operasyonun basit olması fiyatının uygun düzeyde kalmasını sağlarken çok uzun süre hastane içerisinde kalınmasına da gerek olmadığından genel masraflar düşecektir. Böylece oldukça uygun fiyatlar ile bu tarz estetik operasyonla gerçekleştirilebilecektir.

Yorumlar
Ayten sevindik 06 Eylül 2017 - 14:38:58 Bacak inceltme estetiği nasıl yaptırabilirim? Sonrasında bir zararı olur mu? cevapla
Niyet Duru 05 Temmuz 2018 - 16:29:53 Bacaklardaki kalınlaşmanın sebebi her zaman fazla yağ birikimi midir? Estetik işlemlerde anladığım kadarıyla sanırım yağ alma operasyonları gibi. Bir de merak ettiğim yağlanmadan kaynaklanan durumlar neden spor ve diyetle ortadan kalkmaz. Hakikaten kişinin bunu tam olarak yerine getirememsinden mi yoksa hakikaten işe yaramadığı durumlarda olur mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: