Zayıflama 12 Temmuz 2021 - 08:53:21

Bacak İnceltici Krem Nasıl Yapılır? Tarifi, İçeriği ve Yapımı

Bacak İnceltici Krem Nasıl Yapılır? Tarifi, İçeriği ve Yapımı

Bacak inceltici krem, bacak bölgesindeki fazlalıkların giderilmesi için basit malzemeler ile evde yapılan kremdir.

Bacak İnceltmek İçin Ne Yapmalı?

Bacakların incelmesi için yaşam tarzına özen göstermek gerekir. Tüketilen besinlerin kalitesine dikkat etmek, düzenli uyumak ve hareketli olmak önemlidir. Sağlıklı bir şekilde beslenmek ve hareket etmek kilo vermeyi sağlar. Fakat bölgesel olarak zayıflamak için ise egzersizlerden yardım alınabilir. Güzel ve ince bacaklara sahip olmak için emek vermek önemlidir. İstikrarlı bir şekilde haftanın belirli günleri spora gitmek bacakların incelmesini sağlar. Aynı zamanda bacak inceltici kremler de oldukça faydalıdır.

Spor Yapmak Bacakları İnceltir mi?

Her hafta üşenmeden spor yapmak güzel bir vücuda sahip olmanın şartıdır. Bacakların incelmesi için çeşitli spor türleri yapılabilir. Bunlardan en önemlisi yüzmedir. Yüzme bacaklardaki kasların etkili bir biçimde çalışmasına yardım eder ve bacakları kısa bir sürede inceltir. Haftada 3 gün yüzmek faydalı sonuçlar getirir. Yüzme dışında tempolu yürüyüş ve uzun süreli yavaş koşular etkilidir. Ayrıca pilates ve bölgesel egzersizler de yapılabilir.

Bacak İnceltici Krem Nasıl Yapılır?

Bacakları sıkılaştırmak için evde losyon hazırlanabilir. Bacak bakımı ihmal edildiği zaman cilt güzel görünmemektedir. En özel bölgelerden biri olan bacaklar düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyar. Bacakların güzel görünmesi ve rahat bir şekilde kısa elbiseler giymek için bakım yapılmalıdır. Bakım illaki pahalı kremler ile yapılmak zorunda olmadığı için ev koşullarında son derece etkili kremler hazırlanabilir.

Bacak İnceltici Krem Tarifi Nedir?

Doğal yöntemlerle bacakların incelmesi için hazırlanacak olan kremin malzemeleri yarım şişe bebek yağı, on tane aspirin ve üç tane limondur. İlk olarak limonlar sıkılır ve sıkılan limonların suyu cam bir kavanozun içine alınır. Sonrasında ise limon suyunun içine aspirin ilave edilir ve eriyene kadar beklenir. Aspirinlerin erimesi ile karışımın içerisine bebek yağı eklenir ve karıştırılır. Hazır hale getirilen karışım haftada 1 gün bacaklara masaj yaparak uygulanmalıdır. Karışım masaj yapıldıktan sonra otuz dakika bekletilmelidir. Süre dolduktan sonra ılık su ile durulama yapılır.

Bacak İnceltici Tarifler Nelerdir?

Bacakların sıkı hale gelmesi için gerekli olan malzemeler 1 yemek kaşığı kekik yağı, 1 yemek kaşığı melisa yağı, 1 yemek kaşığı susam yağı ve vücut losyonudur. Hazırlanması için yağların hepsi birbirine karıştırılır. Sonrasında kişi istediği oranda vücut losyonunu karışıma ilave edebilir. Hazırlanan kremle bacaklara masaj yapılarak krem iyice yedirilir. Bacaklara uygulanan kremin durulanmasına gerek olmadığı için bacaklarda kalabilir. Kişi çok rahatsız olursa 2 saat sonrasında ılık su yardımı ile durulama işlemi yapabilir. Kremin haftada 1 defa uygulanması yeterlidir. Etkisini ise 2 ay içerisinde göstermektedir. Bacak inceltici krem uygulamasının yanında egzersiz yapılması, düzenli bakım yapılması gerekir. Ayrıca bacaktaki yağların erimesi için bitki çaylarından yardım alındığı gibi doğal yağlar ile bacağa masaj yapılabilmektedir.

  • bacak inceltici krem
  • bacak inceltici krem tarifi
  • bacak inceltici krem nasıl yapılır
  • bacakları sıkılaştırmak
  • bacakların incelmesi
Yorumlar
Yelda Sessiz Bacak inceltici krem yapımı kolay mı? Tarifi nasıl? Bacaklarımın doğal yollarla incelmesini istiyorum. Vakit bulamadığım için çok fazla spor yapamıyorum. Evde uygulayabileceğim yöntemler var mı? Kremler işe yarar mı? cevapla
yorum yaz
Hipnoz Nedir? Nasıl Yapılır? Hipnozdan Kurtulma Yolları Nelerdir?