Biberiye suyu ile zayıflama ve zayıflayanlar
Zayıflama

Biberiye Suyu ile Zayıflama ve Zayıflayanlar

24 Kasım 2018 - 23:33:47

Biberiye suyu; kuş dili otu olarak da bilinen biberiye bitkisiyle hazırlanan sindirime, bronşit ve astım gibi pek çok hastalığa iyi gelen karışım suyudur.

Biberiye Suyu Nedir? Ne İşe Yarar?

Kuş dili otuyla hazırlanan karışım suyuna biberiye suyu denir. Vücudun her noktası için düzenleyici etkiye sahiptir. Kabızlık sorunu olanlar için de hazımsızlığı giderici özelliktedir. Sinir hastaları için siniri yatıştırıcı özelliği vardır. Uykusuzluk problemi yaşayanların düzenli uyuyabilmelerine yardımcı olur. Akciğer hastalıkları, öksürük, bronşit gibi kronikleşmiş rahatsızlıkların tedavisinde iyileştirici etkisi vardır. Çok sancılı böbrek taşı hastalığı bulunanlar için mesane ve böbrek kumlarını dökmeye yardımcı olur.

Biberiye Suyu Zayıflatır mı? Faydaları Nelerdir?

Zayıflamak için detoks kaynağı arayanların başvuracağı en etkili kaynaklardan biri biberiye suyudur. Fazla kilolarından şikayetçi olanların kabızlık gibi sindirim problemlerini ortadan kaldırarak metabolizmalarının hızlı çalışmasına yardımcı olur. Biberiye suyu faydaları şunlardır;

  • Beyin sağlığı için doğal bir ilaç olarak bilinmektedir.
  • Uzun yıllardır migren tedavisinde kullanılmaktadır.
  • Sinirleri yatıştırarak uykusuzluğa iyi gelir.
  • Kadınlarda adet söktürücü özelliğe sahiptir.
  • Kişinin gün içerisinde daha dinç ve enerjik olmasına yardımcı olur.
  • Tansiyonu dengeler ve düzenler.
  • Bağırsakların daha iyi çalışmasına yardımcı olur.
  • Fazla kilo problemi olanların sağlıklı bir şekilde zayıflamalarını sağlar.
  • Hastalıklara karşı vücut direncini artırarak bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Biberiye Suyu Nasıl Yapılır?

Biberiye suyunun hazırlanışı kuru biberiye ve taze biberiye kullanma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Eğer kuru biberiye kullanılacaksa bir büyük fincan su için 2 çay kaşığı biberiye; taze biberiye kullanılacaksa 1 büyük fincan su için 1 çay kaşığı biberiye ölçüsü uygun olacaktır. Suyun koyuluğunu artırmak için bir tutam biberiye daha ekleyebilirsiniz. Miktarı azalttığınızda suyun koyuluğu da azalmış olacaktır. Kaynama noktasına gelen suyu, biberiyeyi koyduğunuz bardağa boşaltın. Sonrasında 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Bu suyu kullanan kimi kullanıcılar, su demli olduğunda acılığından şikayet etmektedir. Böyle bir durumda suyunuzu balla tatlandırabilirsiniz. Bunun haricinde birkaç damla limon ya da farklı lezzetler keşfetmek için tarçın da tercih edebilirsiniz. Biberiye suyunun günlük tavsiye edilen tüketim miktarı, her yemekten sonra birer fincandır.

Biberiye Suyu ile Zayıflayanların Yorumları

Fazla kilolar herkesin korkulu rüyasıdır. Aşırı kilolarından sağlıklı bir şekilde kurtulmak isteyenlerin denedikleri en popüler yöntemlerden birisi de kuş dili otu suyudur. Bu yöntemle zayıflayanların yorumlarına baktığımızda, düzenli kullanım sayesinde şikayetçi oldukları fazla kilolarından kurtuldukları görülmektedir. İlaç kullananların kuş dili otu suyunu doktor kontrolü altında kullanmaları tavsiye edilmektedir. Yemeklerin ardından tüketilen karışım suyu hem bir sonraki öğün için tokluk hissini artırıyor hem de bağırsakların daha hızlı çalışmasına yardımcı olarak vücuttaki ödemin kolaylıkla atılmasını sağlıyor. Biberiye suyu ile zayıflayanlar bu süreçlerini spor ve diyetle destekleyerek ideal kilolarına kolaylıkla ulaştıklarını söylemektedir.

Yorumlar
Elif Eker 25 Kasım 2018 - 00:56:31 Biberiye suyu zayıflamak için nasıl kullanılır diye tarifini öğrenmek istiyordum. Çok duydum bu şekilde zayıflayan insan olduğunu. Daha önce bazı yöntemler denedim ama çok fazla etki görmedim. Şimdi bunu da denemek istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: