Bikini bölgesi kararması nasıl önlenir?
Yaşam

Bikini Bölgesi Kararması Nasıl Önlenir?

04 Ağustos 2018 - 11:15:53

Bayanlarda bikini bölgesinde farklı sebeplerden dolayı kararmalar yaşanabilirken bu durumun ortadan kalkması için bitkisel yöntemler tercih edilebilmektedir.

Bikini Bölgesi Kararması Neden Olur?

İnsanların cildi son derece hassas bir yapıya sahip olduğundan dış etmenlerden çok kısa bir süre içerisinde etkilenebiliyor. Bazı durumlarda cildin belirli kısımlarında sertleşmeler yaşanırken bazı durumlarda da renk değişimleri kendisini gösteriyor. Bayanların bikini bölgelerinde de farklı sebeplerden dolayı kararmalar yaşanırken bunun ilk sebebi olarak ağda gösteriliyor. Bu bölgenin çok sık bir biçimde ağda yapılması sonrasında ciddi kararma problemleri ile karşı karşıya kalmak mümkün oluyor. Bunun yanı sıra yanlış iç çamaşırı tercih etmek de bayanlarda bikini bölgesinde kararma sorununu ortaya çıkarıyor. Bunun akabinde bölgenin aşırı terlemesi devam ederse bu durumda da kararma durumu ile karşı karşıya kalmak mümkün oluyor. Birçok rahatsızlıkta olduğu gibi genetik etmenler de bu durumda kişilerin olumsuz durumlarında rol oynayabiliyor.

Bikini Bölgesi Kararması Nasıl Engellenir?

Bikini bölgesinde yaşanan kararmaların önlenebilmesi için ilk olarak kişilerin buna sebep olan etmenlerden uzaklaşması gerekiyor. Kararmaya sebep olabilecek olan durumlardan kurtulan kişiler bunun sonrasında kararmayı ortadan kaldırmak için çalışmalara başlıyor. Bu çalışmalarında ilaç tedavisi seçenekler arasında yer alıyor olsa da genel olarak bayanlar doğal yollar ile bu sorunu aşıyorlar. Yapısı itibariyle doğal temizleyiciler sınıfında yer alan ürünler, bu bölgedeki kararmanın ortadan kalkmasını ve bayanların çok daha düzgün bir cilde kavuşmasını sağlıyor.

Limon Suyu Bikini Bölgesi Kararmasına İyi Gelir mi?

Limon, cilt için muhteşem ürünler arasında gösterilir. Bu etkili özelliğini içerisinde yer alan C vitamini ve asidik özelliği sebebiyle kazanmaktadır. Asidik yapıda oluşu cilt için muhteşem bir beyazlatıcı olmasına sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra C vitaminleri cildi besler ve ölü hücrelerin ciltten uzaklaşmasını sağlar. Yarım limonun suyunu bir kaba sıkan bayanlar, sonrasında bir pamuk yardımıyla bu limon suyunu bikini bölgelerine birkaç dakika uygulayarak bölgenin rahatlıkla beyazlamasını sağlayabileceklerdir.

Karbonat Kullanımı Bikini Bölgesi Kararmasına İyi Gelir mi?

İnsanlar arasında bir diğer doğal temizleyici olarak karbonat kullanılmaktadır. Karbonat sayesinde ölü hücreler vücuttan atılırken bunun yanında cildin daha açık bir renge gelmesi sağlanmaktadır. Ayrıca karbonat bikini bölgesinin tekrar terlemeye başlamasını da engelleyebildiğinden son derece etkili bir yöntem olacaktır. Su ve karbonatı bir araya getiren kişiler, suyun 1/3'ü kadar karbonat kullanmak zorundadır. Macun kıvamında bir karışım elde edildikten sonra bu karışım bölgeye özenle sürülerek 10 dakika kadar beklenmesi gerekmektedir. Bunun sonunda kişiler ılık su ile bölgeyi temizleyebilirler. Bu uygulamanın birkaç defa yapılmasının ardından bölgede yaşanan kararma sorunu ortadan kalkacaktır. Ancak çok hassas bir cilde sahip olanların bu yöntemi kullanması sakıncalı olabilir. Bikini bölgesinde kararma problemi yaşayan bayanlar, ilaç tedavisini düşünmeden önce rahatlıkla doğal yöntemleri kullanarak bu sorunlarından kendilerini kurtarabilirler.

Yorumlar
Tülin Kalan 04 Ağustos 2018 - 11:25:53 Bikini bölgesi kararması için ne yapmalı? Beyazlatıcı krem sürmek etkili olur mu? Süt kullanmak çözüm olur mu? İlaç ve kremlerden ziyade doğal bitkisel yöntemleri denemek istiyorum. Hangi yöntemleri uygulayabilirim?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: