Yaşam 24 Kasım 2021 - 03:42:26

Biseksüel Nedir, Ne Demek? Biseksüel Erkek ve Kadın Nasıl Anlaşılır?

Biseksüel Nedir, Ne Demek? Biseksüel Erkek ve Kadın Nasıl Anlaşılır?

Biseksüel tanımıyla ilgili olarak ülkemizde cinsel yargılar oldukça katı olabildiğinden insanlar birçok evrensel tabir hakkında bilgi sahibi olamamaktadır. Biseksüellik konusuyla ilgili cinsel tercihler ve tanımlarla birlikte kimlere biseksüel denir bu yazıda bunları ele alacağız...

Biseksüel Nedir, Ne Demek?

Cinsel açıdan insanlar eğer yalnızca karşı cinsten etkileniyorlarsa bu kişiler heteroseksüel olarak isimlendirilmektedir. Dünya genelinde en yüksek oran heteroseksüel kişileridir. Buna ek olarak yalnızca kendi cinsine karşı cinsel bir ilgi duyan kişiler de homoseksüel olarak adlandırılmaktadır. Bu durum hem bayanlardan hem de erkeklerde gerçekleşebilmektedir. Eğer bir kişi cinsel açıdan hem erkeklere hem de bayanlara ilgi duyuyorsa bu kişiler de bu şekilde adlandırılmaktadır.

Biseksüel Nasıl Olur? Kime Denir?

İnsanlar biseksüel nedir sorusunun yanıtını aldıktan sonra insanlarda bu durumun nasıl oluştuğu konusunda da araştırmalara başlarlar. Kişilerin cinsel yönden seçimlerinin oluşmasında 3 farklı etmen yer alır. Bu etmenlerin ilki doğuştan gelen hormon yapısıdır. Eğer kişilerin vücudundaki cinsel hormonlar normale göre farklı bir biçimde varoluşmuşsa bu durum farklı cinsel yönelimlere sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra kişilerin aile yapısı da cinsel yönelimlerinde etkili olur.

Aile fertlerinde gördükleri cinsel bir yönelim ya da kendilerini baskılamaları sebebiyle karşıt görüş isteği kişilerin farklı cinsel yönelimleri tercih etmesine sebep olabilecektir. Bunun yanı sıra bilinçli seçim olarak kişiler cinsel yönelimlerini belirlemektedir. Bu bilinçli seçimlere en önemli örnek feminizm savunucu olan siyasetçilerdir.

Biseksüel, her iki cinse karşı da cinsel arzu duyabilen kişilerin cinsel kimliği olarak tanımlanmaktadır.

Biseksüellik Doğuştan Mı Gelir?

Biseksüellik doğuştan olabileceği gibi farklı nedenlerden de kaynaklanabilir. Bu kişiler, siyasi kimlikleri sebebiyle homoseksüel olmak zorunluluğu içerisinde olurlar ve bu sebeple cinsel yönelimleri bu şekilde gerçekleşir. Bu sebeplerden herhangi biri kişilerin bu şekilde olmasına sebep olabilir. Genel olarak kişilerin bu şekilde tanımlanması için her iki cinsiyete karşı aynı düzeyde cinsel istek hissetmesine gerek yoktur. Farklı miktarlarda olması, ancak belirli bir düzeye sahip olması da kişilerin kendilerini bu şekilde tanımlaması için yeterli olacaktır.

Biseksüel Erkek ve Kadın Nasıl Anlaşılır?

İnsanların yaptıkları cinsel seçimlerin sebebi olarak hormonal etmenler ortaya çıkarsa bu durum kişilerin dışarıdan da cinsel yönelimleri fark etmesine sebep olabilmektedir. Bayanlarda, normal şartlarda erkeklerde daha fazla bulunan testosteron hormonunun yüksek oranda salgılanması cinsel olarak da bayanlara ilgi duymaya sebep olur. Bu kişilerde erkek vücudu özellikleri olan kıllanma ya da kalın ses görülebilmektedir. Ancak bu belirtiler bayanların cinsel eğilimi hakkında tam olarak bir bilgi de vermemektedir. Biseksüel nasıl anlaşılır sorusu için test gibi belirtilen yöntemlerle belirlenmektedir. Benzer bir durum erkekler için de geçerlidir.

Östrojen hormonu salgısı fazla olan erkeklerde ince ses ya da kadınsal davranışlar görülebilir. Bu durumlar eğer cinsel eğilim hormonların etkisi ile ortaya çıkıyorsa görülmektedir. Ancak kendi seçimlerini bu yönde yapan kişilerin dışarıdan fark edilebilmesi oldukça zordur. Bu sebeple biseksüel test olarak adlandırılan test ile sonuca gidilebilir. Kişilere üç farklı tarzda erotik filmler izletilirken bu filmlere karşı vücudun verdiği hormonal tepkiler ölçülmektedir. Bu sayede cinsel eğilim konusunda kesin fikirler alınabilir.

  • biseksüel
  • biseksüel nedir
  • biseksüel ne demek
  • biseksüel nasıl anlaşılır
Yorumlar
Tülay Öcal Biseksüel ne demek? Birisinin bu şekilde olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Biseksüel erkek nasıl anlaşılır? Bu şekilde olmaktan kurtulmak mümkün mü? Bu durum kendiliğinden olan birşey mi yoksa kişi isterse olabilir mi? cevapla
Çağla Arman Biseksüel kısaca ne demek oluyor? Bu terimi çok fazla duydum ama tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum. Bu insanların tercihi olan bir konu mu yoksa hormonal bir durum mu acaba? Kişinin kendi cinsine olan ilgisi olarak tanımlamak doğru olur mu? cevapla
Ahmet Hayatta tek bir başarı vardır o da istediğin gibi yaşamaktır. cevapla
Emel Üçüncü Herkesin cinsel tercihine saygı duyuyorum ama doğanın da bir kanunu var diye düşünüyorum. Son yıllarda bu kadar cinsel tanımlamanın artması bana hiç normal gelmiyor. cevapla
yorum yaz
Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Ameliyat Sonrası Süreçte Yaşananlar