Bitki çayı demliği nasıl kullanılır?
Yaşam

Bitki Çayı Demliği Nasıl Kullanılır?

22 Eylül 2018 - 22:49:54

Bitki çayı demliği; cam, çelik ya da porselen olarak çeşitleri bulunan, çayın daha güzel ve lezzetli olmasını sağlayan kaplardır.

Bitki Çayı Demliğinin Çeşitleri Nelerdir?

Bitki çayı demliğinin yapısı oldukça önemlidir. Bu demliklerin genel olarak porselen olması önerilmektedir. Özellikle kaliteli porselenlerin tercih edilmesi gerektiği belirtilmektedir. Bazı bitki çaylarının içerikleri çabuk uçan maddelerden meydana gelmektedir. Bu tarz çayları demlerken porselen demliklerin kullanılması daha uygun olmaktadır. Cam demlik modelleri daha çok meyve çayları ve ıhlamur, melisa ve yeşil çay gibi bitki çaylarında tercih edilir. Çelik demlikle kolay temizlenebilir özelliği sayesinde tercih edilmektedir. Bunları da bitki çaylarını demlerken kullanabilirsiniz. Lezzet açısından da bu demlikle tercih edilmektedir. Genel olarak bu demlikler pratik bir kullanıma sahip oldukları için her biri günlük hayata uyumlu olarak geliştirilmiştir.

Bitki Çayı Demliği Nasıl Takılır? Nasıl Kullanılır

Bitki çayı demliklerinin hemen hemen hepsi çok pratik bir kullanıma sahiptir. Bu demlikler sayesinde hem iş yerinizde, hem evinizde kolaylıkla çayınızı demleyebilir ve içebilirsiniz. Aynı zamanda bayat değil taze bir şekilde çaylarınızı içebilirsiniz. Dışarıda olduğunuzda bayat bitki çayı içmek gibi durumlar meydana gelmez. Bu demlikler genelce cam şeklinde satılırlar. Yani insan sağlığına zararı yoktur. Ayrıca bu demlikler birçok bitki çayının kolay bir şekilde yapılmasını sağlar. Sallama çaylara gerek kalmaksızın tomurcuk ve bitki çaylarını taze taze tüketebilirsiniz. Bitki çayı demliklerinde çay demlemek için öncelikle dış kapağını çıkartın ve içerisine sıcak su koyun. Suyun içerisine içmek istediğiniz bitkiyi koyun ve kapağı kapatın. Çayın yaklaşık olarak 4-5 dakika demlenmesini bekleyiniz. Bu süre sonrasında yukarıdaki süzgeç kapağını aşağıya doğru itin ve bitkinin dibe kadar inmesini sağlayın. Sonrasında bardağınıza koyarak afiyetle içebilirsiniz.

Bitki Çayı Demliği Nerede Satılır? Fiyatları Ne Kadar?

Pratik kullanımı sayesinde günümüzde pek çok insan tarafından kullanılan bitki çayı demlikleri birçok yerde satılmaktadır. İnternet üzerinden satın alabileceğiniz gibi aynı zamanda dışarıda birçok mağazada da bulabilirsiniz. Fiyatları markasına ve kalitesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sizler bütçenize en uygun olanı alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu demlikler sayesinde dilediğiniz zaman taze olarak bitki çayınızı içebilirsiniz.

Bitki Çayı Demliklerinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Son günlerde herkesin beğenerek kullandığı bitki çayı demliği faydaları çokça merak edilmektedir. Öncelikle bu demlikle plastik olmadığı için kanserojen bir madde içermemektedir. Bu nedenle insan vücudu için oldukça sağlıklıdır. Taze bir şekilde çay içmenizi sağladığı için hem bedeninize iyi gelir hem de daha olumlu etkiler görmenizi sağlar. Kolay kullanımı sayesinde gün içerisinde birçok yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bitki çayı demliği zararları olarak herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Burada önemli olan kaliteli demlikler almanızdır. Kaliteli bir demlik aldığınız herhangi bir yan etki görülmemektedir.

Bitki Çayları Nasıl İçilmelidir?

Bitki çaylarından tam etki görebilmek için iyice demlenmiş olduğundan emin olduğunuz zaman içiniz. Tam demlenmediğinden hem tadı hem de etkisi istediğiniz gibi olmayabilir. Bunun yanı sıra bitki çayı demliği çay demlemenize taze çay içmenizi sağlayacaktır. Ayrıca çayınız cam içerisinde sıcak kalacaktır. Son olarak bitki çaylarını aç ya da tok içmeniz tamamen kullanım amacınıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bitki çayları birçok hastalıkta tedavi edici özellikler taşımaktadır. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığı gibi durumlar yaşadığınızda bitki çayı demliği ile iş yerinizde ya da okulda taze olarak çay içebilirsiniz. Böylece daha kolay iyileşebilirsiniz.

Yorumlar
Yağmur Öz 22 Eylül 2018 - 22:59:54 Bitki çayı demliği porselen olarak daha çok hoşuma gidiyor. Ama dışarıda kullanmak için resimdekilerden taşıyorum. Özellikle işyerindeyken ıhlamur gibi bitki çaylarını demlerken daha iyi oluyor. Sallama çaylardan çok daha iyi oluyor tadı.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: