Yaşam 13 Ağustos 2021 - 19:30:05

Çay Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Çay Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Çay maskesi; ciltte ölü hücrelerin temizlenmesini sağlarken aynı zamanda gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini de sıkılaşmasını sağlayan doğal bir peelingtir.

Çay Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Cildimiz oldukça narindir ve her türlü etkene bağlı olarak tepki gösterebilmektedir. Yanlış cilt bakımı, aşırı makyaj yapmak ya da yaşın ilerlemesine bağlı olarak hücre yenilenmesi azalarak ciltte sivilce ve siyah nokta oluşumu yanı sıra kırışıklık meydana gelebilmektedir. Çay maskesi gibi doğal peeling etkili karışımlar cildin yenilenmesine ve tazelenmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle cilt problemi olanlar ve gözenekleri geniş olan kişiler çay maskesi ile arındırıcı bir etki meydana getirebilirler.

Çay maskesi ise cildin yenilenmesini ve arınmasını sağlayabilirsiniz. Cilt üzerinde ölü derinin temizlenmesini sağlayan bu doğal maske aynı zamanda gözeneklerin arınmasını da desteklemektedir. Gözenekler cilt hava alamadığı zaman genişler. Bunun sonucunda içi kir dolar ve bu da siyah nokta, sivilce gibi problemlerin oluşmasına sebebiyet verir. Bu durumun önlenmesi için uzmanlar haftada 1-2 defa peeling yapılmasını önermektedir. Çayın içerisinde yer alan B2, E ve C vitaminleri sayesinde etkili bir peeling maskesi olarak bilinmektedir. Bu maske ile cilt üzerinde yer alan akne, sivilce ve siyah noktalar temizlenir. Böylece pürüzsüz, sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Çay Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde kolayca hazırlanabilen çay maskesi tarifi ile cildinizin arınmasını sağlayabilirsiniz. Bu doğal cilt maskesi için gerekli olan malzemeler; 1 yemek kaşığı siyah çay, 1 bardağın çeyreği kadar sıcak su, 1 yemek kaşığı miktarında organik bal ve 1 çay kaşığı kadar taze limon suyu gereklidir. Maskeyi hazırlamak için öncelikle suyun içerisinde çayı ekleyin ve demlenmesini bekleyiniz. Saha sonra süzünüz ve çay tanelerini ayırınız. Üzerine ise bal ve limonu ekleyiniz. Hazırlamış olduğunuz bu doğal karışımı gözlere dikkat ederek cildinize dairesel hareketler ile uygulayınız. Yaklaşık olarak 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile hafif bir masaj yaparak temizleme işlemi gerçekleştiriniz.

Çay maskesi ile cilde güneşten gelen zararlı UV ışınlarının engellenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca cilt üzerinde meydana gelen güneş lekelerinin giderilmesini de sağlayabilirsiniz. Lekeleri gideren çay maskesi aynı zamanda gözeneklerin sıkılaşmasını da sağlamaktadır. Bu sayede pürüzsüz bir cilt yapısının oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Çay Maskesinin Cilde Etkileri Nelerdir?

Uykusuzluk ya da yorgunluk gibi nedenlere bağlı olarak cilt üzerinde karamalar ve lekeler meydana gelebilir. Çay maskesi ile cilt üzerinde oluşan bu kararmaların giderilmesi sağlanabilir. Siyah çayın içerisinde yer alan kafein maskesi cildin beyazlaması için de faydalı olmaktadır. Cildinizin kararan bölgeleri için poşet çayı bu bölgeler tutabilirsiniz. Bu şekilde hem arınma hem de ciltte yenilenme etkisi meydana gelecektir.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalı?

Cildimizin bizimle birlikte yaş alan bir yapıdır. Ona ne kadar iyi bakarsak o kadar genç ve sağlıklı görünürüz. Bu nedenle cildinize aşırı yüklenmeyiniz. Cildinize uygun ürünleri kullanınız ve kimyasal içerikli olanlardan uzak durunuz. Siyah Çay maskesi gibi doğal maskelerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bol su içmeye ve sağlıklı beslenmeye de özen gösteriniz.

  • çay maskesi
  • çay maskesinin cilde faydaları
  • çay maskesi nasıl yapılır
  • çay maskesi tarifi
  • çay maskesinin cilde etkileri
  • siyah çay maskesi
  • pürüzsüz bir cilt için
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Hamilelikte Sigara İçmek Zararlı mı? Bebeğe Zarar Verir Mi, Nasıl Etkiler?