Sağlık 29 Aralık 2020 - 14:36:40

Çiçek Açan Çay (Terapi Çayı) Nedir? Blooming Tea Kullananlar, Fiyatı, Faydaları ve Zararları

Çiçek Açan Çay (Terapi Çayı) Nedir? Blooming Tea Kullananlar, Fiyatı, Faydaları ve Zararları

Çiçek açan çay (terapi çayı) blooming tea hem tat hem de görünüş olarak bu zamana kadar bilinen tüm çaylardan farklı, içerisinde değişik bir aroma olan bir Çin çayıdır.

Çiçek Açan Çay Nedir?

Basit bir demleme sürecini ufak bir mucize ile sonlandıran terapi çayı blooming tea, narin tadı ve güzel aroması ile son zamanlarda oldukça dikkat çeken bir çaydır. Vücut için oldukça faydalı olan bu doğal içerikli çay demlendiği zamanda tomurcuk halinden çiçek haline döner. Çiçek açan çay yeşil çay yapraklarının portakal çiçeğinin etrafına elle dikilmesiyle elde edilir. Hem görüntüsü hem de tadı ile oldukça farklı olan bu çay Çin asıllıdır.

Blooming Tea Faydaları Nelerdir?

Terapi çayı olarak nitelendirilen çiçek açan çay vücut için oldukça faydalıdır. Tamamen doğal bir içerikten oluşan bu çayın yararlarını ve etkilerini şu şekilde belirtebilir:

  • İçerisinde bulunan doğal özler sayesinde baş ağrısının geçmesine yardımcı olur. Ağrıyı hafifçe dindirir ve kısa bir süre içerisinde tamamen ortadan kaldırır.
  • Genel olarak birçok kişide görülen uyku ve yorgunluk hali bu çay sayesinde ortadan kalkar. Gün boyunca daha zinde olmanıza yardımcı olur.
  • Tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur. Düşük ya da yüksek tansiyonu normal düzeylere getiririr
  • Metabolizma üzerinde düzenleyici etki meydana getirir. Metabolizmanın dengeli çalışmasına yardımcı olur.
  • Metabolizma üzerinde sağlamış olduğu düzenleyici etki sayesinde kilo alma durumunu dengeler ve kilo vermeye yardımcı olur.

Çiçek Açan Çay Ne İşe Yarar?

Vücut üzerinde sğalamış olduğu yenileyici etkiler sayesinde yaşlanmayı geciktirir. Vücutta fazla kiloya neden olan ve bağışıklığı olumsuz yönde etkileyen zararlı toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Mide suyu salgılanmasını dengeler ve düzenli bir hale getirir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine etki eder. Daha kuvvetli hale getirir. Virüslerin nedne olduğu hastalıklara karşı vücut direncini arttırır ve vücudu korur.

Blooming Tea Kullananlar ve Zararları

Blooming tea kullananlar tarafından yapılan kullanıcı yorumlarına göre ve yapılan birtakım araştırmalara göre bu doğal çayın herhangi bir yan etkisi yoktur. Eğer ileri dercede bir hastalığınız yoksa ve özel bir duruma sahip değilseniz bu terapi çayını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat hamile kadınların ve emziren annelerin bu çayı kullanmadan önce doktora danışması gerekmektedir. Ayrıca alerjiniz olan bitkiler varsa ürünü kullanmadan önce bilgi almanız gerekmektedir.

Çiçek Açan Çay Nasıl Kullanılır?

Adından anlaşılabildiği üzere tomurcuk halinde olan ve demlendiği zaman çiçek açan bu çayı hazırlamak için öncelikle bir miktar suyu kaynatınız. Demliğin ya da bardağın içerisine bu çayı direkt olarak atınız. Bir süre bekledikten sonra çayın çiçek açtığını ve tomurcuk halinin kaybolduğunu görebilirsiniz. Açılan bu yapraklar içerisinde adeta bir çiçek çıkmaktadır. Yapraklar tamamen açıldıktan sonra çay demlenmiş olur. sonrasında çayınızı afiyetle içebilirsiniz. Terapi çayı demlenirken izlemek sizlere ayrı bir zevk verecektir.

Fiyatı, Sipariş ve Satın Alma Bilgileri

Çiçek açan çay fiyatı resmi satış sitelerinde belirtilmektedir. Blooming tea fiyat olarak uygun ve kampanyalıdır. Kolayca sipariş verip satın alabileceğiniz terapi çayı ile kendinizi hem daha özel hem de daha enerjik hissedebilirsiniz. Çaydan tam etki görmek ve yan etki görmemek için mutlaka orjinal ürün siparişi verinizi. Orjinal olmayan ürünler herhangi bir olumlu etki göstermezken sağlığınız için de tehdit edici olabilir.

  • çiçek açan çay
  • terapi çayı
  • blooming tea
  • çiçek açan çay fiyatı
  • blooming tea kullananlar
Yorumlar
Asuman yıldız Çiçek açan çay faydaları oldukça fazla gördüğüm kadarıyla. Asıl güzel olan tarafı ise demlenirken açılması:) Ben aldım bu çaydan hem tadı çok güzel hem de demlenirken izlemesi. Cam birşeyin içerisinde demlerseniz çok zevkli oluyor:) cevapla
Nilgün Tunalı suda çiçek açan çay zayıflatır mı? suda çiçek bitki çayını kullanarak 1 ayda ortalama olarak kaç kilo verebilirim? Bir de kullananlar zararları ve yan etkisi konusunda bir sorun yaşadılar mı? Yan etki yapmasından çok korkuyorum bana yardımcı olur musunuz? kullanmalı mıyım? cevapla
Sema Yeşilbaş çiçek açan çin çayı blossom tea kullanan arkadaşlar siz nerden satın aldınız? ben aktar eczane sormadık yer bırakmadım ama hiçbir yerde bulamadım. Hep farklı farklı şeyleri önerdiler ben de inatla çiçek açan terapi çayı istedim ama bir türlü buladım ben bu çayı nerede bulabilirim? cevapla
Tuğba Çiftçi suda çiçek açan bitki çayı ile zayıflayan var mı arkadaşlar? ben bu çayı ilk defa gördüm biraz inceledim çok ilginç geldi bana. Özellikle suda çiçek açması ilk defa duyduğum bir şey :) içmek çok keyifli ve eğlenceli olabilir diye düşünüyorum. Denemek isterim ama nereden satın alabilirim cevapla
yorum yaz
Bebeklerde Rezene Çayı Faydaları Nelerdir? Uyku Yapar mı?