Sağlık

Ciğerlerin Temizlenmesi İçin Ne Yapmalı?

29 Ağustos 2017 - 23:50:30
Ciğerlerin temizlenmesi için ne yapmalı?

Ciğerler farklı nedenlere bağlı olarak kirlenir ve bu da solunum güçlüğüne yol açar. Akciğer temizlemek için geliştirilmiş birtakım yöntemler bulunmaktadır.

Akciğer Kirlenmesi Neden Olur?

Solunum sisteminin bir parçası olan akciğerler, oksijeni vücuda dağıtmak için hava içerirler. Çevrede hava içerdiği için çeşitli toksinler, hava kirliliği, toz, çeşitli mikroorganizmalar, alerjenler ve özellikle sigara dumanı (hem aktif hem pasif sigara içiciliği) bulaştırılır. Tüm bu toksinleri soluduğunuzda ciğerleriniz yaralı ve solunum sistemi zayıf bir hale gelir.

Akciğerlerin Temizlenmesi İçin Ne Yapılmalı?

Akciğerleri temizlemek genel vücut sağlığına birçok avantaj getirir. Kanser riskini azaltmak, akciğer kapasitesini artırmak, enfeksiyonu atmak ve sağlıklı bir solunum yollarına sahip olmak bunlardan bazılarıdır. Hemen hemen tüm yemeğe uyan keklik, bazı tehlikeli bakterilerin gelişimini önlemenin lezzetli ve kolay bir yoludur. Kurumuş ya da taze tüketirseniz bu faydayı da elde edebilirsiniz, hatta kekinizi içeceğinize bırakabilirsiniz. Eğer düzenli olarak tüketilirse, kekik yağı ve rosmarinik asit nefes almasını kolaylaştırır. Bunun yanı sıra lobelia akciğerlerin içine alkaloit adı verilen bir lobin kokusu alıyor. Bu alkaloid, mukus tabakasını daraltmak ve inceltmek için iyidir. Buna ek olarak, lobelin kokusu akciğer kaslarını rahatlatır ve hava akışını geliştirir. Bu nedenle lobeli genellikle öksürük ilaçlarına katılır. Akciğerlerinizi daraltarak rahatlatmak için lobelinin kokusunu alabilir ve sağlığınızı daha hızlı alabilirsiniz. 5-10 ıstakoz yaprağını her sabah ve akşam 10 dakika boyunca koklamak idealdir.

Ciğerleri Temizleyen Bitkiler Nelerdir?

Soğuk algınlığı ve öksürük ilaçlarında kullanılan en yaygın bileşen olarak bilinen okaliptus, balgam söktürücü özellikleriyle ön plana çıkıyor. Bu özellik ve cineol içeriği okaliptus öksürüğünü hafifletir, sinüs boşluğunu hafifletir ve daralma hissini ortadan kaldırır. Üstelik, içindeki antioksidanlar potansiyel enfeksiyonlarla mücadelede bağışıklık sistemine yardımcı olurlar. Yararlı olabilecek kadar sıcak bir suda birkaç damla okaliptus yağı damlatın ve buharını her gün on beş dakika nefes al.Mentol ve nane yağı kaslarınızı yumuşatır ve nefes yumuşatır. Sadece kasları rahatlatmakla kalmaz aynı zamanda antioksidan özellikleriyle vücuda toksinlerle mücadele etmeye yardımcı olur ve anti alerjik etkiye sahiptir. Mayolar kullanmanın en iyi yolu, her gün 3-5 nane yaprağı kırmaktır.

Rezene Çayı Balgam Söker mi?

Rezene çayı, balgam sökücü ve yumuşatıcı özellikleri ile bilinir. Bakterileri öldürür, öksürmeyi giderir ve mukusu temizler. İçeride, tüketildiğinde bronşu yumuşatan bir inülin madde var. Mukus (balgam) üzerinde çok etkili olduğundan, astım ve amfizem gibi solunumu ilgilendiren hastalıklarda endikasyonları yatıştırmak için kullanılır.

Akciğer Temizleme Detoksu Ne İşe Yarar?

Akciğer temizleme amaçları doğrultusunda hazırlanmış şu diyeti deneyebilirsiniz:

  • Temizlemenin verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için akciğerlerinizi temizlemeye karar verdiğiniz günden iki gün önce süt ürünlerini tüketmeyi bırakın.
  • Diyetin ilk günü farklı bir şey yapmak zorunda değilsiniz. Sadece yatmadan önce bir bardak bitki çayı için.
  • O sabah sabah kahvaltıdan önce iki bardak limonu bir bardak suya (yaklaşık 300 ml) sıkıştırın. En az 300 ml greyfurt suyu tüketin (ananas suyu yerine). Her ikisi de antioksidanlar içerir.
  • Dolaşımı hızlandırmak için kahvaltı ve öğle yemeği arasında 300 ml havuç suyu yedirin.
Akciğer Temizlemek İçin Ne Yapmalı?

Öğle yemeğinde potasyum bakımından zengin 400 ml meyve suyu için daha fazla temizlik. Bakterilerden ve potansiyel enfeksiyonlardan kurtulmak için, güne 400 ml yaban mersini içmeyi tamamlayın. Geri kalan toksinlerin terlemesine izin vermek için ishalin her günü yirmi dakika boyunca sıcak banyolar alın. Son olarak, bir kutu sıcak suya bir kaç damla okaliptus dökün. Kafanın arkasını havluyla örtün, vazo üzerine dayayın ve buharını çekin. Bu yöntemleri uygulayarak sigarayı bıraktıktan sonra akciğerlerin temizlenmesi sürecini hızlandırabilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde daha kısa bir süre içerisinde sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Yorumlar
Gizem Güler 26 Ağustos 2017 - 11:16:12 Akciğerlerin temizlenmesi için bitkisel yöntemler nelerdir? sigarayı yeni bıraktım ve ciğerlerimin temizlenmesi için bişeyler yapmak istiyorum...cevapla
Ayça Tatlı 13 Nisan 2018 - 18:14:20 Ciğerler nikotinden nasıl temizlenir? Niktoinin verdiği zararları temizlemek için ne yapmak gerekir? Balgamlı öksürüğüm var ve devamlı öksürüyorum. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Akciğer detoksu işe yarar mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: