Sağlık 19 Aralık 2020 - 09:51:42

Cildin Parlaması İçin Doğal Maskeler

Cildin Parlaması İçin Doğal Maskeler

Cildin parlaması ve sivilce lekelerinin giderilmesi, gözeneklerin sıkılaşması gibi etkilerin oluşması için doğal maske uygulamalarından faydalanmak kusursuz bir görünüm elde etmeye yardımcı olmaktadır.

Cildin Pürüzsüz ve Parlak Olması İçin Maske

Neme doymuş sağlıklı bir cilt oldukça canlı ve pürüzsüz gözükmektedir. Cildin parlaması ve pürüzsüz olması için ilk önce doğru bakımların uygulanması gerekmektedir. Kimyasal içerikli ve asitli cilt temizleyicilerden uzak durmalı, daha çok doğal etkili maskelerden ve bakım ürünlerinden yaralanmak gerekmektedir.

Cildin canlı gözükmesi için uygulanabilecek en etkili maskelerden biri papaya ve papatya maskesidir. Cildi ölü hücrelerden ve toksinlerden arındırmaya yardımcı olan bu maske 1 dilim papaya, 1 avuç dolusu papatya çiçeği ve su bardağının çeyreği kadar ılık su gerekmektedir. Hazırlamak için öncelikle suyu ısıtınız. Isınan suyun içerisine papatyaları koyun ve suyun soğumasını bekleyiniz. Daha sonra içerisine papaya koyarak blender yardımı ile bir macun oluşturunuz. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüzünüze sürünüz. Yüzünüzü kapatmak için bir havlu ya da örtü kullanın ve o şekilde 10 dakika bekleyiniz. Sonrasında yüzünüzü ılık su yıkayınız ve arındırınız. Bu maske ile cildinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Solgun Cilt İçin Doğal Maske Tarifi

Yulaf ezmesi maskesi cildin parlaması ve solgunluğunun giderilmesi için oldukça faydalı ve etkilidir. Yulaf başlı başına vücut için çok faydalı bir besindir. Yulaf ezmesi maskesi ise sadece cilt için değil aynı zamanda saç için de faydalıdır. Solgun cilt için hazırlayacağınız maske malzemeleri su, yulaf, bal ve buzdan oluşmaktadır. Yarım su bardağı suyu, 3 çorba kaşığı yulaf ezmesi tozunu, 1 çay kaşığı balı blenderdan geçiriniz. Ortaya çıkan karışımı bir sünger ya da fırça yardımı ile yüzünüze sürünüz. Yaklaşık olarak 10 dakika bekletiniz ve ardından ılık su ile yıkayınız. Yıkama sonrasında gözeneklerin kapanması için buz küpünü yüzünüzde gezdiriniz. Bu maske ile cildin parlamasını sağlayabilir ve sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yüzü Canlandıran Yöntemler Nelerdir?

Taze ve parlak bir cilde sahip olmak için cilt tipinize uygun maske bakımları yapmalısınız. Eğer cildiniz kuru ise nemlendirici etkisi olan maskeleri uygulamanız gerekmektedir. Eğer ki karma ve yağlı bir cilde sahipseniz, yüzde aşırı yağlanma gözlemlenmemesi için sebum etkisi yüksek olan bakım yöntemlerini uygulamanız gerekmektedir.

Cildin canlanması için evde uygulayabileceğiniz doğal maskeler bulunmaktadır. Domates maskesi en kolay uygulamalardan biridir. Bu maske için ihtiyacınız olan tek şey 1 adet domatestir. Domatesi pişirip, eziniz. Eğer ki yeşilse bir kaşık ya da farklı bir araçla iyice eziniz. Daha sonra yüzünüze maske şeklinde uygulayarak 5 dakika boyunca bekletiniz. Daha sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayınız. Bu maskeyi düzeli bir şekilde uygularsanız cilt lekelerinde iyileşme meydana gelir.

Işıltı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Cildinizin sağlıklı, parlak ve ışıltılı olması beslenme düzeniniz ve tarzınızla doğrudan ilişkilidir. Bol sebze ve meyve tüketerek cilt sağlığınızı iyileştirebilirsiniz. Somon balığı, A ve C vitamini içeren besinleri tüketmeniz gerekmektedir. İçeriğinde E vitamini barındıran ve antioksidan özelliği bulunan gıdaları tüketmeye özen gösteriniz. Her gün en az 2 litre su tüketmeyi unutmayınız. Cildin parlaması için düzenli ve doğal bir şekilde bakım yapınız ve ayrıca sıcak su ile değil ılık su ile duş almaya, yüzünüzü yıkmaya özen gösteriniz.

  • cildin parlaması
  • ışıltılı bir cilt için yapılması gerekenler
  • cildin canlanması
  • yüzü canlandıran yöntemler
  • solgun cilt için doğal maske
  • cildin canlı gözükmesi
  • cildin pürüzsüz ve parlak olması
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Nur Yerlitaş Nasıl Zayıfladı? Kaç Kilo Verdi? Kilo Verme Yöntemi Nedir?